czwartek, 24 listopada 2016

Konkursowy Czarny Piątek - konkurs #3


REGULAMIN

1. Organizatorem konkursu są właścicielki blogów i fanpejdżów: Książkowe Kocha, Nie Kocha (książkowe.pl) oraz Nasz Książkowir (naszksiazkowir.blogspot.com).
2. Sponsorami nagród są podmioty zewnętrzne (wydawnictwa, księgarnie, sklepy, firmy, osoby prywatne), określane oddzielnie dla każdego konkursu, o ile nie zaznaczono inaczej.
SPONSOR: WYDAWNICTWO FABRYKA SŁÓW
3. Rodzaj nagrody oraz liczba egzemplarzy konkursowych jest podana z góry w każdym poście konkursowym.
4. Akcja trwa w dniach 24-27.11.2016. Zgłoszenia pod każdym konkursem przyjmujemy do 48 godzin od ogłoszenia konkursu, włącznie z konkursami ogłoszonymi 27.11.2016 (czyli można odpowiadać do 29.11.2016 do określonej godziny).
5. W konkursach mogą brać udział tylko osoby mieszkające na terenie Polski.
6. Wyniki ogłoszone zostaną w ciągu 30 dni od zakończenia wszystkich konkursów. Postaramy się publikować je stopniowo.
7. Koszt wysyłki nagrody ponoszą sponsorzy nagród, chyba że zaznaczono inaczej. Część nagród będzie wysłana po pokryciu kosztów wysyłki przez laureata (inaczej byśmy zbankrutowały) - wysyłka własna!
8. Wysyłka nastąpi w ciągu 4 tygodni od ogłoszenia wyników.
9. Każdy zwycięzca wybrany zostanie na podstawie udzielonej odpowiedzi i subiektywnej oceny organizatorek.
10. Udział w każdym konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
11. Mogą brać udział także osoby z konta anonimowego, ale muszą podać nick, pod jakim obserwują bloga. 

ZADANIE

CO SZCZEGÓLNEGO - WEDŁUG CIEBIE - SKRYWAJĄ KSIĄŻKI FANTASTYCZNE?
MAKSYMALNIE 10 ZDAŃ.

32 komentarze:

 1. Szczególne w książkach fantastycznych jest to, że dzieje się w nich wiele rzeczy, które w prawdziwym życiu nie miałyby szans się zadziać. Można w tych książkach spotkać też niesamowite zwierzęta i inne stworzenia, które u nas po prosty nie istnieją, albo ukrywają się przed zwykłymi smiertelnikami ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyka to oderwanie od codzienności. Książki wywołują skrajne emocje, łzy, śmiech i niekiedy złość są to niesamowite chwile kiedy można się położyć i poczytać a wokół ciebie staje się nic nieistotne. No nie istnieje nic poza tobą a daną historią, którą przeżywa się wraz z bohaterami iii nie da się opisać tego stanu. To po prostu zamknięcie za sobą drzwi i odłączenie od rzeczywistości. Znajdujesz się w innym świecie, swoim własnym świecie. One nas w pewnym sensie nauczają, wypełniają i pogłębiają nasze życie. Ja na przykład uświadamiam sobie, że nigdy nie było mi tak dobrze. To najlepszy relaks czy jakikolwiek odpoczynek. Świat już nie jest dla mnie kłębkiem nerwów i zmartwień, bo mam w ręku książkę, która zabiera mnie w podróż do krainy marzeń, snów i najlepszych wyobrażeń. W naszym świecie zawsze mamy jakiś wybór, tylko czasami podejmujemy złe decyzję i okropnie się męczymy. Czytając fantastykę jest jakoś inaczej, ona ma w sobie coś tajemniczego i to przyciąga mój wzrok, umysł i dosłownie całe ciało, po prostu zabiera mnie z nudnego świata. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki fantastyczne skrywają w sobie magię zapomnienia, czyli czytając je zapominamy o bożym świecie :D Cudowne jest w nich to, że dzięki nim możemy się oderwać od codzienności, wejść do innego świata i poznawać jego zakamarki. Czytając fantastykę pobudzamy nasza wyobraźnię, która odzwierciedla się później w naszych snach, często także w relacjach z innymi ludźmi pomagając nam w jakiś sposób poznać naturę drugiego człowieka zawoalowaną przez autora książki. Uwrażliwia czytelnika. Dla mnie książki fantastyczne są swoistym terapeutą w szarej, zwykłej codzienności. A może są podpowiedzią, że istnieją równolegle do naszego jakieś inne światy w których dzieje się to wszystko co jest opisane w książkach? Niezwykle podniecający byłby fakt, że każda książka z dziedziny fantastyki ma swój własny świat istniejący obok naszego i tylko łącząc niektóre fakty z różnych książek można znaleźć do nich przejście?

  Obserwuję na fb jako Just Wit :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki fantastyczne skrywają w sobie inne światy, nowe możliwości, niezwykłe historie i żywych niepowtarzalnych bohaterów. Dla mnie każda nowa książka fantastyczna to przepustka do lepszej rzeczywistości, bilet do innego świata, pełnego przygód, intryg, przyjaźni i nadziei. Jest to szansa na poszerzenie swoich horyzontów, wzbogacenie wyobraźni, a czasem nawet dowiedzenie się czegoś nowego o otaczającym nas świecie. Bardzo często zdarza mi się, że dzięki lekturze książek i obserwowaniu zmagań bohaterów z ich kłopotami, znajduję odpowiedzi na własne wątpliwości, rozwiązania własnych problemów. Książki niezależnie od gatunku, bawią uczą i pomagają nam się rozwijać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ich mocą, szczególną cechą jest to, że nie ograniczają się do zwyczajnych spraw. Nie ma tu tylko zwyczajnej Marysi, zwyczajnego domu, zwyczajnych przygód czy zwyczajnej historii. Jest Marysia, która potrafi władać wodą, dom pełen elfów, duchów, klaunów i wróżek, pełne magii przygody oraz nadzwyczajna, zupełnie nie z tego świata historia. Książki fantastyczne otwierają dla nas drzwi do czegoś z czym na co dzień z pewnością się nie spotkamy, wplatają do naszego życia wiele barw, kolorowych nitek, z których z każdą wiąże się oddzielna historia. Nasz umysł obiera nowy kurs i całą na przód dryfuje poprzez strony książek ku końcowi. Wyobraźnia ma nieskończone pole do działania. Mimo zakończenia, zawsze możemy dodać coś od siebie, coś, co być może zamieni się później w naszą własną, osobistą przygodę. Książki fantastyczne skrywają wiele tajemnic, które musimy odkryć, postaci wartych poznania, przygód do przeżycia. Książki fantastyczne skrywają w sobie nasze marzenia, myśli i fantazje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki fantastyczne skrywają – a właściwie odsłaniają – niesamowitą ilość wszelakich możliwości, których nie dostrzegamy w życiu codziennym. Zgodnie z teorią istnienia światów równoległych, każda decyzja, którą podejmujemy, „rozszczepia” naszą rzeczywistość na światy równoległe, w których zdecydowaliśmy inaczej. Każde małe wydarzenie powołuje do życia całe rozbudowane uniwersum, które ewoluuje już potem własną ścieżką. I te właśnie, początkowo zrodzone z błahostek, a ostatecznie całkiem odmienne, światy opisują książki fantastyczne. Co jest – nomen omen - fantastyczne i właśnie za to je kochamy!

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki fantastyczne niosą ze sobą:
  Tajemniczy, niejednoznaczny tytuł, budzącą ciekawość, a niejednokrotnie i niepokój okładkę, oraz obietnicę zaspokojenia nieposkromionego apetytu na pełną przygód, zaskoczeń i olśnień podróż po obcej i często niebezpiecznej krainie… … Jest specyficznym źródłem fantastycznej energii, która zawsze budzi moją dziecięcą ciekawość świata, syci głód silnych wrażeń oraz rozwija niezaspokojoną w zabieganej codzienności pasję włóczykija :)

  na FB: Kasia Muller

  OdpowiedzUsuń
 8. Za każdym razem, kiedy zamykam książkę fantasy
  - Jestem wdzięczna, że autor wprowadził do mojego życia nowy niepokój oraz kolejny zestaw znaków zapytania o to, co we mnie i w świecie dookoła ...

  pozdrawiam serdecznie
  Aniela Muszalska :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książki fantastyczne skrywają magię. Każda strona wprowadza człowieka w niezwykły świat. Każdy rozdział to nowa tajemnica do rozwiązania. W książkach fantastycznych nie da się nie zżyć z głównymi bohaterami, czytelnik z nimi współodczuwa. Takie książki dają możliwości, których nie daje żaden inny rodzaj literatury. Pozwalają przekształcić przedstawiony świat zgodnie z wyobraźnią czytelnika.

  OdpowiedzUsuń
 10. Fantastyczne książki pozwalają szaremu człowiekowi przekraczać granice. Granice wyobraźni. Granice poznania. Granice nas samych.

  OdpowiedzUsuń
 11. Książki fantastyczne przenoszą mnie do magicznego świata, który pozostał jeszcze gdzieś na dnie dziecięcych wspomnień. Przypomina że czasem warto się zatrzymać, odrzucić na chwilę męczący realny swiat i wypłynąć na głębokie wody świata marzeń. Przypominają czasy beztroskiego życia w ktorych wszystko mogło się wydarzyć, a my usilnie w to wierzyliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Książki fantastyczne skrywają świat w dużej części jeszcze nie odkryty, a którego odkrywanie w realnym świecie zaczyna się od przeczytania książki fantastycznej i myśli czytelnika: "Ej! Ależ byłoby wspaniale, gdyby taka rzecz istniała naprawdę". Innymi słowy, skrywają potencjał, dzięki któremu nasz świat się rozwija.
  Poza tym zawierają w sobie również moje dziecięce marzenia, ale to już inna bajka;).

  OdpowiedzUsuń
 13. Mają to, czego najbardziej pragnę. Coś, co mnie do nich przyciąga, coś nieuchwytnego jak magia, niepowtarzalnego jak przygoda, nieznanego jak obcy świat. Nieskończonego jak fantazja. Coś obcego, a jednocześnie swojskiego. Coś odrażającego, potwornego, lecz przepełnionego śpiewną cudownością. Coś niebezpiecznego, wybuchowego, piekielnego, lecz i spokojnego, rajskiego, niosącego światło. Coś smutnego jak pies z podkulonym ogonem na listopadowym deszczu, coś wesołego jak elfia uczta podczas ciepłej nocy. Coś, co jest we mnie, w każdym człowieku, stworzeniu, miejscu. Każdym atomie we Wszechświecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopisek: obserwuję bloga pod tym nickiem (Selene Moonlight).

   Usuń
  2. Dopisek: obserwuję bloga pod tym nickiem (Selene Moonlight).

   Usuń
 14. Wyobraźcie sobie, że jest ciepły, letni poranek... Na bezchmurne niebo wzeszły już wszystkie trzy słońca. W oddali słychać śpiew słowikolibrów. Zdaje się, że nic nie powinno wzbudzać w Was niepokoju. A jednak atmosfera jest ciężka i złowieszcza... Nieunikniona, odwieczna walka dobra ze złem jest coraz bliżej. A tak się składa, że jesteście jedyną nadzieją ludzkości...

  Niemożliwe? Możliwe w fantastyce, której jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia autora. W tym właśnie tkwi jej moc.

  OdpowiedzUsuń
 15. Fantastyka to jeden z tych rodzai książek które pozwalają wyobrażni unieść się wysoko , tu nie ma rzeczy niemożliwych.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się
  Małgorzata Filipek
  Odpowiedź jest prosta. Skrywają realny świat oraz rozwiązania codziennych problemów. Co więcej skrywają prawdę, jak odkryć w sobie i w innych ludziach tę odrobinę magii, którą tak ciężko dostrzec gołym okiem.

  OdpowiedzUsuń
 17. Według mnie książki fanastyczne przede wszystkim dają największą możliwość, aby przenieść się w niezwykłe miejsca, pełne magicznych stworzeń i istnień. Dzięki temu o wiele bardziej rozwijają wyobraźnie i to one dają motywację do działania w życiu realnym. Niekiedy opowiadania z tych powieści przekłada się na życie codzienne i to właśnie daje przysłowiowego "kopa" :) Dzięki nim mamy wrażanie, że nie ma rzeczy do osiągnięcia a ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Książki fantastyczne dają nam moc, która może góry przenosić, wiarę w niemożliwe, dzięki czemu spełniamy swoje najskrytsze marzenia oraz dawkę kreatywności, która przyda się przy większych i mniejszych problemach.

  OdpowiedzUsuń
 19. Książki fantastyczne kocham za to, że przedstawiony w nich świat tak bardzo różni się od naszego. Pozwalają się one przenieść w całkowicie inną krainę, pełną cudownych stworzeń, czasem mrocznych a innym razem nie. kocham je za to, że są najlepszym pokarmem dla mojej wyobraźni.

  OdpowiedzUsuń
 20. Jak sama nazwa skrywają magię fantastyki. Ten niezwykły świat, niestworzone postacie, moce, dary i związane z tym przygody. Wchodząc do tego świata, stajemy się jego częścią, zapominamy na chwilkę o naszej szarej rzeczywistości, poznajemy sekrety magii, skomplikowaną alchemię, rożne rasy nadludzi i niezwykłe stworzenia. Znajdujemy w wyimaginowanym świecie swoje własne i robimy z niego nasz sekretny azyl.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na fb obserwuję jako Monika Roszko

   Usuń
 21. Coś innego niż te niefantastyczne ;) Nie są realne, rządzą się swoimi prawami, mogą być o czymkolwiek, kimkolwiek, mogą odbywać się gdziekolwiek, a wszystko ogranicza jedynie nasza wyobraźnia...

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 22. Moim zdaniem książki fantastyczne skrywają strony pokryte literami (jak każda książka). Inni powiedzieliby zapewne, że każde słowo przesiąknięte jest magią i tajemniczością, ale ja jestem prostym człowiekiem i piszę to co mi się ciśnie na palce.

  OdpowiedzUsuń
 23. Książki fantastyczne skrywają w sobie jakąś tajemnicę. Pozwalają przenosić się do innych światów. Nie rządzą nimi żadne zasady ani prawa. Skrywają w sobie możliwość przeniesienia się do innych światów tylko poprzez otwarcie książki. To niezwykłe, że jedna książka jest w stanie dać nam tak wiele przeżyć.

  OdpowiedzUsuń
 24. Moim zdaniem książki fantastyczne skrywają pewne życiowe wartości jak przyjaźń,dążenie do celu itp tyle że ubrane w magiczny świat orków,elfów itp. Często postacie borykają się z problemami podobnymi do naszych tyle że zamiast głównemu bohaterowi giną rodzice w wypadku samochodowym to zabija ich zły czarodziej,zamiast wygranej w wymarzonych zawodach jest Góra Przeznaczenia itd.

  OdpowiedzUsuń
 25. Skrywają magię i inne światy. Są bramą pomiędzy naszymi wymiarami :D

  OdpowiedzUsuń
 26. Skrywają tylko jedno, drzwi. Takie w szafie do Narnii, takie w komórce u Wędrowycza, takie do śluzy na statku Pirxa i wiele, wiele innych ...

  OdpowiedzUsuń
 27. Książki fantastyczne skrywają duszę autora, która żyje w stworzonym przez niego świecie. Świat nierzeczywisty, który powstał w głowie pewnego niezwykłego człowieka. Każdy z nas żyje w swoim świecie, jednak tylko nieliczni dzielą się nim z innymi. Dlatego te światy są takie magiczne: są niepowtarzalne jak ci co je stworzyli :)
  Obserwuję bloga jako tajemnicza1233

  OdpowiedzUsuń
 28. Ojoj! To do dzisiaj czy do jutra do 13.00, bo czuję się jakbym żyła w kilku równoległych światach. Jeśli jednak się jeszcze łapię to właśnie to skrywa fantastyka. Życie równoległe. Najpierw czytamy te barwne strony i historie, kroczymy jak cień przy bohaterze, ale bezpieczni po drugiej stronie słów, a potem wychodzimy na zewnątrz i szukamy tych portali, drzwi, pęknięć, dzięki którym moglibyśmy się przenieść realnie. A tyle światów ile głów.
  Obserwuję fb (i bloga bez nicka) jako Justyna Wal

  OdpowiedzUsuń