REGULAMIN KONKURSÓW/RODO

Regulamin konkursów:

1.Organizatorem konkursów są recenzentki bloga Nasz Książkowir (nasz.ksiazkowir@onet.pl).
2. Termin trwania konkursu jest podany w poście.
3. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej w ciągu 2 tygodni od zakończenia konkursu w osobnym poście na blogu, lub w ciągu 2 tygodni od zakończenia konkursu na fp lub instagramie jako komentarz w poście konkursowym.
4. Zwycięzca ma 2 dni od ogłoszenia wyników na zgłoszenie się z adresem do organizatora (poprzez e-mail lub w wiadomości prywatnej na fp, chyba że w poście jest podane inaczej). Jeśli zwycięzca nie odezwie się w ustalonym terminie, nagroda przepada na rzecz innej osoby. 
5. Każdy uczestnik powinien mieszkać na terenie Polski lub mieć polski adres korespondencyjny.
6. W przypadku konkursu na blogu: w konkursie mogą brać udział osoby, które posiadają bloga oraz osoby, które bloga nie posiadają, jednak w zgłoszeniach anonimowych prosimy o podanie imienia i nazwiska.
7. Na wysyłkę nagrody organizator i sponsor mają miesiąc. Czasem, w wyjątkowych sytuacjach, informujemy o wydłużeniu się wysyłki nagrody.
8. W przypadku konkursu na facebooku: facebook nie jest w żaden sposób związany z konkursem. W przypadku konkursu na instagramie: instagram nie jest w żaden sposób związany z konkursem.
9. Warunki uczestniczenia w konkursie są podane w poście konkursowym. Udział w konkursie jest dobrowolny, a udostępnienie i polubienie postu konkursowego nie jest obowiązkowe.
10. Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora konkursu zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu.
11. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany regulaminu.

Ponadto informujemy, że:

1. Administratorami danych osobowych zbieranych od uczestników i zwycięzcy konkursu są recenzentki Naszego Książkowiru. Współadministratorami danych są sponsorzy konkursów (szczegółowo określeni w konkursie). Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na zasadach przewidzianych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
2. Dane osobowe uczestników będą przetwarzane w celu organizacji i przeprowadzenia konkursu, a dane zwycięzców w celu przekazania im nagrody.
3. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. na podstawie zgody uczestników. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, ale jest niezbędne do udziału w konkursie.
4. Organizator będzie zbierał od uczestników następujące dane: a) imię i nazwisko, b) adres e-mail, c) w przypadku zwycięzców: także adres zamieszkania i numer telefonu
5. Osobie, która udzieliła zgody na przetwarzanie danych osobowych przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W celu skorzystania z prawa do cofnięcia zgody należy skontaktować się z Organizatorem konkursu dostępnym pod adresem e-mail nasz.ksiazkowir@onet.pl.
6. Uczestnikom konkursu, którzy podają dane osobowe przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz przysługuje prawo do sprostowania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. W celu skorzystania z przysługujących praw należy skontaktować się z Organizatorem konkursu dostępnym pod adresem e-mail nasz.ksiazkowir@onet.pl.
7. Uczestnikom konkursu przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO).
8. Uczestnik konkursu zezwala na wykorzystanie jego imienia i nazwiska w celu informowania o wynikach konkursu.
9. Organizator oświadcza, iż dane uczestników konkursu są przetwarzane w sposób zautomatyzowany, lecz nie będą poddawane profilowaniu.
10. Dane zwycięzcy nie będą przetrzymywane dłużej, niż jest to wymagane (będą usuwane po przekazaniu ich do sponsora nagrody).

24 komentarze:

 1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu i ogłoszenia wyników 🍀

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu i ogłoszenia wyników 🍀

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaczytana Magda
  Akceptuję.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu i ogłoszenia wyników.

  OdpowiedzUsuń