Zasady współpracy z wydawnictwami


1. Czas recenzowania książek.


~ Czas recenzowania książek zależy od ilość pozycji, które piętrzą się na naszych stosikach i czekają na swoją kolej. Czasem jest dużo ciekawych książek, z którymi chcemy się zapoznać i oczekiwanie na recenzje się wydłuża. Są też miesiące, gdy nie ma praktycznie nic ciekawego i wtedy opinia o książce może pojawić się w kilka dni.

~ Maksymalny czas recenzowania książek jest ustalony na 2 miesiące, oczywiście recenzja może pojawić się dużo wcześniej (zazwyczaj pojawia się już jeszcze przed upływem miesiąca)


2. Kontakt między blogiem a wydawnictwem.~ Aby współpraca przebiegała bezproblemowo zależy nam na stałym kontakcie.

~ Po zrecenzowaniu książki piszemy maila do wydawnictwa o tym, że recenzja się pojawiła na blogu (podając link do recenzji), a także oznaczymy wydawnictwo na Facebooku pod odpowiednim postem z linkiem do recenzji. 


3. Wysyłka książek~ Dane korespondencyjne podajemy, gdy podejmujemy współpracę z wydawnictwem i jest ono zainteresowane wysyłką dla nas egzemplarzy recenzenckich.

~ Książki wysłane bez informacji dla nas mogą nie zostać zrecenzowane, a już na pewno nie znajdą się na pierwszych miejscach w kolejce.


4. Ocenianie~ Oceniamy, pisząc o wadach jak i zaletach, a nasze recenzje są pisane szczerze i oddają nasze odczucia. My książki recenzujemy, nie polecamy! Jeśli uważamy, że książka nie zasługują na dobrą opinię, nie polecimy jej.

~ Jeśli jakaś książka od wydawnictwa dostanie złą i negatywną opinię, oznacza to, że po prostu nam się nie spodobała. Na pewno nie robimy tego złośliwie, ani nie mamy zamiaru obrażać wydawnictwa, czy autora książki.
~ Wybieramy jedynie książki, które nas zainteresowały i które mogą się nam spodobać. Nie bierzemy książek, które mają dużo większe szanse na to, że nie przypadną nam do gustu.


5. Udostępnianie recenzji~ Jeśli wydawnictwo wyraża zgodę, recenzja trafia na stronę książki na stronie wydawnictwa/jego sklepu internetowego.

~ Informacja o recenzji pojawia się na naszym fanpage'u na Facebooku, na Google+, Twitterze i wielu, wielu innych... 

~ Jeśli ktoś chce wstawić gdzieś naszą recenzję, musi uzyskać od nas zgodę. Nie chodzi tutaj o wstawienie przez wydawnictwo recenzji czy odnośnika na swoją stronę, prosimy jedynie aby nie kopiować recenzji bez podania jej źródła oraz jej autora/bloga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz