czwartek, 24 lipca 2014

"Italia. Mi piace!" - magazyn do nauki języka włoskiego

Hej! Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją magazynu do nauki języka włoskiego.

W dzisiejszych czasach każdy uczy się angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub francuskiego. Te języki są bardzo popularne. Angielski głównie dlatego, że żyjemy w społeczeństwie, które przyjęło sobie właśnie ten język obcy za międzynarodowy. 
Od zawsze marzyłam o nauce włoskiego, jednak ciągle nie było czasu, okazji, samozaparcia. Magazyn "Italia. Mi piace!" pozwolił mi się trochę bardziej zmobilizować.

Okazało się, że to nie takie łatwe, jeśli ktoś kompletnie nie ma pojęcia o języku. Już miałam zrezygnować albo przekopać Internet w poszukiwaniu szybkiego kursu, który pozwoliłby mi przyswoić chociaż podstawy, jednak stwierdziłam, że spróbuję jakoś przebrnąć przez magazyn.

Była to dobra decyzja. Posiłkując się nagraniem, słownikiem internetowym i minisłowniczkiem pod każdym artykułem, a także przede wszystkim - intuicją, zdołałam zrozumieć większość tekstu bez problemu. Nie taki diabeł straszny, jakim go malują. Wysnułam wniosek, że skoro ja dałam radę, osoba, która spotyka się z tym językiem "na poważnie" dopiero po raz pierwszy, to tym bardziej magazyn jest idealnym rozwiązaniem dla kogoś, kto ma już pewną wiedzę. 

Artykuły są naprawdę ciekawe. Można poczytać o życiu Monici Bellucci, którą znamy między innymi z roli Marii Magdaleny w filmie "Pasja", dowiedzieć się co nieco o "art" metrze, poczytać o zwyczajach żywieniowych Włochów, a także wybrać się w podróż po Umbrii, pięknym rejonie Włoch, który jest trochę pokrzywdzony brakiem dostępu do morza, ale rekompensuje to turystom w mistrzowski sposób pięknymi krajobrazami i zabytkami.

Muszę pochwalić również oprawę graficzną gazetki, ponieważ wszystko jest wspaniale widoczne i czytelne, a kolorowe wstawki cieszą oko. Do tego oczywiście nie zabrakło rubryki z gramatyką, a raczej ćwiczeniami, które pozwolą podszkolić poziom językowy.

Reasumując, serdecznie polecam magazyn do nauki włoskiego wydawany przez Colorful Media. Znajomość czegoś innego niż wszechobecny angielski nie zaszkodzi, a zaprocentuje!

Wasza Ariada :)

"Italia. Mi piace!" mogłam zrecenzować dzięki Wydawnictwu Colorful MEDIA.

4 komentarze:

 1. Cieszę sie, że Ci się spodobała. Czytałam angielska wersje i bylam rowniez pod wrażeniem. Czekam na kolejne wydanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uczyłam się włoskiego w liceum z czego bardzo się cieszę.
  A że liceum skończyłam 2 lata temu to już zdążyłam trochę zapomnieć, więc z chęcią sięgnę po ten magazynn;)

  OdpowiedzUsuń
 3. osobiście polecam z Youtube:
  https://www.youtube.com/user/Oneworlditaliano
  Na sobie sprawdziłem, nauka jest przyjemnością, a postępy robi się błyskawicznie. W ciągu trzech tygodni przed wyjazdem nauczyłem się wystarczająco, żeby korzystać z komunikacji publicznej, kupować w sklepie i wymieniać grzeczności na ulicy.

  OdpowiedzUsuń