czwartek, 24 listopada 2016

Konkursowy Czarny Piątek - konkurs #2


REGULAMIN

1. Organizatorem konkursu są właścicielki blogów i fanpejdżów: Książkowe Kocha, Nie Kocha (książkowe.pl) oraz Nasz Książkowir (naszksiazkowir.blogspot.com).
2. Sponsorami nagród są podmioty zewnętrzne (wydawnictwa, księgarnie, sklepy, firmy, osoby prywatne), określane oddzielnie dla każdego konkursu, o ile nie zaznaczono inaczej.
SPONSOR: WYDAWNICTWO FABRYKA SŁÓW
3. Rodzaj nagrody oraz liczba egzemplarzy konkursowych jest podana z góry w każdym poście konkursowym.
4. Akcja trwa w dniach 24-27.11.2016. Zgłoszenia pod każdym konkursem przyjmujemy do 48 godzin od ogłoszenia konkursu, włącznie z konkursami ogłoszonymi 27.11.2016 (czyli można odpowiadać do 29.11.2016 do określonej godziny).
5. W konkursach mogą brać udział tylko osoby mieszkające na terenie Polski.
6. Wyniki ogłoszone zostaną w ciągu 30 dni od zakończenia wszystkich konkursów. Postaramy się publikować je stopniowo.
7. Koszt wysyłki nagrody ponoszą sponsorzy nagród, chyba że zaznaczono inaczej. Część nagród będzie wysłana po pokryciu kosztów wysyłki przez laureata (inaczej byśmy zbankrutowały) - wysyłka własna!
8. Wysyłka nastąpi w ciągu 4 tygodni od ogłoszenia wyników.
9. Każdy zwycięzca wybrany zostanie na podstawie udzielonej odpowiedzi i subiektywnej oceny organizatorek.
10. Udział w każdym konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
11. Mogą brać udział także osoby z konta anonimowego, ale muszą podać nick, pod jakim obserwują bloga. 

ZADANIE

Z JAKĄ POSTACIĄ FANTASTYCZNĄ CHCIAŁBYŚ SIĘ SPOTKAĆ I DLACZEGO?
MAKSYMALNIE 10 ZDAŃ.

47 komentarzy:

 1. Chciałabym się spotkać z Cealeną Sardothien ze Szklanego Trony Sarah J. Maas. Dlaczego? To proste - chciałabym się na własnej skórze przekonać, co w tej postaci jest tak fantastycznego, że większość się nią zachwyca. W tym oczywiście ja. Aczkolwiek nie powiem, że niekiedy jej zachowania działają na nerwy ;-) Jednak coś w niej na pewno jest, inaczej ta seria nie zyskałaby takiej popularności, a Cealena nie stałaby się jedną z najsławniejszych bohaterek :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aaaa nie wiem czy potrafię wybrać :P Na pewno chciałabym się spotkać z "wybranymi" z "Sagi o Ludziach Lodu", każdy z nich był osobowością z innymi szczególnymi zdolnościami. Z niezwykłymi Lemurami z "Sagi o Królestwie Światła", chętnie wysłuchałabym ich historii o powstaniu Świata. Bardziej niż chętnie spotkałabym Conana Barbarzyńcę :D kawał chłopa, trzeba przyznać choć pewnie zbyt wielu tematów do rozmów by nie było :P Legolasa z "Władcy pierścieni", mógłby mi opowiedzieć o życiu lasu i zwyczajach swojej rasy. Bilbo Baggins, o do niego poszłabym na herbatke i jakiś obiadek, albo któryś inny posiłek z bogatego menu dziennego :D Na pewno byłby to Aslan z "Kronik Narni". Harry Potter z paczką, Eragon... Mogłabym tak wymieniać, bo na pewno znalazłoby się wiele postaci z którymi chciałabym się spotkać, nie potrafię wybrać jednej :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na facebooku obserwuję jako Just Wit :)

   Usuń
 3. Z kim chciałabym się spotkać? Jedną z takich postaci jest Tom Riddle. I nie chodzi mi o Voldemorta tylko o jego młodsze ja, które uczęszczało do Hogwartu. Na temat jego młodości jest tak mało powiedziane. Rowling przedstawiłam nam tylko skrawek góry lodowej. On był genialny. To przecież Tom wypuścił bazyliszka, praktykował czarną magię, stworzył horkruksa pod nosem Dumbledore'a, w przeciwieństwie do Voldemorta, który nie potrafił przejąć szkoły pełnej uczniów. Cały czas mam nadzieję, że Rowling napisze o nim kolejną historię

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwaga, bo wyliczanka nie skończy się na jednej postaci - uwielbiam ich tak wiele, że nie umiem wybrać. Na pewno chciałbym poznać Royce'a Melborna z serii Odkrycia Riyrii - odkąd znalazłam pierwszy tom w bibliotece wiedziałam, że to seria, która pokocham i będę chciała kupić do własnej domowej biblioteczki. Uwielbiam sposób w jaki została wykreowana postać Royce'a - do tej pory jest to jedna z moich ulubionych kreacji bohaterów.
  Zaraz po nim byliby Fred i George Weasley'owie - moi ulubieńcy ze świata Harry'ego Pottera.
  Potem jedyny i niepowtarzalny Geralt z Rivii (nauczyłby mnie władać mieczem jak prawdziwy mistrz) oraz Hitsugaya Toshro z mangi Bleach (nawet po tylu latach mój ulubieniec pośród postaci mangowych, ohh jak bardzo chciałbym móc mu podogryzać w kwestii jego wzrostu) <3 Na prawdę nie potrafię się zdecydować - jestem kobietą, a kobieta zmienną (i nieprzewidywalną) jest ;) Z każdym z nich chciałabym zamienić kilka słów, wypytać i poznać lepiej. Taka możliwość byłaby spełnieniem marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 5. Właściwie z nagrodą i pytaniem trafiliście idealnie, bo to właśnie z Vuko Drakkainenem chciałabym się spotkać :) Uwielbiam jego charakter, sposób bycia, postrzeganie świata... Czytając PLO miałam wrażenie, że jest on moją pokrewną duszą. Ten sam sposób żartowania, duży dystans do siebie, umiejętność walki o to, co się kocha, co jest ważne...Chciałabym sprawdzić czy rzeczywiście tak dobrze byśmy się się dogadywali, czy wręcz przeciwnie, chociaż nie chciałabym mieć w nim wroga, ale przyjaciela? Jak najbardziej! Nie musiałabym się niczego obawiać, bo wiedziałabym, że zawsze jest obok ktoś, komu rzeczywiście na mnie zależy i mimo wszystko będzie w moim życiu. Zresztą, lubię otaczać się ludźmi, którzy mają coś do powiedzenia, a jak wiemy Vuko miał. Jego zwyczajne "perkele" i świat od razu staje się lepszym miejscem! Oczywiście nigdy nie mogłabym zapomnieć o jego, ale także i moim, zamiłowaniu do alkoholu i hucznych przyjęć, przeżyć coś takiego razem z nim byłoby fenomenalne!

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałbym się spotkać z Luną Lovegood z serii o Harrym Potterze, ponieważ jest sobą i nikogo nie udaje. Ma specyficzny światopogląd i wyróżnia się z tłumu. Uważana jest za dziwaczkę, ale jestem pewien, że znalazłbym w nie bratnią dusze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na fb obserwuje jako Mateusz Jakub Malon

   Usuń
 7. Chętnie spotkałabym Gythie Ogg – czyli Nianię Ogg ze „Świata Dysku” Terry'ego Pratchetta –czarownicę, która ‘oczarowała’ mnie swoim usposobieniem i filozofią życiową. Kobieta z bagażem - często bolesnych) doświadczeń życiowych – potrafiła stawić im czoła, wychodząc zawsze z tej walki, będąc jeszcze silniejszą co budzi mój szacunek. Chciałabym zapytać Nianię, jaką ma receptę na to, by tak jak ona - doceniać dobre strony życia i słodycz codziennych przyjemności. Już sobie wyobrażam nasze wspólne spotkanie, gdy przy kieliszku jej sekretnej domowej brandy (może zdradzi mi jej przepis?) czytamy w cieniu tajemnego ogrodu napisaną przez Nianię książkę pt. "Pikuantne rozkosze";) Rozkoszna to wizja!

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię jako Magdalena Ewa :)

  Odpowiedź:

  Jest wielu bohaterów literackich z jakimi chciałabym się spotkać, dlatego nie potrafię wybrać jednego, żałóżmy więc, że spotkaliśmy się w kółku Madzia & Jej gwiazdy - wybieram Hermionę z Harry'ego Pottera, Katy z serii Lux oraz Meg z serii Inni. Tym razem stawiam na babskie spotkanie, choć mężczyźni z tych dzieł są równie intrygujący. :o

  Dlaczego wybrałam akurat te panie?

  Ponieważ każda z nich ma cechy, które pragnę odnaleźć w sobie - Hermiona jest mądra i potrafi sobie poradzić niemal w każdej sytuacji, Katy jest odważna i potrafi się poświęcić dla innych, Meg uparcie walczy o swoje istnienie i cieszą ją nawet najdrobniejsze rzeczy.
  Są moimi idolkami i dosłownie oddałabym cały zapas czekolady, aby móc z nimi spędzić dzień. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Imię nazwisko : Piotr Petryk

  Jestem wielkim fanem fantastyki , chciałbym spotkać wiele fantastycznych postaci , wróżki , elfy , syreny , gobliny , nazguli , upadłe anioły , trolle I wiele innych , ale mam jedną postać , którą pokochałem ponad wszystko , tą postacią jest Czarnoksiężniki z Angmaru z powieści Tolkiena Władca Pierścieni. Chyba zawsze bardziej interesowały mnie mroczne postacie . Czarnoksiężnik był jednym z upiorów pierścienia , posiadał potęrzną moc mroku I niszczył każdego , który mu się przeciwstawił , według przepowiedni nie mógł zginąć z ręki mężczyzny , dlatego też zabiła go kobieta , ale nie o to mi chodzi . Chciałbym odbyć z nim podróż w poszukiwaniu pierścienia , chciałbym pomoc mu w walce z jego przeciwnikami , a przedewszystkim stać się tak potężny jak on sam , byłoby naprawde fajnie pomóc mu w jego niecnych planych I zgładzić wszystkie ludy zamieszkujące Śródziemie . Dlatego tak bardzo chce go spotkać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałabym poznać Harrego Pottera. Książki o jego przygodach towarzyszyły mi od najmłodszych lat. Harry przeszedł w życiu wiele trudnych chwil, przetrwał śmierć bliskich. Chciałabym zapytać jak odnajdował w sobie wole do walki, jak to możliwe, że się nie poddał, chociaż tak często wszystko było przeciwko niemu. Chciałabym się dowiedzieć jak przetrwał tyle lat u Dursley'ów, zanim dowiedział się, że jest czarodziejem, jak odnajdował motywacje i chęć do wstawania z łóżka każdego dnia. Harry jest moim bohaterem dzieciństwa i towarzyszy mi do dziś. Myślę, że rozmowa z nim pomogłaby mi w wielu ważnych dla mnie kwestiach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chciałabym poznać wiele postaci, ale najbardziej Willa Treaty z serii Johna Flangana "Zwiadowcy" oraz Cirillę z Cintry. Willa zapytałabym jak to możliwe, że poradził sobie w tylu sytuacjach, Skąd czerpał siłę, i wiele, wiele więcej. Poprosiłabym też, żeby nauczył mnie strzelać z łuku ;). Zadałabym jej podobne pytania, i sama nie wiem co jeszcze. :)

  Klaudia Janikowska

  OdpowiedzUsuń
 12. Imię i Nazwisko: Magdalena Żak

  Chciałabym się spotkać z Hermioną Granger, dlatego że jest to osoba dość wyjątkowa. Pomimo tego, że nie pochodziła z magicznej rodziny, potrafiła pokazać że każdy może dążyć do tego aby być najlepszym i że wiedza na prawdę jest ważna. Poza tym, mogłabym się od Niej dowiedzieć o historii Hogwartu i o samej magii i o tym czy coś dzięki temu zmieniło się w jej życiu. Poza tym, tak jak ja, kocha książki, więc miałybyśmy dużo do obgadania :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja chciałabym poznać Artema z "Metra 2033". Chciałabym poznać ludzi zmuszonych do życia pod ziemią, gdzie brakuje wszystkiego, poznać receptę na normalne życie w ciężkich czasach. Zapytać się, dlaczego z Czarnymi postąpił tak, a nie inaczej. Usłyszeć co sądzi o dzisiejszych czasach z perspektywy swojego świata.

  Obserwuję oba profile jako Agata Róża Skwarek.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wybieram Gandalfa.
  Gandalf dawał radę ; ).
  Najpierw palił zioło podejrzanego pochodzenia, a potem już leciało z górki – a to pogadam z ćmą, a to polatam na orle...
  Miał niezwykłe poczucie humoru – no bo Frodo wysłać z pierścieniem? - ale też sporo zdrowego rozsądku – bo dorzucił Sama.
  Niby umarł, ale tak naprawdę nie umarł, tylko stał się jeszcze potężniejszy.
  Oblał na teście z przechodzenia przez kładkę gigantycznego demona.
  Z ognia.
  Poza tym przyjaciele pewnie go uwielbiają - „Gandalf, Gandalf, udało mi się rozwiązać to sudoku”, a Gandalf na to fajerwerkiiiii.
  A w grudniu wystarczy ubrać go w coś czerwonego i może spokojnie robić za Mikołaja, żadne dziecko nie będzie się mądrzyć, że broda sztuczna.
  Może i bredzę odrobinkę, ale other people SHALL NOT PASS... znaczy WIN ;).

  OdpowiedzUsuń
 15. Chętnie spotkałem się z Cirilla z serii książek o wiedzminie. Dlaczego? To tajemnicza i interesująca osóbka, jej psychika jest skomplikowana w przeciwieństwie do Geralta,. dziewczyna szuka swojego miejsca w świecie i przezywa kolejno zdziwienie,rezygnację, szok i ukojenie.
  Magdalena Flis

  OdpowiedzUsuń
 16. Postać, którą chciałabym zaprosić na kawę, a w zasadzie na piwo kremowe, to Fred Weasley z serii książek o Harrym Potterze. Łączy nas poczucie humoru i alternatywne spojrzenie na rzeczywistość. Ujął mnie swoją zaradności i znajomościami w wśród skrzatów. Poza tym, o jedyny rudzielec, który poległ na wojnie i żaden fanfik mi go nie zwróci.

  OdpowiedzUsuń
 17. Spotkałabym się z dziadkiem Erebusem z serii Inni Anne Bishop. Erebus jako głowa wampirzego klanu na Dziedzińcu w Lakeside był z jednej strony stanowczy i porywczy jak wampir, ale z drugiej lubił stare filmy czy znał mnóstwo ciekawych pradawnych wampirzych historii. Myślę, że znalazł by we mnie wierną fankę w słuchaniu opowieści, tym bardziej, że wampiry stworzone przez Anne Bishop to niezwykle ciekawi inni, zdolność wysysania krwi przez dotyk czy zamianę w dym.. Fantastyczne! Chciałabym poznać to bliżej, a któż lepiej by mi o tym wszystkim opowiedział niż.. Mroczna głowa rodziny? :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zdecydowanie chciała bym spotkać Juliana Alfreda Pankratza wicehrabego de Lettenhove, znanego również jako Jaskier z uniwersum Wiedźmina. Jaskier często wiedział o wiele więcej niż powinien i niekiedy kończyło się to dla niego kłopotami, z których Geralt z Rivii (jego wierny przyjaciel) musiał go ratować. Jest on postacią pozytywnie nakręconą, dlatego też to z nim chciała bym móc się spotkać. Jestem pewna, że dowiedziała bym się od niego o wiele więcej niż od innych postaci Sagi Wiedźmina. ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Chwilkę mi zajęło zastanowienie się nad odpowiedzią, a ta przecież jest tak prosta i oczywista… Ayla z serii Jean M. Auel „Dzieci Ziemi”! Samo spotkanie z człowiekiem, który stąpał po tym globie ponad dwadzieścia tysięcy lat temu może być fascynujące, a co dopiero gdy tym człowiekiem jest Ayla! Jasnowłosa dziewczyna z ludu Innych, homo sapiens z krwi i kości, wychowana przez neandertalczyków, Płaskogłowych. Istna buntowicznika wyprzedzająca swoje czasy, pierwsza właścicielka koniowatych i psowatych (a także trochę większych kotowatych). Chciałabym móc z nią porozmawiać. O życiu tam i tutaj, o pradawnej wiedzy, która obecnie jest zapomniana, o współczesnej wiedzy, która wówczas była niedostępna. I przede wszystkim o ludziach, o pewnych cechach, które nie zanikają przez tysiące lat.

  OdpowiedzUsuń
 20. Basia Dokurno
  Hmm...Z Halem, występującym w serii książek pt. "Drużyna" autorstwa Johna Flanagana. Dlaczego? Ponieważ lubię czuć wiatr we włosach, przygodę i uwielbiam dobrą zabawę. Hal jest wspaniałym sternikiem, więc wiatr we włosach by był. Jest też skirlem, więc załoga gotowa do przygód również. Czegóż chcieć więcej? Nic, po prostu wejść na pokład Czapli, łodzi Hala i popłynąć gdzie wiatr niesie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Zgłaszam się :)

  Zdecydowanie i bezsprzecznie byłby to Daezael Tachlaelbar, czyli elf-uzdrowiciel z powieści pani Aleksandry Rudej pt. "Sztylet rodowy", która zawładnęła moim czytelniczym serduchem. Dlaczego? Jest on jedynym w swoim rodzaju bohaterem, którego po prostu NIE DA SIĘ NIE LUBIĆ. Niejednokrotnie śmiałam się do łez czytając jego dialogi i "złote myśli" na temat życia. Myślę, że byśmy się dogadali. Mamy jedną wspólną cechę - uważamy, że elfy są najlepszymi ze stworzeń, dużo lepszymi od ludzi. Wprost MARZĘ o tym, żeby się z nim spotkać i porozmawiać. Moje czytelnicze serce cierpi ze względu na odległość, jaka nas dzieli. Bądźmy szczerzy, książka to wielki szmat drogi do przebycia, mimo tego iż króciutka. Podczas jej czytania stał się moją ulubioną postacią fantastyczną i nie wyobrażam sobie, że ktokolwiek mógłby stworzyć kogokolwiek lepszego.

  Pozdrawiam cieplutko ^^

  OdpowiedzUsuń
 22. Chciałabym spotkać krasnoludki ;) fajnie byłoby mieć takiego małego przyjaciela;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Chciałabym spotkać Percy'ego Jaksona i nauczyć się z nim pływać przeżyć niesamowite przygody i zdobyć nowych przyjaciół. Jest to bardzo barwna i śmieszna postać, zawsze gotowa do pomocy więc myślę że dogadalibyśmy się.

  OdpowiedzUsuń
 24. Zgłaszam się
  Małgorzata Filipek
  Chętnie spotkałabym się z Olgierdą Lachą z Odnaleźć swą drogę, a co za tym idzie poznałabym Otta, gdyż ta dwójka jest nierozłączna. Myślę, że moglibyśmy pogadać o urokach studiów, a także o facetach (może Ola zapoznałaby mnie z Irgą). Na pewno spytałabym skąd oni biorą te swoje pomysły, które później bawią do łez oraz jak utrzymać przyjaźń, która w ich wykonaniu może nie jest idealna, a troszkę dziwna, ale na pewno szczera.

  OdpowiedzUsuń
 25. Najbardziej chciałabym spotkać się z Geraltem z Rivii. Po pierwsze moje wyobrażenia o nim przestawiają go jako bardzo przystojnego mężczyznę, któremu ciężko się oprzeć. Jego arogancja oraz nieokresania sprawiają że jest on nie raz bardziej pociągający właśnie tym, że przedstawia takiego "przawdziwego mężczyznę" (według mojej opini i nikt nie musi się za mną w tym zgadzać ;) ). Po drugie zawsze marzyłam, aby się nauczyć władać bronią oraz magią, więc wiedźmińska ścieżka baroby mi odpowiadała i nie pogardziłabym możliwością zostania jedną z nich.
  Możliwość spotkania mogłby mi otworzyć nowe możliwości oraz sposobność do spełniania jednego z marzeń :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Jakbym miała wybierać tylko jedną postać, wybrałabym Syriusza Blacka z serii "Harry Potter" J.K.Rowling. Jest to chyba pierwsza postać fantastyczna (i ogólnie literacka), którą pokochałam tak bardzo. Chciałabym móc spędzić czas z Syriuszem, zrobić komuś jakiś kawał, polatać na miotle lub po prostu porozmawiać. Bardzo chciałabym się spotkać z nim, ponieważ… No cóż, jest Syriuszem Blackiem. Nigdy nie potrafiłam uzasadniać, dlaczego lubię daną postać i tu także nie ma wyjątku. Po prostu, Syriusz jest zaczepisty.

  P.S. Lubię fanpejdże organizatorów na Facebooku jako Julia Sekielszczak

  OdpowiedzUsuń
 27. Chciałabym poznać Artema z "Metra 2033", ponieważ przeszedł długą drogę, by ocalić swoich. Mogłabym zapytać się go o trudy życia w Metrze, o to jak chciałby, by jego rzeczywistość wyglądała, co mogłoby i powinno się zmienić. Poprosiłabym go, by pomógł mi zrozumieć jego świat, dzięki czemu prędzej zrozumiałabym nasz świat.

  OdpowiedzUsuń
 28. Marzy mi się spotkanie z Kamykiem, Tkaczem Iluzji. Poprosiłabym go o pokazanie mi zwierząt, których nigdy nie będę miała okazji zobaczyć na żywo, o stworzenie iluzji magicznych stworzeń, miejsc, które odwiedził. Być może byłaby też okazja przelecieć się na skrzydłach jego smoczego kumpla, Pożeracza Chmur. A najchętniej po prostu dołączyłabym do ekipy, która wędruje z Kamykiem.

  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 29. Hym... Ciężki wybór :/ Ale chyba najbardziej chciałabym spotkać Halta z serii "Zwiadowcy". Dlaczego? Najlepiej mnie zrozumiecie czytając tę serię, ale postaram się jakoś zwięźle wytłumaczyć ^^ Jego charakter naprawdę jest niespotykany. Mimo, że sprawia wrażenie niewrażliwego, ponurego starca, tak na prawdę jest odważnym, pełnym życia i emocji człowiekiem. Najlepiej można to spostrzec, gdy przebywa ze swym uczniem, Will'em. Darzy go takim uczuciem, jakie łączyć może tylko ojca z synem. Jednak jedyny sposób w jaki potrafi okazywać mu te uczucia, jest żartowanie z niego oraz kłótnie z nim oparte na rzucaniu ciętych ripost. Podziwiam również jego intelekt i spryt, właśnie dzięki nim stał się tak poważanym człowiekiem w Araluenie. Jednak najbardziej mnie porusza jego więź z Abelardem, jego konikiem, z którym często (jak to przystało na członka Korpusu Zwiadowców) rozmawiał, gdy myślał, że nikt nie widzi ^^
  Magdalena Galent

  OdpowiedzUsuń
 30. Lubie jako Ewelina Pruszyńska

  Jest wiele takich postaci, ale chyba najbardziej chciałabym spotkać się z Lokim. Uwielbiam tą postać za jego przebiegłość i spryt.

  OdpowiedzUsuń
 31. Zgłaszam się obserwuję jako Marta daft
  Jest wielu bohaterów fantastycznych z którymi bym się chciała spotkać i każdy mógłby coś od siebie dac Ale jeśli trzeba wybrać jednego byłby to Jack ze "światła w mroku" przemowilabym mu do rozumu

  OdpowiedzUsuń
 32. Marzę o spotkaniu z Grim'em gargulcem z serii Grim Gesy Schwartz. Gargulce są długo wieczne więc jego opowieści o świecie i tym jak się zmieniał, mogła bym słuchać bez wytchnienia. Na dodatek fascynują mnie tak niezwykłe postacie fantastyczne jak gargulce, rzadko je się spotyka, aczkolwiek są ciekawymi bytami. Słuchała bym o świecie ukrytym, którego nie znamy. O innych magicznych postaciach i niezwykłych historii jego przygód.

  Na fb obserwuję jako Monika Roszko

  OdpowiedzUsuń
 33. Chciałabym się spotkać z Gandalfem :), bo po pierwsze - chcę zobaczyć jego reakcję na odegraną przez mnie scenkę "you shall not pass", po drugie - chcę zapleść jego brodę w masę małych warkoczyków, po trzecie - chcę rozwalić dom sąsiadów jego fajerwerkowym smokiem, po czwarte i ostatnie - chcę pokazać mu jak działa komórka :)

  OdpowiedzUsuń
 34. W odpowiedzi pojawiło mi się mnóstwo postaci fantastycznych, ale zaraz włączyła mi się moja wrodzona nieśmiałość. Dlatego chyba najbezpieczniej i pozytywniej byłoby mi się spotkać z Bibliotekarzem Magicznego Uniwersytetu T. Pratcheta. Może też miałabym szansę powąchania, dotknięcia, a nawet zajrzenia do kilku magicznych ksiąg... Uuk ;)
  Obserwuję na fb jako Justyna Wal

  OdpowiedzUsuń
 35. Najbardziej chciałabym spotkać się z Tomem Bombadilem z książki Tolkiena pt. "Władca Pierścieni". Tom to najbardziej tajemnicza postać z całej mitologii Tolkiena- we "Władcy" autor nie napisał kim Tom tak naprawdę jest. Spekuluje się, że jest to Valar, Majar lub wcielenie samego Boga Ardy- Eru Iluvatar. Sam Tom mówi o sobie,że żyje o wiele dłużej niż istnieje cały świat. Więc kim tak naprawdę jest Tom? Chciałabym spotkać się z nim, by opowiedział mi o sobie, o tym,skąd wziął się w Śródziemiu. Kto wie, może opowiedziałby mi również o tym, jak wyglądał świat, gdy nie było na nim jeszcze ludzi? :-)
  Obserwuję na fb jako Klaudia Stanisz

  OdpowiedzUsuń
 36. Marzę o spotkaniu z wiedźminem Geraltem, który po tylu latach i poznanych nowych, fantastycznych historiach wciąż pozostaje Moim ulubionym bohaterem. Z chęcią dowiedziałabym się więcej o jego przygodach oraz fantastycznych stworach, z którymi się mierzył. Namiętnie pochłaniam wszelkie bestiariusze, więc taka relacja z pierwszej ręki to byłoby naprawdę coś.
  Obserwuję na fb jako Aleksandra Vanish Łaniszewska.

  OdpowiedzUsuń
 37. Chciałabym się spotkać z Białą Królową z Opowieści z Narni, Ponieważ ciekawi mnie jak objęła tron, skąd umiała czarować i co się stało po ryku Aslana

  OdpowiedzUsuń
 38. Chciałabym się spotkać z Doctorem :D.
  Najlepiej z 11, ale żadnym nie pogardzę. Doctor jest geniuszem. Zwiedza czas i przestrzeń w Tardisie. Ileż ja bym dała aby poznać te wszystkie znane osobistości, które Doctor spotyka!

  OdpowiedzUsuń
 39. Spotkałabym się z... Maggie z książki Atramentowe Serce. Dlaczego z nią? Maggie potrafi "wyczytywać" postacie z książek i dzięki niej mój wybór nie musi ograniczać się do tylko jednej postaci. 😃

  OdpowiedzUsuń
 40. Zdecydowanie z Ciri z "Wiedźmina". Może to banalne, ale ta mała osóbka skrywa w sobie niespotykaną historię. Chciałabym się dowiedzieć, jaki był Geralt, Yenefer, Triss i wszyscy inni bohaterowie spotykani przez nią na swojej drodze. Oprócz tego ciekawią mnie jej dalsze losy. Bardzo chciałabym się także dowiedzieć, jak ona wszystkie wydarzenia w książce odbierała. Chętnie poznałabym osóbkę, która w tak młodym wieku przeszłą tak wiele.

  OdpowiedzUsuń
 41. Postacia fantastyczna z ktora chciałabym sie spotkać sa Enty. Są to istoty, które czuwały nad życiem lasu, stąd też nazywano je czasem pasterzami drzew. Swym wyglądem przypominały drzewa, z tą różnicą, że posiadały twarze i kończyny. Ich jedynym źródłem pożywienia była źródlana woda, dzięki której wzrastały. ;)

  OdpowiedzUsuń
 42. O raju, bez namysłu chciałabym sie spotkać z rubinowookim Karinem z ,,Kronik Ferrinu,,. Ten książę , mieszaniec o nadnaturalnych zdolnościach, działa na mnie tak, jak facet na kobietę dxialać powinien. O szczegółach naszego spotkania pisać nie będę, ale pomyślcie tylko,jakie , ten kruczowłosy bóg może mieć talenty:-). Gdyby Karin ożył i powiedział, Iza rzuć to ziemskie życie i chodź ze mną do Ferrinu, odpowiedziałabym - już jestem spakowana:-).

  OdpowiedzUsuń
 43. Chciałabym się spotkać z Tyrionem Lannisterem z "Pieśni Lodu i Ognia" Jest niezwykłą osobą z ogromną wiedzą nie tylko związaną ze światem w którym żyje, ale również o życiu i ludziach. Spotkało go dużo w życiu i myślę że udzieliłby mi wiele cennych rad. Poza tym winem też nie pogardzę ;)
  Obserwuję jako tajemnicza1233 a na fb jako Emilia Sałaga.

  OdpowiedzUsuń
 44. Z Halem, który występuje w sadze Johna Flanagana pt. "Drużyna". Dlaczego? Ponieważ lubię czuć wiatr we włosach, przygodę i zabawę. A właśnie to może mi podarować Hal. Jest młodym sternikiem, który kocha żeglugę. Jest również skirlem na pokładzie "Czapli", a więc ma swoją drużynę. Bardzo chciałabym się z nim spotkać. Z nim i jego drużyną. I wypłynąć w morze i oceany. Tam dokąd poniesie nas wiatr.
  Na fb: Basia Dokurno

  OdpowiedzUsuń