wtorek, 9 stycznia 2018

Styczniowe patronaty Książkowiru

Nowy rok rozpoczynamy świetnymi premierami. Oto nasze styczniowe patronaty:Świat, do którego wszyscy przywykli, zawalił się, gdy gigantycznych rozmiarów burza czasoprzestrzenna, przez ocalałych nazwana Restartem, zniszczyła Ziemię. Tylko niektóre państwa przetrwały, by odkryć, że ich sąsiedztwo nie jest już takie, jak dawniej. Obok dinozaurów i zwierząt z odległych czasów pojawili się też przybysze z zaawansowanej technologicznie przyszłości oraz nie tak odległej, mrocznej przeszłości. Jakby tego było mało, wszędzie można spotkać zombie, magów, wampiry i "psionów". Do tego ostatniego gatunku należy nastoletnia kryminalistka z supermocami, którą major Janusz Zielonogórski na potrzeby śledztwa ochrzcił "sierotką Marysią". Szybko okazuje się, że tajemnica jej pojawienia się sięga głębiej niż wszyscy przypuszczają, a jej moce budzą zainteresowanie mocarstw rządzących nowym światem…

DATA WYDANIA: 08/01/2018Atlantę nadal nawiedzają paraliżujące fale magii.
Po serii jeszcze silniejszych wybuchów ulice roją się od mitycznych stworzeń i krwiożerczych dziwadeł. Znaleziona w ruinach dziewczynka wymaga opieki. Antyczny heros wyposażony w kuszę i przerośnięte ego pojawia się w najmniej odpowiednich momentach i robi, co chce. Zaginął cały sabat czarownic, za to pojawiła się rozsierdzona bogini.
Cały ten bałagan nieuchronnie prowadzi Kate do ostatecznej bitwy - z pradawną magią i własnymi uczuciami.

DATA WYDANIA: 10/01/2018Hrabina Cosel (1680 – 1765) należy do najbarwniejszych postaci saksońskiej historii. Urodzona w 1680 roku jako Anna Konstancja von Brockdorff poślubiła w 1703 roku wysokiego urzędnika finansowego Adolfa Magnusa von Hoyma. Król August II Mocny usłyszawszy o jej wielkiej urodzie spowodował, że przyjechała do Drezna, a wkrótce namówił młodą piękność, by stała się jego oficjalną metresą.
Jednak Anna Cosel obwarowała swą zgodę twardymi warunkami, po pierwsze rozwodem, a po drugie obietnicą króla, że w przyszłości zostanie jego legalną żoną. Przez wiele lat wiodła u jego boku prawdziwie bajkowe życie. Niestety, płocha natura króla połączona z intrygami dworskimi, zniszczyły jej szczęśliwy los, ale Cosel nigdy nie zgodziła się na utratę honoru, dlatego też jej późniejsze dzieje, choć tragiczne, są niezwykle ciekawe. Na tle galerii metres królewskich jej postać lśni jak gwiazda pierwszej wielkości.
Współczesne portrety przedstawiają ją z owalem twarzy nader kształtnym, noskiem małym, drobnymi ustami, oczyma wielkimi, czarnymi i niezmiernie wyrazistymi, z rysami delikatnymi, z bujnymi czarnymi warkoczami. Ręce, popiersie, kibić, odpowiadały twarzy, na której bladość i rumieńce żywe zmieniały się, wchodząc i znikając w mgnieniu oka…

DATA WYDANIA: 17/01/2018Losy kobiety walczącej o niezależność w świecie, w którym w oczach społeczeństwa i w świetle prawa żona jest jedynie własnością swojego męża.
Pojawienie się we dworze Wildfell Hall pięknej i tajemniczej wdowy wywołuje wielkie poruszenie i huragan plotek wśród okolicznych mieszkańców. Jednym z nich jest coraz bardziej nią zaintrygowany Gilbert Markham. Czy młoda kobieta skrywa jakiś mroczny sekret? Kiedy żyjąca pod przybranym nazwiskiem „Helen Graham” pozwala dżentelmenowi na lekturę swojego dziennika, na jaw wychodzą wstrząsające szczegóły jej nieszczęśliwego małżeństwa i dramatycznej decyzji o porzuceniu męża. Wydaje się jednak, że nikt nie może uciec przed przeszłością…

DATA WYDANIA: 17/01/2018Przegraliśmy wojnę. Nadeszła zguba.
Czas na rewanż.
Po upadku cywilizacji władzę w dawnej domenie ludzi objęły demony. Wspaniałe dzieła ludzkości zostały zniszczone, ci, którzy przetrwali, żyli pokornie w niewoli, nie pamiętając o wielkich osiągnięciach swoich przodków. Byli jednak też tacy, którzy chcieli walczyć, i zapłacili za swój opór krwią. Ostatecznie demony zwyciężyły, pozostało im tylko pozbyć się resztek ludzkości z terytorium podbitego świata.
Młoda dziewczyna, która wchodzi w dorosłe życie, wkracza zarazem w cień przeznaczenia.
Demony nauczą się jeszcze czegoś od ludzi, zanim nazwą nasz świat swoim.
Ogień oczyszczenia zapłonie od małej iskierki… a przed świtem panują zawsze najgłębsze ciemności.

DATA WYDANIA: 25/01/2018Małżeństwo z rozsądku może być tak samo ryzykowne, jak małżeństwo z miłości…
Książę Noah Winters musi się ożenić – tego wymaga obowiązek wobec rodu. A tam gdzie jest obowiązek, nie czas na porywy serca i miłosne uniesienia. Noah wybiera więc z rozwagą i bez zbędnych sentymentów.
Lady Araminthea Collins ma odpowiednie pochodzenie, nienaganne maniery, należytą urodę i tak trudną sytuację finansową, że przyjmuje oświadczyny.
Noah jest pewien, że będzie wypełniać obowiązki żony księcia wzorowo i bez zbędnych sentymentów.
Tyle że oboje mają swoje tajemnice i swoje namiętności…

DATA WYDANIA: 30/01/2018Wierzyła, że im więcej wypocisz na treningu, tym mniej wycierpisz w walce.
Wierzyła, że najlepszym sposobem, by uniknąć złamanego serca, jest udawać, że się go nie ma.
Wierzyła, że to, jak mówisz, jest często ważniejsze niż to, co masz do powiedzenia.
Wierzyła też w filmy akcji, trening siłowy, potęgę makijażu, ćwiczenie pamięci, równe prawa oraz to, że z filmików na YouTube można się nauczyć miliona rzeczy, których na próżno szukać w college’u.
Jule West Williams to wojowniczka, dziewczyna kameleon, zawsze gotowa do ataku.
Imogen Sokoloff to dziedziczka fortuny i zagubiona w życiu sierota. Co przyniesie przyjaźń tych dwóch tak różnych dziewczyn?
Nowa powieść autorki „Byliśmy łgarzami”. Kryminał psychologiczny pełny suspensu, intryg i nieczystych zagrywek. E. Lockhart stworzyła porywającą historię młodej kobiety, której diaboliczne umiejętności stały się przepustką do wygodnego życia.

DATA WYDANIA: 31/01/2018


Jak widać dla każdego coś miłego. Które pozycje najbardziej was zainteresowały?


14 komentarzy:

 1. Co tu wybrać? Opcje dwie, albo armagedon, demony, zombie i totalny koniec znanej cywilizacji lub... kobiety. Wybieram zdecydowanie to pierwsze, drugiej opcji nikt nie ogarnie 😎

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym wybrała 3 pozycję, Kłamczucha pod wpływem recenzji, Ten co walczy z potworami bo przyciągała mnie okładka oraz porażka księcia bo lubię romanse historyczne 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym wybrała 3 pozycję, Kłamczucha pod wpływem recenzji, Ten co walczy z potworami bo przyciągała mnie okładka oraz porażka księcia bo lubię romanse historyczne 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję!! :) Najbardziej intryguje mnie "Kłamczucha".

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję patronatów. ;) ''Kłamczucha'' mnie najbardziej ciekawi. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Kłamczucha"- w wyborze pomogła wczorajsza recenzja. "Porażka Księcia" - romans historyczny to moja ulubiona lektura i "Lokatorka w Wildfell Hall" - tajemnice i namiętności to lubię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie najbardziej zainteresowały: ,,Kłamczucha" oraz ,,Lokatorka w Wildfell Hall". Co prawda do fantastyki nigdy mnie szczególnie nie ciągnęło, ale ,,Magia parzy" i ,,Ten co walczy z potworami" też brzmią bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi się większość z tych pozycji spodobała, a najbardziej to:
  - "Ten co walczy z potworami", bo uwielbiam istoty paranormalne i mogłabym o nich czytać dosłownie w nieskończoność,
  - "Magia parzy", bo okładka mnie już zahipnotyzowała, a patrzyłam na nią tylko parę sekund,
  - "Rycerze Atlantydy", bo jestem ciekawa, kto ostatecznie wygra tę wojnę,
  - "Porażka Księcia", bo w sumie to zaciekawił mnie tytuł, zwłaszcza, że książę zazwyczaj kojarzy się z sukcesami i braniem tego wszystkiego, czego tylko się zapragnie oraz
  - "Kłamczucha", bo choć okładka jest dla mnie odpychająca, to równie mocno do tej pozycji przyciągnęła mnie wczorajsza recenzja i nie potrafiłabym już przejść obok tej książki obojętnie ;)

  Jak widać, łatwo mnie zadowolić :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe patronaty.Gratulacje! Chętnie ponownie spotkałabym się z Hrabiną, zaintrygowały mnie też: Lokatorka, Porażka i Kłamczucha :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla każdego coś miłego. Dla mnie wszystkie książki trafiają w moje upodobania. W szczególności "Kłamczucha", "Porażka Księcia" i "Lokatorka Wildfell Hall" oraz książki po apokaliptyczne ("sierotka Marysia" extra ksywa).

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję tylu patronatów :) Mnie najbardziej ciekawi "Kłamczucha", szczególnie po recenzji :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję;) Najbardziej ciekawi mnie ,,Kłamczucha" ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pięknie i jak różnorodnie.
  Rycerze Atlantydy, ach

  OdpowiedzUsuń