wtorek, 27 marca 2018

ZAPOWIEDŹ: Anna Kańtoch - "Tajemnica Godziny Trzynastej"


  

Anna Kańtoch, pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz laureatka Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, powraca z nową częścią znakomitego cyklu. Znacie serię „Tajemnica diabelskiego kręgu”? Jeśli nie, koniecznie nadróbcie poprzednie części przed premierą kolejnej, bo to jedna z lepszych polskich serii fantasy (nie tylko dla młodzieży). Najnowszą część, „Tajemnicę Godziny Trzynastej”,  mamy przyjemność objąć patronatem!

Nina budzi się zziębnięta wśród rozsypanych na posadzce odłamków szkła. Nie wie, gdzie właściwie się znajduje, ani nie pamięta, kim jest. Rozglądając się wokół, zauważa, że odzyskała przytomność w pałacyku, który stoi przy rynku niewielkiego miasteczka. Tydzień wcześniej Nina, Jacek, Tamara oraz Hubert zostali zabrani przez komunistów na ferie zimowe. Mieli je spędzić w urokliwym miasteczku w Bieszczadach, jednocześnie przygotowując się do swoich przyszłych zadań jako elitarna grupa Czerwonych Kapturków, czyli nastolatków zwalczających skutki anielskiej magii. A teraz przerażona, pozostawiona sama sobie Nina, ubrana jedynie w staroświecką suknię z koronkami, odkrywa, że miasteczko jest wymarłe. Nie napotyka żadnych śladów życia, zupełnie jakby wszyscy mieszkańcy nagle zniknęli. Pozostało jedynie zimno i śnieg. Jak się tu znalazła i co się stało z mieszkańcami opuszczonego miasteczka.

Tytuł: Tajemnica Godziny Trzynastej
Autor: Anna Kańtoch
Wydawnictwo: Uroboros
Liczba stron: 544
Data premiery: 2018-04-18

Tradycyjnie będzie recenzja, będą konkursy. Zainteresowani?


3 komentarze:

 1. Zarówno (szczególnie) książką, jak i konkursem jestem zainteresowana.
  Polska fantastyka- FANTASTYCZNIE!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam Diabła na wieży i Zabawki diabła i byłam zauroczona. Potem jakoś nie spotkałam się z autorką, ale chętnie wrócę

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na recenzję i konkursy...

  OdpowiedzUsuń