wtorek, 13 stycznia 2015

Sebastian Leitner - "Naucz się uczyć"


Autor: Sebastian Leitner
Tytuł: Naucz się uczyć
Wydawnictwo: Cztery Głowy
Data wydania: 2011
Ilość stron: 304
Ocena: 7/10

Opis:

Pierwsze polskie wydanie doskonałego poradnika autorstwa Sebastian Leitnera — twórcy systematyki psychodydaktycznej, bazującej na nauce z kartoteki.

Dzięki temu poradnikowi dowiesz się: jak się uczyć i trwale zapamiętywać przyswajaną wiedzę, w jaki sposób przygotowywać materiały do nauki, jak rozwijać swoją inteligencję.

Poradnik prezentuje szereg praktycznych wskazówek i ćwiczeń, dzięki którym można szybko, a co najważniejsze — trwale i skutecznie — opanować materiał, którego zazwyczaj należy nauczyć się na pamięć, czyli m.in. definicje, wzory matematyczne, daty, obce słówka, a nawet treść 400-stronicowego podręcznika.

Książka pozwala zerwać z myśleniem typu "jestem za głupi" lub "jestem za stary". Na naukę nigdy nie jest za późno, a im wcześniej nauczymy się, jak uczyć się skutecznie, tym szybciej osiągniemy sukces i przekonamy się, że każdy z nas może nauczyć się? choćby 10 języków!
Recenzja:

Powiedzmy sobie szczerze - każdy, dosłownie każdy z nas, chciałby uczyć się czegoś szybko i bez wysiłku, a najlepiej by było, gdybyśmy to później pamiętali na wieki! Wyobraźcie sobie sytuacje, gdzie czytacie podręcznik do historii, uczycie się stu dat po kolei (bo macie mieć niebawem sprawdzian, albo jakiś egzamin), a za dziesięć lat dalej je znacie, bez konieczności powtórki.

No cóż, tak dobrze nie ma. Ale zdecydowanie opracowano sposób, dzięki któremu będziesz uczył się znacznie lepiej, sprawniej, a przede wszystkim - naprawdę możesz coś zapamiętać na długie, długie lata. 
Wszystkiego natomiast, co tyczy się tej metody, możecie dowiedzieć się właśnie z książeczki, którą dziś recenzuję. 

Śmiało mogę rzec, iż jest ona naprawdę fenomenalnie napisana - ciekawym językiem, przedstawiająca interesujące fakty, a dodatkowe schematy, pomagają nam jeszcze bardziej w zrozumieniu treści. 

Dodatkowo autor stosuje w książce kolor niebieski, którym podkreśla rzeczy totalnie najważniejsze i podsumowania. 

Chyba nikogo nie powinien dziwić fakt, iż tak naprawdę skuteczna nauka opiera się na fiszkach. Ale każdy może teraz powiedzieć, że kiedyś fiszek używał i na nic mu się to zdało, bo przecież wszystko wyleciało mu już z głowy... No, prawie wszystko. 

Dlatego też autor pokazuje nam specjalny program do nauki, dzięki któremu zapamiętamy zdecydowanie więcej, bez dużych nakładów czasu oraz bez przymusu. To, czy będziemy uczyć się mniej, czy więcej, dłużej, czy krócej... zależy tylko od nas!
Najważniejsze chyba, żeby ta nauka była owocna, prawda? :)


Zdecydowanie muszę zdobyć takie pudełeczko i takie karteczki na fiszki, aby tę metodę przetestować, chociażby przez miesiąc. Mam nadzieję, że dzięki temu, uda mi się dobrze opanować materiał. Jeżeli tak będzie... to zdecydowanie stanie się to moim ulubionym sposobem nauki. Chociaż coś czuję, że jeżeli musisz się czegoś nauczyć bardzo szybko... to się to nadawać nie będzie. No nic, spróbujemy, zobaczymy.
Myślę, że wy też powinniście!Pozycję tę dostałam od Wydawnictwa Cztery Głowy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz