niedziela, 14 lutego 2016

Konkurs #2


1. Organizatorem konkursu są recenzentki Naszego Książkowiru, a sponsorem jest Wydawnictwo Oficynka.
2. Niniejszy konkurs trwa od 14.02.2016 do 15.02.2016 br. do północy. Zgłoszenia, które zostaną nadesłane po wyznaczonym terminie, nie będą brane pod uwagę.
3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 7 dni po zakończeniu konkursu. 
4. Zasady udziału:
a) Każdy komentarz musi zawierać: chęć zgłoszenia, nick pod jakim obserwuje bloga oraz e-mail, a także odpowiedź na zadanie konkursowe.
b) Zwycięzcy zostaną wybrani przez recenzentki.
c) Po wyłonieniu zwycięzcy, czekamy 2 dni na adres kontaktowy, który proszę wysłać na e-mail: nasz.ksiazkowir@onet.pl. Jeśli zwycięzca nie odezwie się w ustalonym terminie nagroda przepada na rzecz innej osoby. 
d) Każdy uczestnik powinien mieszkać na terenie Polski - jednocześnie jest to zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki książek. 
e) W konkursie mogą brać udział osoby, które posiadają bloga oraz osoby, które bloga nie posiadają, jednak w zgłoszeniach anonimowych bardzo proszę o podanie imienia i nazwiska.
f) Proszę o dodanie banerka konkursowego podanego powyżej na swojego bloga/fanpage'a - nie jest to jednak wymóg konieczny! :)
g) Będzie nam miło, jeśli dodacie nas do obserwowanych, G+, polubicie fanpage Nasz Książkowir na Facebooku, naszego Twittera, Snapa: bookshelfie oraz na innych portalach społecznościowych (zakładka na blogu po prawej stronie)
h) Mamy miesiąc czasu na wysyłkę nagród - część wysyłają bowiem sponsorzy. Jeśli po tym czasie nagroda nie dojdzie, prosimy o pilny kontakt. 
i) Zastrzegamy sobie prawo do zmiany regulaminu.


ZADANIE KONKURSOWE: 

Czy da się uciec od miłości? 

41 komentarzy:

 1. Biorę udział. justyna_jc@wp.pl
  Oczywiście tak, możesz uciekać w pracę, zabawę, działalność społeczną, wszystko to, co zajmuje czas i głowę lub daje namiastkę szczęścia. Myślę że takie osoby żałują swoich wyborów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Biorę udział. obserwuję jako galinamks, mój mail: galinamks@wp.pl
  Od miłości nie da się uciec ponieważ odrzucając miłość człowiek ucieka od samego życia. Nie chcę tego co przed nim, chowa się i ucieka do przeróżnych zajęć, nałogów. Miłość jest obecna wszędzie wokół każdego z nas. Nie wszyscy ją dostrzegają a niektórzy błędnie interpretują. Myślą tylko o miłości do ukochanej osoby, do zbliżenia fizycznego. Miłość to uczucie, które jest obecne w naszym życiu przez cały czas. Tak cichutko i niepostrzeżenie wokół tych, którzy ją negują i tak głośno i z poklaskiem wobec tych co nie boją się okazywać swoich uczuć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Biorę u dział. Ania Kaliszewska ; kaliszewskaanna81@gmail.com
  Nie da się uciec od miłości. Choćbymśmy się bronili, uciekali od niej, udawali, że jej nie ma miłość i tak nas odnajdzie. Miłości potrzebuje każdy człowiek , w każdej formie. Miłość jest w nas, trzeba jej tylko otworzyć drzwi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Monika Stanisławska
  Biorę udział
  monikastanislawska@op.pl
  Obserwuję jako Monika Stanislawska
  Od miłosci nie da się uciec,każdy człowiek jej potrzebuje.Oczywiscie niektórzy próbują uciekać od miłości i są wtedy smutni,nieszczęśliwi i przygnębieni.Trzeba dać szansę miłości nawet jeżeli jest ona trudna i wymaga od nas wiele wysiłku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Biorę udział.
  Rosselia. rosselia@onet.pl
  Od miłości nie da się uciec - jest jak stalker, zawsze nas dopadnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Biorę udział :D
  Seliia. sellia234@op.pl
  Zawsze można próbować uciec, ale po co? Do miłości powinno się wręcz wyjść naprzeciw!

  OdpowiedzUsuń
 7. Zglaszam sie
  Obserwuje jako : kozung
  Mail : a.b.slawinska@wp.pl

  Uciekam non stop. Dlaczego? Bo lubie kiedy milosc mnie goni ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się :)
  obserwuję jako Dagmara Janik
  email: dagmara.michalska@buziaczek.pl
  MOim zdaniem nie da się uciec przed miłością, ponieważ spada ona na nas jak grom z jasnego nieba. Nie znamy dnia ani godziny kiedy ona nas dopadnie. Uciekać można próbować, tylko gdzie i dokąd kiedy nie wiemy gdzie ona akurat się znajduje. Uciekając możemy sami nieświadomie oddać się w jej ręce.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się :)
  Obserwuje jako kasia tkasia,e-mail kasiolek09@wp.pl
  Oczywiście że nie! Uciekając od niej by się oszukiwalo samego Siebie bo każdy chce być kochany i zasługuje na nią.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się obserwuję jako Marta daft martadaft@wp.pl
  Moim zdaniem można uciekać od miłości ale trzeba pamiętać ze bez niej nie istniejemy uciekając tylko tracimy tak cenny przecież czas

  OdpowiedzUsuń
 11. Biorę udział.
  Obserwuję jako Musza K.
  domino1994domino@o2.pl
  Nie da się uciec od miłości, ponieważ wnika ona w najgłębsze zakamarki naszej duszy i naszego życia. Im batdziej próbujemy uciekać, tym bardziej miłość zaczyna rządzić naszym życiem. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. zgłaszam się!
  Obserwuję jako Maria De
  E-mail: mariaxdex@gmail.com
  odpowiedź: Owszem da się uciec przed miłością, oddając się całkowicie innym czynnościom, ale prędzej czy później miłość nas dopadnie. A jeśli dalej zawzięcie będziemy się przed nią bronić to później może się okazać, że straciliśmy coś bardzo cennego, że zawsze będzie nam w życiu czegoś/kogoś brakowało, będziemy odczuwali pustkę, której niczym nie będzie się dało zapełnić.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam się
  Obserwuję jako Ewelina Wiśniewska Facebook Ewelina Anna Chojnacka

  eve_ew@wp.pl

  Odp.

  Tak. ;)

  Autostopem do miasta -które nazywa się wieczną samotnością :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja uważam że nie, przynajmniej jeśli tę osobę naprawdę mocno kochałeś.
  Możesz zająć się danymi czynnościami, pracą aby zapomnieć, z czasem uda Ci się pozbyć bólu i goryczy ale wracając wspomnieniami do najbliższej osoby wciąż masz tzw. motylki w brzuchu a miłość na nowo odżywa. Czasami ludziom się udaje znaleźć coś co zastąpi te uczucie, przed którym za wzbraniają się z całych sił ale nie uważam to za coś stałego, wręcz przeciwnie. Zatem nie, nie można uciec od miłości - a przynajmniej nie na dłuższą metę.

  Nick: MirandaMx3
  Email: marta08@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście wyrażam chęć zgłoszenia się do konkursu.

   Usuń
 15. Oczywiście że się nie da! Miłość jest wszędzie i ukazuje się w relacjach nie tylko damsko- męskich lecz także np. w rodzinie, wśród cudownych przyjaciół,można okazać miłość swojej ulubionej piosence, filmowi, aktorce itp :) nie na darmo jest powiedzenie : love iż in the air! :-*
  Biorę udział
  Obserwuje jako Klaudia Płatek
  Mail Klaudia658@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się ;)
  Obserwuję jako Eadlyn Callie
  Fb: Patrycja Hrycak
  Email: mariolalolek@o2.pl

  Odp.
  Jeśli ktoś naprawdę kocha to nie da rady uciec od tej miłości. Może zacząć nałogowo pić, pracować i wpadać w wir obowiązków, ale to nie pomoże. Dalej będzie myśleć o osobie, która zawładnęła jego sercem. W chwilach wytchnienia pomyśli o niej/nim. Znowu poczuje, że czegoś mu brak. Poczuje, że brak mu tej właściwej połówki. Mimo żartobliwych stwierdzeń typu ''Nie potrzebuje drugiej połówki, mama urodziła mnie w całości'' jakie pojawiają się w internecie, to miłość o której wszyscy mówią, że jest taka niezwykła jest wielkim uczuciem. Jeśli istnieje coś tak potężnego to uciec się nie da i nie powinno się chcieć.

  OdpowiedzUsuń
 17. Joanna Zieleniecka
  Biorę udział w konkursie.
  Obserwuję jako Joanna Zieleniecka.
  Mój mail : asia_261@interia.pl

  Od prawdziwej milosci nie da sie uciec. Od zauroczenia owszem bo szybko mija, jednak gdy mamy do czynienia z prawdziwa czysta miloscia nie da rady.. Pomimo klotni, sprzeczek i trudow codziennego zycia na ktore skazana jest milosc dwoje ludzi ktorzy sie prawdziwie kochaja i wspieraja zawsze dadza rade w milosci wytrwac a ucieczka w niczym nie pomoze.

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgadzam się i biorę udział :)
  Obserwuję jako Monika Sz.
  FB: Monika Szuryga
  mail: fajnarodzinkaa@wp.pl

  Odp.

  Od miłości, tej prawdziwej, szczerej i głębokiej, której nie pomylimy z zauroczeniem, uciec się nie da. Prawdziwa miłość pojawia się bez zapowiedzi, nie czeka na zgodę, przychodzi znienacka i zostaje z nami na zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 19. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako Anna Kulawiak
  W-mail: anikm@o2.pl

  Każdy z nas został stworzony do tego by kochać.
  To miłość jest motorem naszych działań, uskrzydla, to dla niej pragniemy żyć, tworzyć.
  Miłość rodzi się w nas, jest częścią nas samych, nie można od niej uciec, bo jakże walczyć z własnymi uczuciami?
  Zresztą któż nie pragnie kochać i być kochanym?
  Ja pragnę i kocham całym swym sercem, całą sobą.

  OdpowiedzUsuń
 20. nvm44@o2.pl
  Ewa Fiłoc
  Moim zdaniem nie da się od niej uciec. Jeżeli kocha się szczerze i uczucie to jest czyste, to zawsze będzie się pamiętać. Nawet po latach. Można się łudzić, że już się zapomniało i ma się wszystko w nosie, uciekać do jakichkolwiek zajęć, czy nowych znajomości. Lecz wystarczy jedna wzmianka o tym, kogo nosiło nasze serce i wszystko wraca. Przelatują nam przed oczami najdrobniejsze szczegóły, które były nam tak bliskie. No i zaczyna się tęsknota za tym, co może już wtedy jest poza naszym zasięgiem. Bo jeśli się szczerze nie kochało to o tęsknocie nie ma mowy.

  OdpowiedzUsuń
 21. Zgłaszam się
  Obserwuję jako Paulina Stachyra
  paulina.st91@gmail.com

  Niestety nie. Ale można całkiem dobrze się chować ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Zgłaszam się
  Obserwuję jako Paulina Stachyra
  paulina.st91@gmail.com

  Niestety nie. Ale można całkiem dobrze się chować ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Prawdziwa miłosc choćby przypadkiem spotkana wraca gdy jej czas;)

  anetaadamczuk0806@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 24. by Sisley
  czala666@gmail.com
  Od tej praawdziwej? Nie. Można się ukrywać,nawet bardzo długo, ale ona i tak przyjdzie może nawet ze zdwojoną siłą ... W końcu mówi się, że miłość jest jak grom z jasnego nieba... Nie zapomina się o niej :D.

  OdpowiedzUsuń
 25. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Gosia Krak
  E-mail: gosia_krak@o2.pl
  Jeśli miłość jest prawdziwa to nie da się od niej uciec, można próbować się przed nią bronić, unikać jej przez rzucanie się w wir rozmaitych zajęć, jednak ona będzie czekać, będzie jak niewykrystalizowana myśl gdzieś z tyłu głowy, żeby ukazać się w całej swojej okazałości kiedy przyjdzie ta odpowiednia chwila :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 27. zgłaszam się,
  obserwuję jako Aleksandra Rybacka, fb też ;)
  mail olka881028@gmail.com

  Nie! dlatego, że nawet jeśli nigdy się nie zakocham, nawet jeśli będziemy uciekać przed tym uczuciem i się go wyrzekać to i tak jest na świecie conajmniej jedna osoba, którą choć przez chwilę darzyliśmy tym pięknym uczuciem. Pierwszą osobę / ludzi, których kochamy nawet jeśli nas krzywdzą to mama i tata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. błąd w mailu. poprawny to olka880128@gmail.com

   Usuń
 28. nie da się :) wcześniej czy póżniej Cię dopadnie i połknie w całości :) takze nie warto się przed nią chować :) Małgosia Stępień :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Zgłaszam się.
  Obserwuję jako: scarabeus
  Mail: diana.scarabeus@gmail.com

  Oczywiście, że da się uciec od miłości. Nie jest to łatwe, ale możliwe. Mózg jest wspaniały, można nim manipulować, można praktykować różne sztuczki, które mogą zmylić mózg, jak. np. sztuczny śmiech może sprawić, że mózg zarejestruje, że jesteśmy radośni. Myślę, że podobnie można zrobić, wmawiając sobie, że się kogoś nie kocha. Poświęcić na to trzeba dużo czasu, nie jest to proces jednodniowy, ale możliwy. Najlepszy sposób na to, by uciec od miłości jest zrealizowanie sobie, że nic z tego uczucia w danym przypadku nie będzie, i że lepiej dla własnej osoby pozwolić sobie odpuścić. "Let it go" jak to mówią po angielsku.

  OdpowiedzUsuń
 30. Biorę udział :)
  obserwuję jako: Sgiach
  e-mail: sgiach.miedzyksiazkami@gmail.com

  Odpowiedź:

  Moim zdaniem można uciekać przed miłością ale ona i tak kiedyś nas dopadnie, nawet jeśli będziemy się przed nią bronić. Możemy sobie wmawiać, że niczego nie czujemy ale tak naprawdę będziemy oszukiwać samych siebie, no bo w końcu i tak wpadniemy. Miłości nie da się oszukać czy schować się przed nią. Nawet kiedy będzie wydawać się nam, że już się udało ona i tak nas dopadnie i już nie wypuści... Co prawda z czasem można się jej pozbyć ale jest to o wiele bardziej pracochłonne i trudniejsze od obdarzenia kogoś miłością. Tak więc nie da się i nie warto, bo i tak nam się nie uda. Co jak co ale Amorek zawsze trafia do celu, choćby nam się to nie podobało :*

  OdpowiedzUsuń
 31. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Desari
  email: desarrii@gmail.com
  Facebook: Martyna P.
  Banner tutaj: czas-dla-ksiazek.blogspot.com
  Odpowiedź: Oczywiście, że da się uciec od miłości. Nie jest powiedziane, że każdy musi ją posiadać. To nie jest paragraf w konstytucji. Tak jakby miłość była obowiązkowa. Niektórzy z nas wolą samotne życie, bo tak im lepiej. Mogli przeżyć w życiu takie rzeczy, które odciągają ich od miłości. I nikt nie jest w stanie tego zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 32. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Grażyna Wróbel
  e-mail: wrobel.g89@gmail.com

  Od miłości nie da się uciec, gdyż ona prędzej czy później i tak nas dopadnie.

  OdpowiedzUsuń
 33. Zgłaszam się
  Obserwuję jako Klaudia Bujak
  klazia2511@gmail.com
  Miłość nas dopadnie gdy przyjdzie na to czas,nie uciekniemy od niej.Choć byśmy się jej wypierali trafi w nas ♥

  OdpowiedzUsuń
 34. Zgłaszam się :)
  Obserwuję bloga jako Patrycja Zygmunt
  E-mail: zygus5@onet.eu
  Nie da się uciec od miłości, prędzej czy później ona nas sama znajdzie, warto na nią cierpliwie czekać. Ja uciekałam od tego uczucia przez kilka i w końcu mnie dorwała i teraz jestem w szczęśliwym związku.

  OdpowiedzUsuń
 35. zgłaszam się
  obs jako Magdalena Sz L
  e-mail : nikolsosna@o2.pl

  uciec od miłości ? mozna oszukać Matrix, da się ! ale uciec od miłości ? nie. A dlaczego ? a dlatego że miłośc nie ma pojęcia o odległości, nie ma pojęcia o czasie, nie ma pojęcia o przestrzeni i nie ma pojęcia o tym że uciekamy od niej. Nieważne jak daleko wyjedziemy, jak długo bedziemy się ukrywać i jak długo bedziemy się starali zapominać, miłość jest w nas i nie można od niej uciec bo zabieramy ją wszędzie ze sobą. Jedyny sposób to pozwolić jej uschnąć, wypalić się.

  OdpowiedzUsuń
 36. Biorę udział.
  Obserwuje jako mejaczek
  e-mail: katarzyna_gnacikowska@o2.pl

  Moim zdaniem nigdy nie da się uciec od miłości. Jeśli jest to prawdziwa miłość. Jak wiadomo związek nie polega tylko na kochaniu. O ile nie ma innych czynników łączących parę to po prostu nie przetrwa. Prawda jest taka, że można kogoś kochac, ale nie móc z nim być. Nie zmienia to jednak faktu, ze za każdym razem jak widzi się kochaną osobą to serce tańczy czaczę, a temperatura się podnosi. Można osłabić uczucie, ale nie da się przed nim uciec.

  OdpowiedzUsuń
 37. Biorę udział. Obserwuję jako malwa_ina, e-mail: malwisska12@wp.pl
  Od miłości nie da się uciec. Nie ważne gdzie pójdziemy i jak daleko będziemy zawsze znajdzie się osoba lub rzecz, którą będziemy kochać. Miłość jest zakorzeniona w naszych genach, krwi i kościach. Stała się częścią naszego ciała. Zamieszkuje świat i jest niemal tak potrzebna jak tlen. Może nie wszyscy jej potrzebują, ale każdy jej doświadcza.

  OdpowiedzUsuń
 38. Zgłaszam się
  obserwuję jako gosia.h-m
  mail. gosia.h-m@o2.pl

  oczywiście, że się nie da. można próbować, wmawiać sobie i niestety można się też do tego stanu przyzwyczaić i wtedy wydaje nam się, że udało się uciec. Ale to nieprawda, bo gdy tylko najmniejsza iskra się pojawi to albo się temu poddamy ale będziemy cierpieć i będzie cholernie bolało. Wiec proponuje nie uciekać a brać z otwartymi ramionami MIŁOŚĆ :)

  OdpowiedzUsuń
 39. Zgłaszam się!
  Obseruję jako: Kasia Piwoda
  e-mail: katarzyna.piwoda@gmail.com
  Odpowiedź:
  Nie ma szans! Miłość jest tak sprytna, że jeśli nas znajdzie, to będzie się nas mocno trzymać i nawet, jak będziemy pzed nia uciekać, bronić się z całych sił, to ona i tak nas otuli swoim ciepłem, aż wrescie zrozumiemy, że ona jest dla nas, jest idealna i najlepsza, bo ma dla nas wszystko, czego potrzebujemy.

  OdpowiedzUsuń