niedziela, 27 listopada 2016

Konkursowy Czarny Piątek - konkurs #15


REGULAMIN

1. Organizatorem konkursu są właścicielki blogów i fanpejdżów: Książkowe Kocha, Nie Kocha (książkowe.pl) oraz Nasz Książkowir (naszksiazkowir.blogspot.com).
2. Sponsorami nagród są podmioty zewnętrzne (wydawnictwa, księgarnie, sklepy, firmy, osoby prywatne), określane oddzielnie dla każdego konkursu, o ile nie zaznaczono inaczej.
SPONSOR: MYNOOK
3. Rodzaj nagrody oraz liczba egzemplarzy konkursowych jest podana z góry w każdym poście konkursowym.
4. Akcja trwa w dniach 24-27.11.2016. Zgłoszenia pod każdym konkursem przyjmujemy do 48 godzin od ogłoszenia konkursu, włącznie z konkursami ogłoszonymi 27.11.2016 (czyli można odpowiadać do 29.11.2016 do określonej godziny).
5. W konkursach mogą brać udział tylko osoby mieszkające na terenie Polski.
6. Wyniki ogłoszone zostaną w ciągu 30 dni od zakończenia wszystkich konkursów. Postaramy się publikować je stopniowo.
7. Koszt wysyłki nagrody ponoszą sponsorzy nagród, chyba że zaznaczono inaczej. Część nagród będzie wysłana po pokryciu kosztów wysyłki przez laureata (inaczej byśmy zbankrutowały).
8. Wysyłka nastąpi w ciągu 4 tygodni od ogłoszenia wyników.
9. Każdy zwycięzca wybrany zostanie na podstawie udzielonej odpowiedzi i subiektywnej oceny organizatorek.
10. Udział w każdym konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
11. Mogą brać udział także osoby z konta anonimowego, ale muszą podać nick, pod jakim obserwują bloga. 

ZADANIE

CO - OPRÓCZ HERBATY - MOGLIBYŚCIE TRZYMAĆ W TAKIM PUDEŁECZKU?
MAKSYMALNIE 10 ZDAŃ.

74 komentarze:

 1. Takie pudełeczko z pewnością byłoby dobre na biżuterię - te wszystkie kolczyki, pierścionki w końcu miałyby godną oprawę. Ale ponieważ jestem fanką scrapbookingu mogłabym w tym pudełeczku trzymać także różne "przydasie" - gadżety do robienia kartek i albumów: guziki, kolorowe cekiny, samoprzylepne diamenciki i... taśmy washi!

  OdpowiedzUsuń
 2. W takim pudełku mogłabym trzymać wszystkie pamiątki rodzinne i osobiste, jak stare fotografie ludzi którzy już odeszli, drobiazgi które nazbieraliśmy za młodu (ładne kamyczki, muszelki itp.), pierwsze rysunki i laurki jakie dostałam od moich synów i wiele innych cennych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie pudełko byłoby świetne na przechowywanie rodzinnych pamiątek takich jak stare miłosne listy pisane przez naszych przodków, zdjęcia czy jakiś rodzinny drobiazg przekazywany z pokolenia na pokolenie

  OdpowiedzUsuń
 4. W takim pudełeczku schowałabym wszystkie moje zakładeczki, gdyż moje nie pomiesci już ich więcej ;( A jeśli by zostało jeszcze miejsce, to mogłabym swoje notatki do różnych tworów wychodzących z mojej głowy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W takim pięknym pudełeczku w zasadzie można trzymać wszystko co się tylko do niego zmieści. Może trzymałabym w nim zakładeczki do książek. Ołówek i kartkę, aby zapisywać ulubione cytaty. A do tego zapas herbaty, który zawsze byłby pod ręką podczas lektury. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W takim pudełku mogłabym trzymać zeszyty z zapisanymi ważnymi wydarzeniami. Byłby też dobrym showkiem na pamiętnik albo pudełkirm na biżuterię

  OdpowiedzUsuń
 7. W tak ślicznym pudełku trzymałabym różne pamiątki, które po wielu latach znalazłyby moje dzieci lub wnuki albo które sama bym im przekazała. Zdecydowanie w środku widzę jakieś listy, może klucz do tajemniczych drzwi, jakiś zasuszony kwiat, czy też medalion z czarno-białym zdjęciem... Lubuję się w powieściach o tajemnicach z przeszłości i fantazja mnie ponosi ;) Ale w naszych czasach raczej by to była ulubiona książka, zakładki, zdjęcia również, jednak kolorowe, a listy... czemu nie?

  OdpowiedzUsuń
 8. W takim pudełeczku trzymałabym wspomnienia z wszystkich wycieczek, listy miłosne, niedokończone opowiadania kamyczek, który wyglądałby tam nie na miejscu ale miałby dla mnie wielką wartość. To pudełko byłoby pełne tajemnic o których tylko ja wiem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ojej, ojej. Pudełeczko jak z filmów romantycznych!:) W takim razie do niego należałoby włożyć zapisane na karteczkach sekrety, związane z miłością oczywiście!:) A później za jakieś kilkadziesiąt lat, ktoś z rodziny odnalazłby pudełko z zapiskami, które nigdy nie trafiły do adresata..:D

  OdpowiedzUsuń
 10. W takim pudełku mogłabym trzymać zakładki, na pewno dużo by się ich zmieściło! Mogłabym trzymać również zdjęcia, uwielbiam przechowywać zdjęcia w jednym miejscu, a co jakiś czas usiąść i je przeglądać. Mogłabym też wrzucić tam biżuterie, chociaż na pewno by się poplątała. Nie jestem pewna jak duże jest to pudełko, ale mogłoby się okazać dobrym miejscem na skarpetki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Idealne pudełko na zdjęcia lub laurki od dziecka. Ostatnio moja czterolatka wycina serca i z wielkim zaangażowaniem koloruje je lub wyklaja kuleczkami z bibuły. Potem rozdaje najbliższym w prezencie lub w podziękowaniu. Choć są lekko kanciaste, to dla mnie są najpiękniejszym wyzarem miłości <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Kawę. tak, w takim pudełeczku mogłabym trzymać kawę. Uwielbiam jej zapach i smak. Zwłaszcza tej ziarnistej. Jak otwieram opakowanie i w moje nozdrza uderza zapach palonych ziaren oraz goryczki. Mój mózg wtedy wariuje. Mogłabym wziąć sobie imbryk z gorącą wodą, i już z niecierpliwieniem, wyciągnąć ziarnka z tego pudełeczka, które jeszcze bardziej potęgowałoby to, że jest warto. Zaparzyć sobie kawe i usiąść. Chwila dla siebie z pięknym pudełeczkiem. W końcu pierw pije/je się oczami :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Obserwuję jako: Megami R.

  W takim pudełeczku same skarby bym trzymała,
  które drogie sercu; co ważne bym zatrzymała:
  bursztyn znad morza, świecący w słońcu,
  guzik sweterka, co odpadł na końcu,
  kolczyk, który niegdyś zgubił swą parę,
  samotną strunę, (bo miałam kiedyś gitarę).
  Wszystkie te rzeczy, miałyby wreszcie towarzystwo,
  natomiast ja za te skarby oddałabym wszystko!

  OdpowiedzUsuń
 14. W takim pudełku trzymałambym kadzidła do których mam słabość .

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja w takim pudełeczku w każdej przegródce trzymałabym coś innego.Dwie przegródki byłyby przeznaczone na "do przeczytania" i "przeczytane", wreszcie uporządkowałoby to moje czytanie a też w jakiś sposób zmotywowało do ogarniania swoich funduszy na nowe książki. Kolejna przegródka byłaby takim słoikiem szczęścia, w którym trzymałabym karteczki z napisanymi szczęśliwymi chwilami każdego dnia. Kolejne dwie przegródki to marzenia "do zrobienia" i "zrealizowane, miałyby podobne zadanie jak te w przypadku książek. W zrealizowanych będę trzymać polaroidy z marzeniami, które już "odfajkowałam". Ostatnia przegródka będzie zawsze pusta, aby przypominać mi, że zawsze są jeszcze jakieś inne możliwości, jakieś szanse, które można wykorzystać inaczej.

  Wklejam któryś raz z kolei, mam nadzieję, ze tym razem wejdzie

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się :)
  Zacznę od tego, że totalnie zakochałam się w tym cudeńku. Pomysłów, na wypełnienie go przychodzi mnóstwo, ale tylko jeden z nich wydaje mi się odpowiedni. Uwielbiam jeździć/chodzić na najróżniejsze wycieczki i tak już się u mnie utarło, że z każdej z nich staram się kupić pocztówkę i koralik/kamyk. Po co? Otóż wkładam go do specjalnie wcześniej uszytego i ozdobionego nazwą miejsca, z którego owy przedmiot jest (przeze mnie) woreczka z białej bawełny i przypinam go zszywaczem do pocztówki. Znajomi uważają to za moje dziwaczne hobby, ale kiedy nabierze się wprawy i ma się tego sporo, wygląda to naprawdę imponująco. Nazbierał się już dość pokaźny stosik i tak naprawdę nie mam gdzie tego trzymać. A takie pudełeczko na pewno by nie zaszkodziło, wręcz przeciwnie - pomogło w segregowaniu tych cudowności ;)

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie muszę się zastanawiać, co umieściłabym w takim pudełeczku, ponieważ wiem to już teraz. Odkąd pamiętam - piszę, piszę i piszę. Wszędzie. Na biletach, na karteczkach znalezionych gdziekolwiek, a nawet zdarza się, że potrafię podnieść na ulicy skrawek papierowego śmiecia, by zapisać to, co w danej chwili przyjdzie do głowy. W pudełku schowałabym właśnie moje zapiski, wiersze i wszystkie niewysłane listy do Niewiadomokogo, które dziś upycham po starych zeszytach.

  OdpowiedzUsuń
 18. Moje marzenia, które pisałabym na karteczkach. A kiedy byłabym już gotowa je spełniać, to otworzyłabym moje pudełeczko i pozwoliła na to, aby działa się magia. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Moją kolekcję bransoletek :D aczkolwiek uważam, że wręcz byłaby to profanacja pudełka, bo ono jest wręcz idealne do przechowywania różnych aromatycznych herbatek :D

  Obserwuję na fb jako Just Wit.

  OdpowiedzUsuń
 20. W takim pudełeczku trzymałabym zdjęcia, na których uwieczniłam wspomnienia oraz zdjęcia osób, które już nie wrócą do mojego życia, gdyż zmarli lub po prostu odeszli swoją drogą. :(

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja w tak cudnym pudełeczku trzymałabym zdecydowanie zakładki i gadżety fandomowe, ponieważ w tym momencie nie mam miejsca gdzie je schować i to wszystko jest wszędzie u mnie w pokoju. Najgorsze jest to, ze jak potrzebuje jakiejś zakładki lub gadżetu do zdjęcia to nigdy nie mogę ich znaleźć :/ Takie pudełeczko z pewnością ułatwiłoby mi pracę. No i ten cudowny wygląd idealnie wpasowałby mi się go wyglądu pokoju <3

  OdpowiedzUsuń
 22. W tej skrzynce zamknęłabym emocjonalną przeszłość. Prawdziwe listy, napisane odręcznie, tak, że widać każde drżenie dłoni podyktowane poruszeniem. Pachnące miłością, strachem i tęsknotą. To zapisane uczucia, które w lutym skończą 24 lata. Wszystkie powstały w dzień mych narodzin. Odbiorcą była moja Mama, trzymająca mnie pierwszy raz w objęciach. Nadawców było kilku. Każdy z nich na inny sposób wyraził swoją dumę, radość i przerażenie. Uważam, że takie skarby zasługują na piękne, bezpieczne miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 23. Nie jestem kolekcjonerką wspomnień, zdjęć, pamiątek z wakacji.. Najcenniejsze rzeczy, które ukrywam przed światem, zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jednego dnia w pudełku schowałabym wszystkie bieżące zaproszenia i bilety, by następnie wymienić je na listy prezentów do kupienia czy ulubione mini kosmetyki. Dla mnie ważne jest, by żyć tu i teraz, więc miałabym okazję do jak najczęstszego otwierania pudełeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 24. To piękne różowe pudełko byłoby idealnie na przechowywanie pamiątek z dzieciństwa mojej małej córeczki - opaska ze szpitala, maleńkie skarpetki, ukochany gryzaczek, kartki urodzinowe, pierwsze rysunki. A potem wypełnione skarbami pudełko sprezentowałabym jej na osiemnaste urodziny.

  OdpowiedzUsuń
 25. W takim pudełeczku trzymałabym cytaty z ulubionych książek, filmów i gier. Każdego ranka wyjmowałabym jeden cytat, żeby pozytywnie zacząć nowy dzień.

  OdpowiedzUsuń
 26. W takim pudełku można trzymać opakowania po testach ciążowych (oczywiście negatywnych). Kto by szukał w takim ładnym opakowaniu takich rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 27. W takim pudełeczku trzymałabym kartki z tytułami książek jakie chciałabym przeczytać. W taki sposób w jednym miejscu miałabym wszystkie propozycje do przeczytania. W dodatku pudełko to jest takie śliczne, że stojąc na półce samo radowałoby oczy.

  OdpowiedzUsuń
 28. Myślę, że byłoby to dobry schowek na pamiątki rodzinne. Pocztówki z wakacji, pierścionek od chłopaka, zasuszony kwiat z ogrodu babci, ząbek mleczny czy też wspólne zdjęcia :) Z czasem uzbierałoby się tego tyle, że jak kilkanaście lat bylibyśmy zdumieni ile tego nazbieraliśmy. Tak było jak moja babcia wyciągnęła pudełko z pamiątkami mojego taty. Byłam zdziwiona, że znajdowały się tam nawet paczki po ulubionych papierosach :P

  OdpowiedzUsuń
 29. Z czułością i uwagą zbieram rodzinne pamiątki – swoisty wehikuł czasu. W naszej rodzinie, to nie tyle jedna rzecz, ale kilka tzw. talizmanów, wycinków z gazet, kartek wyrwanych z zeszytu czy listów, które powinny mieć swoje jedno, wyjątkowe swoje miejsce – właśnie takie „Pudełko wspomnień i wzruszeń”. Miałoby ono swoje miejsce - tuż obok rodzinnych albumów, slajdów z rodzinnych wakacji… Wyobrażam sobie ten czas, kiedy zasiadamy dokoła kuchennego stołu (który jest dziełem mojego dziadka), nad którym wisi żyrandol (który, jako jedyny ocalał w rodzinie po przejściu wojennej zawieruchy) i przy aromatycznej herbacie z malinowym sokiem cioci Wisi oraz pachnącej wanilią szarlotce snujemy rodzinne opowieści … To NASZ czas (poza tym realnym) - poświęcony na wspólne rozmowy, wspomnienia, refleksje, anegdoty – zainicjowane przeglądaniem zawartości właśnie TAKIEGO pudełka.

  OdpowiedzUsuń
 30. W takim pudełku trzymałabym te wszystkie tzw. pierdółki :) zawsze jak chcę już coś wyrzucić odzywa się głosik w mojej głowie: 'Zostało ci 5 cm wstążki? Na pewno kiedyś coś z nią zrobisz... Ooo, długopis się wypisał? zachowaj go, może kiedyś zacznie pisać... widzę, że zgubiłaś kolczyk, został tylko jeden... a co zrobisz jak w przyszłości stracisz ucho? wtedy przyda ci się jeden kolczyk, włóż go do tego pudełka...'.

  OdpowiedzUsuń
 31. W takim pudełeczku trzymałabym fiszki z cytatami z moich ulubionych książek. Póki co spisuje cytaty w zeszycie z króliczkiem...

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja trzymałabym w nim czekoladki, bo wiadomo, cudowna zawartość zasługuje na równie cudowne opakowanie. A czekolada jest, obok herbaty, najprzepyszniejszym, co z pomocą natury stworzył człowiek.
  Na Fb lubię jako Ania Nocuń.

  OdpowiedzUsuń
 33. W takim pudełeczku mogłabym przechowywać bilety z koncertów, liściki, ulotki z odwiedzonych miejsc, małe figurki, ogólnie wszystkie malutkie zbieraninki wspomnień, które zamiast zawalać miejsce w pokoju znajdą w tym uroczym pudełku swoje zacisze, a jego urok na pewno będzie Mnie przyciągał do częstego sięgania po nie i przywoływania najpiękniejszych wspomnień.
  Obserwuję na fb jako Aleksandra Vanish Łaniszewska

  OdpowiedzUsuń
 34. Karteczki z marzeniami-często zapisuję moje marzenia na karteczkach,ozdabiając je różnościami,potem wrzucam do słoiczka i czekam aż się spełnią-wtedy wyciągam karteczkę i spalam ją,żeby dobra energia z niej uleciała w przestrzeń.To cudowne pudełeczko mogło by zastąpić słoik :)

  OdpowiedzUsuń
 35. W tym bajecznym pudełku trzymałabym moje wspomnienia, najpiękniejsze momenty życia zapisane na małych karteczkach żebym w chwilach zwątpienia mogła po nie sięgnąć i zdać sobie sprawę, że nie zawsze jest źle i że życie jest piękne.

  Obserwuje jako Ewelina Maria

  OdpowiedzUsuń
 36. W tak pięknym pudełeczku trzymałabym cenne drobiazgi, ale byłoby ono u mnie tylko przez jakiś czas, bo myślę, że to byłby najpiękniejszy prezent dla córki gdy taka mi się urodzi. Miejsce w którym mogłaby trzymać to co jej się wymarzy, pudełeczko tylko dla niej. Chciałabym żeby wiedziała, że szanuję i cenię jej przestrzeń, i tą ludzką przecież, potrzebę małych sekretów. :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Jak tylko zobaczyłam to pudełeczko pomyślałam, że byłoby idealną skrytką na listy. Małe i urocze zmieściłoby wszystkie wymiany myśli i świetnie pasowałoby do papeterii, której zwykle używam.

  OdpowiedzUsuń
 38. Trzymałabym tam torebeczki z kawą, każda z inną kawą. Oczywiście tylko i wyłącznie ziarnistą ^^
  Albo też wszystkie drobiazgi, które mają dla mnie sentymentalne znaczenie. Rzeczy, które przypominają o osobach, które przeminęły.
  Magdalena Galent

  OdpowiedzUsuń
 39. Mogłabym w tym pudełeczku trzmać moje wspomnienia, a raczej przemdioy, które kojarzą mi się z najmilszymi i najbardziej wyjątkowymi momentami, jak np. bilet konowy z pierwszej randki czy pocztówka od starej znajomej, która wyjechała na drugi koniec świata, albo jakieś zdjęcia, które wywołują wspomnienia lub jakieś malutkie upominki, które mam od mamy z każdego wyjazdu. Przypominałyby mi o najbliższych i zawsze kiedy byłoby mi smutno czy cieżko mogłabym je przeglądać wiedząc, ze są ludzie, dla których zawsze się będę liczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Idealna skrytka na osobiste drobiazgi.

  OdpowiedzUsuń
 41. Dałabym dla córki na przechowywanie swoich sekretnych rzeczy :) no i jej ogromnej kolekcji biżuterii :)

  OdpowiedzUsuń
 42. W tym cudnym pudełku umieściłabym mulinę lub kolorowe kartki papieru. Jestem osobą posiadającą pewne zdolności manuale, z muliny lubię tworzyć na przykład bransoletki, ozdoby, a z papieru moduły, z których potrafię poskładać drobne cuda, takie jak kolorowy łabądek dla kuzyneczki. Pudełko byłoby czymś idealnym, ponieważ jako (niestety) drobna bałaganiara, mam tendencje do chomikowania potrzebnych mi rzeczy, z których potem mam zamiar wyczarować coś, co wywoła uśmiech na twarzach moich bliskich. Na mojej pułce mam już jedno podobne kolorystycznie pudełko, więc to z herbatkami miałoby cudnego towarzysza :). A samymi herbatkami zajęłybyśmy się z mamą podczas naszych wspólnych, książkowych bądź manualnych, wieczorach :D

  Agnieszka Nowakowska

  OdpowiedzUsuń
 43. Trzymałabym w nim z pewnością moje rysunki. Mam tendencje do rysowania na różnych skrawkach. Niezbyt da się je później umieścić w moim albumie a gdy je gdzieś odłożę zazwyczaj o nich zapominam, a szkoda. Właśnie dlatego to pudełko byłoby idealnym rozwiązaniem. Powstałoby miłe wspomnienie i być może za parę lat otworzyłabym je i śmiała się ze związanych z danym rysunkiem chwil :)

  OdpowiedzUsuń
 44. Wszystkie małe skarby, które uwielbiam kolekcjonować! Zakładki do książek, naklejki, kamyki, ulubione zdjęcia, listy, kartki urodzinowe, najróżniejsze pamiątki. To śliczne pudełko idealnie nadaje się do przechowywania najpiękniejszych wspomnień!

  OdpowiedzUsuń
 45. Przechowywalabym w nim kartki urodzinowe, które dostaje co roku id,rodziny i znajomych

  OdpowiedzUsuń
 46. W takim pudełku trzymałabym lekarstwa, ale nie te dla ciała - te dla duszy. Kieszonkowy zegarek pradziadka, z którym nie rozstawał się w czasie wojny - bo leczyłby moją słabość dodając wiary w lepsze jutro. Obrączkę, by dodawała mi otuchy w chwili zwątpienia i pokazywała, że mam dla kogo żyć. Bransoletkę, którą tuż po narodzinach miała na rączce moja córeczka, by przypomniała mi czym jest radość wtedy, kiedy będę jej potrzebować. Pudełeczko po sterydach, które kiedyś uratowały mój wzrok, by pokazały mi, że mogę pokonać nawet najbardziej przerażające potwory. W końcu kolczyki, które podarowali mi po egzaminach rodzice, bym mogła założyć je wtedy, kiedy zwątpię w swoje możliwości. To byłoby magiczne pudełko, bo pozornie proste, czyniłoby życie szczęśliwszym.
  Obserwuję jako: Weronika Tomala

  OdpowiedzUsuń
 47. Mogłabym w nim trzymać stare fotografie.Idealnie nadawałoby się również na biżuterię lub inne pamiątki rodzinne.

  OdpowiedzUsuń
 48. Takie pudełko z pewnością stałoby u mnie w sypialni w centralnym miejscu. A w nim trzymałabym rodzinne pamiątki - wyselekcjonowane zdjęcia moich rodziców, którzy odeszli, gdy byłam nastolatką. Pierwsze po porodzie fotki moich chłopaków, ich imienniki ze szpitala, zegarek mojego Taty i drugi - jego Ojca, a mojego Dziadka. Dziadka zapalniczkę, której używał wieki temu i całego mechanizmu, poza obudową - brak. Oj, nie wiem, czy nie byłoby za małe to moje pamiątkowe pudełeczko. ;)

  Obserwuję na FB jako Moni Sz-ga

  OdpowiedzUsuń
 49. Od razu po przeczytaniu treści zadania pojawiła mi się w głowie jedna myśl: "ciasteczka!". Zdecydowanie do takiego pięknego pudełka włożyłabym własnoręcznie robione, kruche ciasteczka. opakowałabym każde w folię i zawiązała kokardką. Według mnie byłby to idealny pomysł na prezent. Przepyszne słodkości oraz piękne pudełeczko podarowałabym komuś bliskiemu na święta :)

  OdpowiedzUsuń
 50. Jest piękne, więc z pewnością mogłoby pilnować jakiejś biżuterii.

  OdpowiedzUsuń
 51. Lubię jako Katarzyna Handzlik

  Trzymała bym tam wspomnienia, czyli zdjęcia. Wszystkie zdjęcia z rodziną, przyjaciółmi i pasjami. To pudełko idealnie by się do tego nadawało, ponieważ że zdjęciami zmieściły by się tam także małe pamiątki z nimi związane.

  OdpowiedzUsuń
 52. W tym pudełeczku przechowywałabym wszystkie drobiazgi zbierane w ciągu całego życia, od kamyczka w kształcie serca znalezionego nad wodą, poprzez zasuszoną czterolistną koniczynkę, pagony z munduru harcerskiego, lilijkę, krzyż harcerski, pudełko po obrączkach, węzeł przyjaźni po test ciążowy (kiedyś może będzie taki hehe) ... po prostu wszystkie miłe mojemu sercu przedmioty, które tylko by się tam zmieściły

  OdpowiedzUsuń
 53. Zawsze chciałam mieć takie wyjątkowe pudełko w którym mogłabym trzymac wszystkie drobiazgi, które kiedykolwiek dostałam, wszystkie moje tunele, kolczyki, listy, pocztówki, czy nawet krzywe serduszka powycinane z kartek papieru, liściki z "Kocham Cię", czy wisiorek. Wrzuciłabym tam wszystkie pozytywne wspomnienia w postaci różnych rzeczy i zaglądała do niego, gdy byłoby mi smutno i nie wiedziałabym co robić.

  OdpowiedzUsuń
 54. Sama nie wiem co trzymałabym w takim pudełko. Jest nowiutkie, ale przepięknie wystylizowane i wygląda jakby miało już swoje lata. To nadaje mu wyjątkowy klimat i sprawia że chcesz w nim trzymać tylko wartościowe rzeczy. Przez to mam również namyśli te przedmioty, do których masz sentyment. Ja bym schowała w nim pewnie czarno-białe zdjęcia lub listy, które wysyłamy sobie z przyjaciółmi. A może stare pierścionki mojej babci. Lub zostawiłabym jest takie puste przesiąknięte zapachem herbaty.

  OdpowiedzUsuń
 55. W tak pięknym pudełku bardzo przyjemnie byłoby trzymać "wspomnienia", tzn. zdjęcia, kartki z życzeniami, bilety z miejsc, które budzą w pamięci piękne chwile, rysunek dziecka i inne drobiazgi, które sprawiają, że się uśmiecham i wzruszam :-)

  Lubię fanpage jako Maja Bukowska.

  OdpowiedzUsuń
 56. Pudełeczko jest idealne na herbaciarkę :) Trzymaa mogłabym w nim ususzone zioła od teściowej. Wysyła nam je z Tunezji w wielkich pudłach i znikają w błyskawicznym tempie. W pudełku miałaby je pod ręką w odpowiedniej ilości. Naznaczyłabym więź miedzy rodziną a Naszym Ksiazkowirem, ktorzy co dzien sprawialiby, ze serce mocniej bije a oczy się radują ❤

  OdpowiedzUsuń
 57. To pudelko idealnie by pasowało na całą moją papeterie 😃wszystkie przybory do pisania cudownych listów i pocztówek

  OdpowiedzUsuń
 58. Monety pamiątkowe, które kolekcjonuję :D
  Basia Dokurno

  OdpowiedzUsuń
 59. W takim pudełeczku trzymałabym wszystkie ważne dla mnie drobiazgi. Biżuterię, która jest zwykła, ale niezwykła, bo ma jakieś głębsze przesłanie. Wywołane zdjęcia z najważniejszych momentów mojego życia. Długopisy, breloczki, małe maskotki, karteczki, liściki... Wszystko, co tylko byłoby tak naprawdę czymś więcej niż rzeczą martwą - częścią mnie, mojej historii, mojego życia. Tak, to pudełeczko jest proste w swojej budowie, ale śliczne i delikatne i idealnie by się nadawało <3

  OdpowiedzUsuń
 60. Listy do mojego ukochanego męża :) co roku piszemy sobie co nas miłego spotkało będąc razem. Na razie trzymamy w szufladzie ale z biegiem lat robi si coraz mniej miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
 61. jestem sentymentalna więc listy, pocztówki z miejsc w których byłam z mężem i synem oraz bilety - pierwsza podróż pociągiem z synem, pierwsza wizyta w zoo, pierwsza wyprawa do lasu, czyli kasztan jako zdobycz. Ah, byłaby pełna wspomnień ta szkatułka!

  OdpowiedzUsuń
 62. W takim cudnym pudełeczku trzymałabym skarby, pamiątki dla mojej córeczki Emilki. Zbierałabym je 18 lat, a potem wręczyłabym jej takie pudełko z najważniejszymi pamiątkami z jej życia.

  OdpowiedzUsuń
 63. Takie pudełko byłoby świetnym miejscem na przechowywanie cytatów z ulubionych książek. Na małych, kolorowych karteczkach wypisałabym swoje ulubione, inspirujące cytaty i zawsze, gdy poczułabym się źle, losowo bym wyciągała jeden. To trochę jak magia, niby wiesz czego się spodziewać, ale za każdym razem jesteś zaskoczona.

  OdpowiedzUsuń
 64. To wygląda także jak idealne pudełeczko do kolekcjonowania zakładek do książek :D Nadaje się jednak równie dobrze do biżuterii albo przyborów biurkowych.

  OdpowiedzUsuń
 65. W takim pudełku można trzymać wiele rzeczy, ale ja jestem miłośniczką tych najmniej materialnych, czyli wspomnień. Zapisuję wspomnienia a potem starannnie wkładam je do pudła. Gdy jest mi źle otwieram pudło i czytam to, co wcześniej napisałam. Czytam o uśmiechu mojej Bsbci i błękicie jej oczu. Czytam o chichocie moich dzieci i stupocie ich maleńkich nóżek. Czytam o dotyku i spojrzeniu męża. Czytam o historiach zawartych w książkach, o rzyczliwosci spotkanych na ulicy ludzi. Czytam o tym wszystkim, co jest dla mnie ważne, ale czytanie to nie wszystko! Ważny jest też zapach pudła, a tym samym zapach wspomnień. Moje dotychczasowe pudełeczka mają różne zapachy , od gorzkich po słodkawe, od jesiennych po zimowe, ale jeszcze żadne nie pachniało herbatą. Bardzo chciałabym móc stworzyć swoje własne, herbaciana wspomnienia:-).

  OdpowiedzUsuń
 66. Ta pudrowa szkatułka idealnie nadaje się do trzymania w niej wszystkich moich największych skarbów. W zależności jednak od tego, jak została zagospodarowana wewnątrz, urozmaiciłabym ją jednak o dodatkowe zakamarki, by poprawić komfort: mój oraz przechowywanych tam przedmiotów. Na wierzchu mogłaby spoczywać gazeta z opublikowanym w niej moim zdjęciem z wygranego konkursu fotograficznego, jako motywacja do dalszego starania się i próbowania swoich szans w pasjach. Tuż pod nią znalazłoby się miejsce na malutką, sztuczną choineczkę - jedynego elementu dziecinnego domku dla lalek, który po nim pozostał, biorąc pod uwagę katastrofę budowlaną, jaką przeżył, gdy postanowiłam spróbować, w wieku 4 lat, wsadzić do niego ulubionego misia (0,5 metra wzrostu - złe wyskalowanie! :D). Wkładając do środka pudełeczko, wrzuciłabym tam zestaw 6 guzików, czyli mojej pierwszej kolekcji - pomyślałam, że fajnie byłoby zbierać po jednym guziczku z każdego mojego sweterka, ot na pamiątkę (mama nie wyglądała wtedy na zadowoloną!). W końcu, z wykorzystaniem kłódki z zabawkowego pamiętniczka oraz tej ze starego roweru, umieściłabym w samym sercu szkatułki dodatkowy pojemniczek, a w nim mój największy ze wszystkich, skarb: krówki, które dostaje od rodziców na każdą okazję, ale są skutecznie zabierane przez mojego współlokatora, niby pod pretekstem troski o figurę. Nie dam się tak łatwo, o nie! :D

  OdpowiedzUsuń
 67. Pudełko z cytatami na każdy dzień! Do wszelkiego działania takie motywacyjne, by nie odkładać marzeń na bok! Na poprawę humoru, o miłości i przyjaźni :)

  OdpowiedzUsuń
 68. W tym pudełeczku trzymała bym moje wspomnienia. Cytaty z ulubionych książek, karteczki z pysznych herbat, łańcuszki/pierścionki które otrzymała bym od kogoś... Zamknęła bym w nim wszystkie moje ulubione wspomnienia i trzymała bym je blisko, tak żebym mogła je w danym momencie szybko wyciągnąć i powspominać o tym co było...

  OdpowiedzUsuń
 69. W takim pięknym pudełeczku z pewnością przechowywałabym ważne dla mnie drobiazgi, które znaczą coś dla mnie i które odcisnęły piętno w moim życiu, jako przypomnienie, bym nigdy o nich nie zapomniała. Pamięć bywa ulotna, nie jest w stanie pomieścić wszystkich momentów naszego życia, dlatego takie pudełko byłoby ogromnym postępem dla ich zachowania. Myślę, że w ten sposób mogłabym także pozostawić po sobie jakąś pamiątkę, dzięki której przyszłe pokolenia mogłyby poznać lepiej życie swoich przodków.

  Anna Błaszczyk (fb)

  OdpowiedzUsuń
 70. Nie wiem jakiej wielkości jest takie pudełeczko, jednak napewno trzymałabym w nim wszelkiego rodzaju słodycze. Taka mała skrytka przed braciszkiem :) Ze wzgl na to że ćwiczę, sporadycznie jem słodycze, aczkolwiek rodzice i chłopak o mnie dbają i brakuje mi takiej szkatułki na nie :)

  OdpowiedzUsuń
 71. Ma dziewczyna swe pudełko
  Różowiutkie, niczym rumieniec
  Na twarzy zakochanej
  Ta szkatułka
  Zwykła niby
  Lecz niezwykłe rzeczy kryje
  Szczęście, radość, promień słońca
  Uśmiech szczery, niczym złoto
  I nadziei czar magiczny
  Wiarę, siłę i energię
  Które nigdy nie zawodzą
  Najpiękniejszy zaś jej sekret
  Jest ukryty, w głębi gdzieś
  Marzeniami, wspomnieniami
  Otulony, jak kołdrą w śnieżną noc
  Tak schowany, tak tajemny
  Ale jednak jest widoczny
  Z każdym uchyleniem wieka
  Przypomina o swojej obecności
  Wspomnienie
  Najpiękniejsze
  Najprawdziwsze
  Zdjęcie mamy, co odeszła
  Teraz wiesz już, że dziewczyna
  W pudełeczku przetrzymuje tylko jedną rzecz
  Niezwykłą
  Która jednak, wbrew pozorom
  Jest jej całym życiem
  Mama...

  OdpowiedzUsuń
 72. To pudełko jest wprost idealne na zakładki do książek! :D Piękne okazy potrzebują pięknej oprawy ^^

  OdpowiedzUsuń
 73. W takim pudełeczku mogłabym trzymać słodycze, sekretnie schowane w szafce lub wszystkie ważne dla mnie drobiazgi, do których mam sentyment.

  OdpowiedzUsuń
 74. W takim pudełeczku można trzymać przeróżne rzeczy. Ja np. mogłabym przechowywać w nim biżuterię albo jakieś pamiątki np. zdjęcia. Fajnym pomysłem byłoby też przechowywanie słodyczy albo cytatów książek czy też ulubionych fragmentów książek i w gorszej chwili można wyciągnąć taki cytat czy fragment, który poprawi nam dzień. Albo jak typowy książkoholik odpowiem, że w końcu miałabym gdzie chować moje zakładki :D

  OdpowiedzUsuń