sobota, 13 lutego 2016

"Idiota" Dostojewskiego pod patronatem Książkowiru!


17 lutego 2016 roku wreszcie nastanie chwila, na którą długo czekałyśmy i swoją premierę będzie miało nowe wydanie "Idioty". Jest to chwila tym bardziej wyczekiwana, że Książkowir objął tę książkę patronatem. W związku z tym możecie spodziewać się nie tylko recenzji, ale również konkursów, w których i wy będziecie mogli zdobyć egzemplarz tej cudownie wydanej książki. 
Informacje wydawnictwa:
Tytuł oryginału: Идиот
Przekład: Helena Grotowska
656 str. 145×205, oprawa twarda
Cena okładkowa 49,90 zł

Oto powieść, z utworów Dostojewskiego kto wie czy nie największa, na pewno zaś najgłębiej badająca mroczne tajniki duszy, a zarazem wzywająca do wytrwania w poszukiwaniu  piękna jej wnętrza, chrześcijańskiej caritas, miłości współczującej i wybaczającej. Taki jest główny bohater, książę  Lew Myszkin, który bez grosza przy duszy przyjeżdża do Rosji, by objąć spory majątek. Swej dobrotliwości, pokorze oraz irytującej wręcz naiwnej ufności do ludzi, zawdzięcza on tytułowy przydomek, jakim obdarzają go inne postaci. Myszkin to postać z innego czasu i innych krain. Być może zagubiona wprost z Ewangelii w XIX-wiecznym świecie, bezwzględnym dla słabych, pełnym nierówności i złych namiętności. Książę Myszkin chce naśladować Chrystusa, chce być człowiekiem przepięknym, ale wikła się w sieci, które na niego nastawia złość i pożądliwość ludzka. Idiota to zarazem arcydzieło dwóch portretów kobiecych, Nastazji Filipownej i Agłai Iwanownej, pomiędzy których uczucia rozdarte jest serce księcia. To przypowieść o bezgranicznym opętaniu miłością, która może doprowadzić wręcz do unicestwienia osoby kochanej…


12 komentarzy:

 1. Rany rany! :) Zazdrooo!

  Gratulacje! :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję! <3

  Iga, tobie to chyba najbardziej, bo wiem że kochasz kulturę rosyjską. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny autor! Gratuluję! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje! To świetna wiadomość :) Dostojewskiego czytałem jedynie Zbrodnię i karę, która to książka bardzo mi się spodobała i w przyszłości na pewno sięgnę po inne książki autora :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję patronatu. Uwielbiam "Zbrodnię i karę" tego autora i może skuszę się na kolejną jego książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przede wszystkim gratuluję patronatu :D. Kto wie, być może kiedyś po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję. :D Do tej pory przeczytałam jedynie Zbrodnię i karę, więc chętnie poznam kolejne utwory autora. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję patronatu, to zaszczyt patronować takiemu autorowi ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję patronatu ;) Po książkę autora sięgnę niedługo.
  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń