sobota, 10 marca 2018

Konkurs na Dzień Kobiet [10 powieści dla jednej osoby!]
1. Organizatorem konkursu jest Nasz Książkowir, a sponsorami: YA!, Media Rodzina, Oficynka, NieZwykłe, Filia, Jaguar i Editio.
2. Będzie nam miło, jeżeli udostępnicie na FB link do tego konkursu, a także zaprosicie do zabawy swoich znajomych (podsyłając im link, albo mówiąc im o konkursie).
3. Koszt wysyłki nagrody pokrywają sponsorzy. Wysyłka książek może potrwać miesiąc. 
4. Konkurs trwa do 15.03.18 do godziny 18:00
5. Wygrywa jedna osoba!
6. Konkurs rozwiązany będzie, kiedy będzie tu minimum 50 zgłoszeń.

Zadanie konkursowe: Jaką cechę musi mieć kobieta? Uzasadnijcie!

Życzymy szczęścia!

52 komentarze:

 1. Kobieta musi mieć przede wszystkim, święta, anielską CIERPLIWOŚĆ. Życie na co dzień wystawia ją na wszelkie możliwe próby zarówno ze strony męża, dzieci, szefa, współpracowników jak i nieznajomych spotykanych na co dzień ludzi. Oczekuje się od niej uśmiechu, zainteresowania, zaangażowania, empatii, zrozumienia. Wszystkie te wymagane i pożądane od niej cechy są możliwe tylko wtedy jeśli wykaże się cierpliwością w codziennych sprawach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kobieta silną być musi ,Przecież to matka ,żona,kochanka,kucharka,lekarka ,praczka,zaopatrzeniowiec,krawcowa i jeszcze z kilka etatów.A do tego jeszcze anielska cierpliwość.Eugenia Bondaruk

  OdpowiedzUsuń
 3. Poczucie humoru bo bez niej ani rusz. Jakby tak wszystko brała napoważnie to szybko by się wykończyła :-)

  Karina Szkutnik

  OdpowiedzUsuń
 4. Cierpliwość i zaufanie Basia Sroka

  OdpowiedzUsuń
 5. Kobieta w dzisiejszych czasach powinna być czasami Egoistyczna (w dobrym tego słowa znaczeniu)myślec o sonie a nie o całym otaczającym świecie szybkim i pełnym problemów ,Elastyczna -w każdym tego słowa znaczeniu oraz Elegancka dla siebie !!:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Kobieta musi być silna bo dźwiga kilogramy życia codziennego a nawet czasem nosi zakupy w jednej ręce a dziecko w drugiej. Kasia Łukasz Wnorowscy

  OdpowiedzUsuń
 7. Przede wszystkim kobieta powinna być wewnętrznie silna... Niestety na drodze kobiety staje tyle przeciwności, że tylko z tą siłą kobieta jest w stanie przetrwac i pozostać sobą, a przy nie zatracić pogody ducha:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kobieta musi mieć w sobie ciepło, aby każdy chciał wracać do domu. Ciepło, które zabiera zły humor, potrafi każdego rozweselić. Potrafi rozgrzać zarówno domowe ognisko, jak i męża wieczorem :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Cechą wyróżniająca kobiety jest ... kobiecość. Kobiecości to wybuchowa mieszanka, która powala mężczyzn, łamie ich serca i kruszy mur. A kobiecość to mikstura, na którą składa się seksapil, dojrzałość, mądrość, emocjonalność, uduchowienie, cierpliwość, opiekuńczość, szaleństwo, troskliwość, czułość, zadbanie, wyrozumiałość, pewność siebie, dystans do kompleksów, ciepło, opiekuńczość, radość, szczerość, wierność, strażniczka ognia domowego, a także zmienność nastrojów, niezależność, nieprzewidywalność... A czego w jakiej ilość, to już to co nas kobiety różni pomiędzy nami. To z powodu kobiecości mężczyźni nas wielbią i boją się, próbują zrozumieć i nie rozumieją, kochają i nienawidzą.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kobieta powinna być uparta w dążeniu do swoich wyznaczonych celów.Zdarzaja się sytuację w których odmawia się pewnych rzeczy kobiecie bo może nie dać sobie z tym rady. Ania Stanio

  OdpowiedzUsuń
 11. Czasem mam humory,
  Nabieram do głowy,
  Niepotrzebnych rzeczy.
  Czy ktoś mnie pocieszy?
  Bywam gruba, ładna,
  Z troską ciut przesadna,
  Seksowna, szkaradna,
  Czasem niezaradna.
  Potulna, kłótliwa,
  Tak to czasem bywa,
  Że jedna osoba,
  Jest jak w rzece woda.
  Zimna, niedostępna,
  A czasem zbawienna.
  Dająca wytchnienie,
  Albo zatopienie.
  Sprzeczna sama w sobie,
  Nieradząca sobie
  Z opisaniem tego,
  Co mam ukrytego
  Na samym dnie duszy.
  Czy ktoś dziś poruszy
  Strunę mego serca,
  Niech wyjdę kobieca.
  Z lękami, strachami,
  Łez pełnymi oczami.
  Mam wiele cech ważnych
  Tylko człek uważny,
  Dostrzeże je, scali,
  Kobiecość pochwali.

  I tego Wam życzę, bądźcie sobą, z lękami, strachami, z poczuciem beznadziei i tego, że możecie wszystko. TO czyni Was takimi, jakimi jesteście, wyjątkowymi.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kobieta musi być damską wersją Einsteina :) czyli w skrócie- wiedzieć, jaka potrawa powstanie po wymieszaniu różnych składników, umieć odpowiedzieć na najdziwniejsze pytania dzieci, potrafić naprawić kran, prąd czy kaloryfer w domu, bo wadomo, że mąż wszystko zrobi,nie trzeba mu co pół roku przypominać :) poza tym mieć zawsze uśmiech na twarzy, bo mimo wszystkich przeciwności trzeba być dumnym z bycia kobietą :) bez kobiet świat przestanie istnieć :) Pozdrawiam, Paulina Jaszczuk :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kobieta ma w sobie wszystko co najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Kobieta powinna posiadać dystans do siebie
  i dystans do świata - bo to jedyne, co może
  uchronić przed tym szaleństwem, które wciąż
  goni, uśmiech zachować i młodą duszę, ciesząc
  się światem tym - jak najdłużej!

  OdpowiedzUsuń
 15. Kobieta przede wszystkim powinna być uśmiechnięta, bez względu na to, co się wokół niej dzieje. Powinna z optymizmem podchodzić do życia, cieszyć się każdym dniem. Dzięki temu łatwiej jej będzie przezwyciężyć największe problemy, jakie ją spotkają w codziennym życiu. Bo przecież szkoda nerwów i zdrowia na smutki, prawda? ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Inteligentna, empatyczna, otwarta... Takie walory kobieta powinna posiadać... Ale jest jedna cecha, którą kobieta MUSI mieć - hart ducha, wewnętrzną siłę, czy jakkolwiek inaczej nazwiemy tę cechę, jest ona nieodzowna w życiu kobiety! Niezależnie od tego, czy kobieta ma życie różami usłane, czy musi dźwigać na barkach tony zmartwień i kłopotów, wewntrzna siła nie pozwoli jej "upaść", gdy nadepnie na zatruty życia kolec lub barki omdleją jej pod zbyt wielkim ciężarem. Rzeczywistość bywa dla nas kobiet okrutna i niesprawiedliwa, ale dzięki hartowi ducha możemy stawiać jej czoła, możemy czerpać z niej jak najwięcej! Z okazji Dnia Kobiet życzę Wam i sobie, byśmy potrafiły tę siłę odnaleźć i na niej się wesprzeć💝

  OdpowiedzUsuń
 17. Kobieta musi być przede wszystkim SILNA ! Gdy przychodzi na świat nie zdaje sobie sprawy ile trudności i przeszkód ją czeka. Musi przejść przez pierwsze rozterki miłosne co nie będzie dla niej łatwe, choć osobom obserwującym wszystko z boku może wydawać się dziecinne. Choć ciąża jest czymś pięknym w życiu kobiety, nie zawsze bywa łatwa, wszystkie zmiany humorów, tycie itp. to także jest męczarnia dla kobiety. No i oczywiście poród. Jest to ponoć niesamowity ból, który oczywiście nagradzany jest małym bobaskiem, który nam wszystko wynagradza. Pewnie wydaje się to wszystko normalne, ale w takim razie dlaczego dużo kobiet przeżywa szok poporodowy? Bo nie są wystarczająco silne i ich psychika nie wytrzymuje. Dlatego uważam, że SIŁA jest czymś w co każda kobieta powinna być uzbrojona. Jest to zarówno siła fizyczna, jak i psychiczna .
  Julia Pogorzelec
  corngirl91@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Cechą którą musi posiadać kobieta to BYCIE PEWNĄ SIEBIE.Prawdziwa kobieta powinna nią być w każdej sytuacji.Pewna siebie kobieta nie waha się sięgnąć po to, na co ma ochotę!Kobieta powinna pokazywać swoją wartość. Taka kobieta jest świadoma swojej mocy, swojej kobiecości i potężnej broni jaką jest ona sama. Nie ma problemów, że to jej nie wypada.Jest w stanie przenosić góry!

  OdpowiedzUsuń

 19. Cechą którą powinna mieć każda kobieta na pewno jest opiekuńczość, no cóż przecież leży to już w naszej naturze. Jest wiele cch, które kobieta powinna posiadać np. Odwagę, cierpliwość, umiejętność cieszenia się z najdrobniejszych rzeczy*!

  Ps. Jak bym wygrała na pewno bym się cieszyła. Na fb jako Zosia Heise

  OdpowiedzUsuń
 20. Jaką cechę musi mieć kobieta? Toż to niemożliwe określić kobietę jedną cechą.Po pierwsze KOBIECOŚĆ bo tylko my w szpilkach wyglądamy fantastycznie.MĄDROŚĆ,bo kto jak nie my pomagamy dzieciom w lekcjach ,pomimo ,że wieki temu skończyliśmy edukację szkolną.SPOSTRZEGAWCZOŚĆ,otwieramy szafki ,lodówkę i już wiemy co trzeba kupić.CIERPLIWOŚĆ,która z nas nie ma czasem ochoty wystawić swoich pociech za drzwi ,słysząc ich zrzędzenie.SPRAWNOŚĆ FIZYCZNA ,to my godzinami biegamy za naszymi bąblami,rowerkami czy wózkami.A wieczorami zamieniami się w akrobatki w miłosnych igraszkach.POMYSŁOWOŚĆ,ugotować coś z niczego albo tak zabawić dziecko by w końcu przestało marudzić. ZMYSŁOWOSC ,koronkowa bielizna ,uwodzicielski uśmiech ,normalnie burleska,tylko my tak potrafimy okrecić mężczyzn w koło palca.ZARADNOŚĆ ,słyszymy płacz dziecka lub zawodzenie męża i już wiemy co im dolega -u msza to zazwyczaj katar.KONSEKWENTNOŚĆ ,nie wiem ,czy taki wyraz istnieje ,ale chodzi o to ,że tylko kobiety potrafią tak wiercić dziurę w brzuchu mężowi aż on ustąpi.SPRAWIEDLIWOŚĆ,tak ocenić sytuację aby sprawiedliwie wydać wyrok,zazwyczaj gdy dzieciaki się leją.WRÓŻBIARSTWO ,musimy odgadnąć ,co nasz kochany mąż miał na myśli,wypowiadając do nas dziwne słowa ,typu : kaszt,tuleja czy coś równie dziwnego.TROSKLIWOŚĆ I OPIEKUŃCZOŚĆ bo tylko kobiety potrafiła utulić skołotane serce przyjaciółki czy strzaskane kolano dziecka.Poza tym PLANOWANIE ,potrafimy rozegrać tak dzień ,ze mamy czas na wszystko,np.na siłownię czy czytanie książek.Podsumowując jesteśmy jak alfa i omega .Od A akrobatki po Z zołza .Jesteśmy niezastąpione i jedyne.

  OdpowiedzUsuń
 21. Kobieta musi być jak kawa - gorąca, pełna aromatu, o subtelnym smaku, niedająca zasnąć przez całą noc, a czasami potrafiąca podnieść ciśnienie:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Kobieta musi być silna i empatyczna. To siła daje nam możliwość ogarnięcia w codzienności miliona różnych spraw, gdy mężczyźni już się poddają. Choć mówią o nas "słaba płeć" tomy jesteśmy tą silniejszą. Wychodzimy cało i to o wiele silniejsze z wielu trudnych i ciężkich chwil, prać dzielnie naprzód. Dla dzieci dobra potrafimy poświęcić siebie dzięki empatii, która sprawia, że jesteśmy bardziej wyczulone na potrzeby innych. Silna i empatyczna kobieta dbając o innych dba też o siebie, wiedząc że to właśnie jest jej ogromną zaletą. :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Kobiety powinny umieć oddzielić życie prywatne od zawodowego. Często w wyniku braku takiej umiejętność pojawia się wiele problemów. Niestety nie wiem jak nazwać taka cechę ... 😀

  OdpowiedzUsuń
 24. Najważniejsza cecha u kobiety to Opanowanie. Nie da się ogarnąć wszystkiego bez cierpliwości opanowania spokoju.A przecież na barkach dźwigamy znacznie więcej niż ważymy :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Bezustannie martwimy się o akceptację innych. Lęk przed odrzuceniem jest tak silny, że zwyczajnie małpujemy. Udajemy kogoś, kim nie jesteśmy, robimy rzeczy, których nie znosimy tylko po to, żeby się przypodobać. Organizujemy cyrk i przedstawienia, aby tylko ktoś nas zauważył. Spostrzegł nasze udawane twarze. Wyciągam z szafy podarte jeansy, zakładam dopasowane body, które wyjątkowo upodobałam sobie tego lata, a na ramiona zarzucam czarną marynarkę na przełamanie kontrastu. Nie wiem, czy jest to modne, czy zwalę z nóg świat mody czy może popełniłam gafę ubierając się w taki sposób. Nie mam pojęcia. Najważniejsze jest to, że niczego nie udaję. Jestem sobą i to jest najpiękniejsza cecha, którą każda z nas, kobiet powinna mieć! ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Kobieta musi mieć twardy tyłek (w końcu na coś musiała spaść z nieba;)), a w życiu przyda się on, by odpierać ataki, twardo stąpać po ziemi i niczym lwica bronić swych najbliższych.
  Jednak jeśli chodzi o cechę to... EMPATIA. Cudowna cecha, która czyni nas wrażliwszymi na ból i cierpienie innych. Kobieta z sercem na dłoni, która swym ciepłem i czułością przyciąga do siebie wszystkich. Jej dobroć czuć w powietrzu, a zapach ciasta drożdżowego unosi się w powietrzu rodzinnego domu. Kobieta empatyczna dba o swoją rodzinę, najbliższych, lecz nigdy nie zapomina o sobie;)

  OdpowiedzUsuń
 27. Kobieta powinna mieć poczucie humoru aby mogła śmiać się gdy coś jej nie wyjdzie. Z uśmiechem na ustach wszystko jest łatwiejsze i przyjemniejsze.
  Weronika Wysocka

  OdpowiedzUsuń
 28. Kobieta ZMIENNĄ musi być. Powinna umieć dostosowywać swoje zachowania i emocje do zmieniających się sytuacji tak, aby osiągnąć swój cel. ;) Jej nieprzewidywalność sprawia, że świat rozkwita wieloma barwami.
  O mężczyznach mówi się, że tego kwiatu jest pół światu, natomiast świat bez kobiet z ich niejednowymiarowością jest jak ogród bez kwiatów. :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Kobieta musi byc silna jak stala i delikatna jak krysztal. Ostra jak brzytwa, lagodna jak miod na serce. Ogarniac chaos i jednoczesnie byc niezdarna fajtlapa. W tych czasach od kobiet coraz wiecej sie wymaga ze aby nafazyc za tym trzeba byc soba i pozwolic sobie na bycie nieidealna

  OdpowiedzUsuń
 30. Cierpliwa przede wszystkim. Musi znosić fochy i marudzenie dzieci, męża, teściowej oraz całej reszty świata. Cierpliwość to podstawa.

  OdpowiedzUsuń
 31. Pewność siebie. To pierwsza cecha, która przyszła mi na myśl, w odpowiedzi na pytanie. Myślę, że cecha ta, sprawia, że kobieta nie musi mierzyć się z ze wszystkimi wątpliwościami, jakie na swojej drodze może spotkać - czy to mowa o wyglądzie (kompleksy chowajcie się pod dywan) czy spotykanych ludzi (każdy wie, jak duży wpływ mają opinie innych). Pewność siebie pomaga w najzwyklejszych czynnościach, bo dodaje odwagi do robienia wielu rzeczy, które często są poza naszym zasięgiem ze względu na zwykły strach, jak i w tych wielkich momentach, kiedy nadaje naszemu głosowi dodatkową siłę i po prostu jesteśmy usłyszeni przez innych. Dzięki pewności siebie wierzymy w swoje umiejętności i samych siebie, a nawet możemy inspirować innych. Chciałabym, żeby każda z nas posiadała tę cechę.

  OdpowiedzUsuń
 32. sexapil - kobieta musi mieć to "coś " , co przyciąga wzrok , czym zwraca na siebie uwagę, nie musi być zgrabna i piękna, ale musi akceptować siebie by przyciągać męskie spojrzenia bo która z nas tego nie lubi ?

  OdpowiedzUsuń
 33. Kobieta musi być subtelna. W tym słowie kryje się tak naprawdę kilka cech, takich jak wrażliwość, czułość, delikatność, łagodność. Nie oznacza to, że kobieta jest przez to słabszą płcią, po prostu jest wtedy bardzie wrażliwa czy wyczulona na różne bodźce,które dla mężczyzny mogą pozostać niezauważone...

  OdpowiedzUsuń
 34. Wydaje mi się, że kobieta powinna być wrażliwa... żeby dostrzegała to co niewidoczne, potrafiła czytać między wersami, miała otwarte serce na świat i wyciągała pomocną dłoń do ludzi. Wrażliwa czyli delikatna, subtelna, dobra...

  OdpowiedzUsuń
 35. Kobieta powinna być ZARADNA. nie POWINNA POLEGAĆ W 100% NA FACECIE KIEDY W GRĘ WCHODZĄ DROBNE USTERKI W DOMU POWINNA SAMA Z NIMI SIĘ UPORAĆ. kobieta UMIE zorganizować swój czas w pracy czy w domu, umiemy znaleźć się w każdej sytuacji jakie nam życie podsuwa.

  OdpowiedzUsuń
 36. Kobieta powinna być zdecydowana. W dzisiejszych czasach gdzie panuje chaos, bieganina zdecydowanie jest ważne . Każde zawachanie może doprowadzić do porażki lub ominie Nas coś ważnego . Oczywiście to wszystko z uśmiechem na twarzy gdyż nic tak nie dekoncentruje jak pewność .

  OdpowiedzUsuń
 37. Żywiołowość - nie być wiecznie zmęczona, nudna i mało wyrazista jak mimoza, ale potrafić cieszyć się z małych rzeczy, czerpać radość z życia tu i teraz. Zarażać optymizmem, uśmiechem, nie myśleć co będzie jutro, nie bać się przygód. Mieć w sobie odrobinę szaleństwa, gwałtowności, dzikości, impulsywności. Od czasu do czasu rzucić los w nieznane, nie myśląc o konsekwencjach. Kolorowe włosy, kolczyk w nosie, tatuaż, nieważne ile masz lat korzystaj i żyj....

  OdpowiedzUsuń
 38. Choć kobieta z wielu cech ważnych musi się składać,
  To jednak trzy moim zdaniem powinna posiadać:
  Ach choć wybór nie jest to prosty,
  To moim zdaniem są takie trzy najważniejsze mosty.
  Lub filary kobiecości – jak kto woli,
  Jak dla mnie mają charakter kobiecych symboli.
  Każdy z nich to magia niepojęta,
  Nie mają tych zdolności nasze chłopięta.
  Pierwsza ta cecha to emocjonalność!
  Dla wielu podchodząca pod nienormalność.
  Mówią czasami – istna wariatka,
  Tylko brakuje jej w głowie kwiatka.
  Lecz co jest złego w prawdziwej twarzy,
  Większość o takiej już tylko marzy.
  Niedawno płakałam teraz w głos się smieję!
  Za chwilę złości ogniem zazieję.
  Na twarzy wszystko widnieje,
  co aktualnie w sercu się dzieje.
  Nie licz tu na logiczność,
  To kobieca jest autentyczność.
  Opiekuńczość to dla mnie druga cecha.
  Dla każdego znajdzie sie jakaś pociecha.
  Ta opiekumczość to ciepło najczystsze,
  A w nim jest miłość – uczycie najprawdziwsze.
  To płomień ogniska domowego,
  To azyl od błedu życiowego.
  Tu nie ma miejsca na ocenianie,
  Tu jest cierpienia skutki zwalczanie.
  Tu jest ciepła zupa i herbata na smutki,
  Oraz cichutkiej kołysanki szeptane nutki.
  Trzecia najważniejsza i największa:
  Intucja – ona jest najpotężniejsza.
  Dzieki niej jesteśmy mądre Baby,
  I rozumiemy lepiej nasze małe szkraby.
  Nadprzyrodzoną siłę poczuć możemy,
  I z niej kożystać, kiedy tylko chcemy.
  Są tacy co twierdzą – to zwykłe przeczucie,
  Lecz my dobrze wiemy, że większe jest te uczucie.
  To nie jest żaden mechanizm psychologiczny,
  To jest nasz świat metafizyczny.
  I właśnie taki niech pozostanie,
  A kobiecość wielką tajemnicą zostanie…

  OdpowiedzUsuń
 39. Wybaczcie, że będę bezpośrednia, ale kobieta po prostu musi mieć jaja. Co pod tym pojęciem rozumiem? Przebojowość, tudzież pewność siebie. Możecie to także nazywać rozpychaniem się łokciami i kilkoma kilogramami asertywności. Skoro jesteśmy płcią piękną, ale podobno słabą, to musimy pokazać czasem pazurki w tej dżungli współczesności. Prawda? Dlatego cenię kobiety, które nie boją się wyrażać własnego zdania, choćby zalatywało ono kontrowersją. Uwielbiam kobiety, które nie przejmują się szklanymi sufitami, czy mentalnymi murami wokół spotykanych przez siebie osób. Cenię panie, które młotkiem szczerości, ale i ciepła, są w stanie skruszyć każdą barierę. Zaś na oceanie niedomówień potrafią zbudować solidny i stabilny most. To właśnie cecha, którą powinnyśmy sobie wypracować i ją pielęgnować. Świat będzie nam wdzięczny :-)

  OdpowiedzUsuń
 40. Nie uważam, że osoba, w tym przypadku konkretna płeć-kobieta, powinna mieć jakąś cechę, coś, co jest koniecznością. Przecież każdy z nas jest inny. Gdybym powiedziała, że kobieta musi być seksowna, wrażliwa, czy też cierpliwa, to byłaby największa głupota. Bo co oznacza seksowność? Jedna z nas w ten sposób czuję się ubierając krótką sukienkę, wysokie szpilki, i gdy przykuwa wzrok mężczyzn, a inna będąc w dresie i niedbałym koku. Wszystkie jesteśmy wyjątkowe na swój cudowny sposób. To, że niektóre mają jaja i siłę, którą potrafią pokazać, a inne wrażliwe, potrzebujące opieki jest piękne. I przestańmy sobie wszystkie nawzajem narzucać jakie mamy być. Kobiety powinny się wspierać nawzajem. A jednak jedyne, co coraz częściej spotykam to zawiść i zazdrość, bo jedna ma coś lepszego od drugiej. Dlatego, gdybym miała narzucić jedną cechę, która powinna mieć kobieta to szacunek do innych. Jak i nie tylko obowiązująca cecha płci damskiej, ale i męskiej. Jednak bądźmy przede wszystkim sobą i nie pozwólmy, by komuś przeszkadzało to jakie jesteśmy i próbował nas zmienić. To, że jesteś szarą myszką i nieśmiała, ale usłyszałaś, że kobieta MUSI być silna, pewna siebie nie oznacza, że masz udawać. Właściwi ludzie pokochają cię za ten urok. Tak samo działa w drugą stronę. Wrażliwość jest ważna w życiu, ale jeśli twardo stąpasz po ziemi nie oznacza, że masz zacząć żyć inaczej.
  Szanujmy się i bądźmy sobą, to tyle. :)

  OdpowiedzUsuń
 41. Zaradność. Kobieta powinna mieć wiele cech, ale to właśnie zaradność uważam za najważniejszą. Gdy jesteśmy same musimy dawać sobie jakoś radę, czy to przy zamianie żarówki, wymianie cieknącego kranu czy gdy stanie nam samochód na środku pustkowia. Natomiast gdy mamy już męża, dzieci też musimy wykazać się zaradnością. To właśnie do nas dzieci przychodzą ze swoimi problemami i zawsze liczą, że będziemy umiały je rozwiązać. Musimy dać radę zrobić wszystkie domowe obowiązki, pogodzić to z pracą i jeszcze znaleźć czas na swoje przyjemności. Bo trzeba pamiętać, że nasze potrzeby też są ważne i nie możemy ich spychać na dalszy plan. Dlatego właśnie ze wszystkich cech wybrałam zaradność. :)

  OdpowiedzUsuń
 42. Dbałość, musi dbac o siebie, o dzieci, o męża. Musi dbac o dom,sprzątanie, gotowanie, pranie,podlewanie kwiatów. Mmusi dbac o wydatki,by starczyło od wypłaty do wypłaty, a może da się jeszcze coś odłożyć. Musi dbać o przyjaciółki by się od niej nie odwróciły. Musi dbać o swoją pracę zawodową, musi dbac o swoje przyjemności, bo cos się jej jednak od życia należy, a nie ciagle musi i musi.

  OdpowiedzUsuń
 43. Ten wdzięk, ta inteligencja, piękne oczy, ponętne usta, zgrabne dłonie, seksowny tyłeczek... No dosyć o mnie teraz o cechach kobiet :)
  Ma duża być, ma mieć krągłości, ma stale tyć, ma nie mieć kości, ma w sobie mieć coś szczególnego....
  I właśnie o to coś chodzi! Kobieta przede wszystkim musi mieć w sobie "to coś", czego nikt nie umie nazwać :)
  Musi mieć urok osobisty, delikatność i kobiecość. Nie może być wulgarna. Swoim wdziękiem i uśmiechem powinna przyciągnąć uwagę faceta!
  Bo nie sztuką jest zwrócić na siebie uwagę, pokazując tyłek i biust! Sztuką jest zwrócić na siebie uwagę faceta, tak aby już nie chciał od nas odejść. Potrafić go zatrzymać urokiem osobistym! To właśnie powinna mieć każda kobieta!

  OdpowiedzUsuń
 44. Kobieta powinna mieć w sobie empatię, a co za tym idzie wrażliwość. My kobiety jesteśmy utożsamiane z kwiatem róży, pomimo kolców jesteśmy pięknym kwiatem. Nie wyobrażam sobie jak możemy być cudownym i niesamowitym wytworem natury a równocześnie być obojętnym na krzywdy innym. Tracąc zrozumienie, chęć niesienia pomocy, tracąc dobre serce tak naprawdę więdniemy jak ta róża. Wtedy tracimy naszą kobiecość.

  OdpowiedzUsuń
 45. Kobieta po prostu MUSI. Nie ma jednej cechy, ale ich cały zestaw, który sprawia, że potrafi adaptować się do każdych warunków. Tylko dzięki temu do tej pory ludzkość przetrwała. Jeśli kobieta czegoś nie potrafi, to nie będzie liczyła na Boską interwencję, tylko zacznie pytać doktora Google o rozwiązanie. I tak długo będzie drążyć i analizować temat aż sama stanie się ekspertką.
  filanr@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 46. Niby proste, a takie trudne to pytanie ;)
  Zastanawiam się, co wyróżnia kobietę, jaka cecha u niej stanowi atut, podczas gdy ta sama cecha u mężczyzny całkowicie nie pasuje. Sądzę że chodzi o kobiecość po prostu, bo silny, cierpliwy, zaradny, dbający o siebie powinien być także facet...przecież tak jak nam się to podoba ;)
  Kobiecość zarówno w wyglądzie, jak i zachowaniu jest naszym wyróżnikiem i z całą pewnością niczym negatywnym :) To że czasami reagujemy emocjonalnie, wpadamy w histerię, nim na spokojnie jesteśmy w stanie przeanalizować sytuację. Posiadamy instynkt macierzyński, który budzi się w odpowiednim momencie, nawet jeśli przed ciążą uważaliśmy dzieci za "coś strasznego" ;) To że lubimy być adorowane, komplementowane...to takie miłe!
  Każda z nas posiada cechy typowo kobiece, których nie pozbędzie się, nawet jeśli chce, bo jest twardą sztuką, silniejszą niż Rambo ;)
  Pozdrawiam!
  Kaśka
  obliczarozy@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 47. Nie wiem. Cechą jest to coś, co jeden podmiot odróżnia od drugiego. A ja chciałabym, aby wszystkie kobiety były silne, zaradne, cierpliwe... w ogóle wszystkie pozytywne przymiotniki.
  fil_were@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 48. Kobieta powinna robić wszystko na ostatnią chwilę. Ileż będzie mieć czasu dla siebie!:)
  barborka@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 49. Z przymrużeniem oka kobieta musi mieć duży biust i jędrną pupę. Powinna być krzyżówką Marylin Monroe, Venus z Milo i Marie Skłodowskiej-Curie, bo dobrze gdyby miała coś pod kopułą.
  roman.filusz@go2.pl

  OdpowiedzUsuń
 50. Kobieta powinna być konkretna. Wiedzieć kiedy trzeba walczyć o siebie, o swoje marzenia i plany, a kiedy lepiej odpuścić, bo nic dobrego i tak i tak z tego nie wyjdzie.
  Nie rozgrzebywać zbyt czego tego, nad czym nie ma kontroli - bo skoro nie ma nad czymś kontroli ani żadnego wpływu to tego nie zmieni. A jak nie zmieni to nie ma sensu za bardzo psuć sobie nerwów walcząc z tym na marne. W odpowiednich momentach powinna też wiedzieć, że może sobie pozwolić na to, żeby być delikatną i wrażliwą. A że będzie konkretną babką, będzie wiedziała kiedy są te momenty ;)
  jasmin40@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 51. Kobieta powinna być jak tęcza, która pojawia się po gwałtownej burzy, jak port, do którego dopływa się po długiej i męczącej podróży, jak skała, na której buduje się dom.
  mahda7@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 52. Kobieta musi być silna. To nie jest hetera ani herod baba, tylko kobieta, która ma na siebie zgodę. Dojrzała do tego, by powiedzieć "Tego chcę, a tego nie". Siła to wyraz wolności, który można zamanifestować też w tym, że kobieta mówi: "Jestem zmęczona" albo "Boję się". To nie znaczy, że nie pójdzie dalej- to znaczy, że kocha siebie i jest czujna. Nierzadko to właśnie kobieta wykazuje znacznie większą siłę charakteru niż mężczyźni. Pozornie krucha, wrażliwa i przejmująca się drobiazgami, w trudnych momentach potrafi odnaleźć w sobie niewiarygodną siłę i poradzić sobie z największymi problemami. Jej siła polega również na tym, że zarządza swoim życiem tak, jak ona chce, sięga po to, realizując siebie i swoje cele, a nie robi tak, jak sterują nią inni.

  Karolina J.

  OdpowiedzUsuń