piątek, 25 listopada 2016

Konkursowy Czarny Piątek - konkurs #6

3x ROZJEMCA


REGULAMIN

1. Organizatorem konkursu są właścicielki blogów i fanpejdżów: Książkowe Kocha, Nie Kocha (książkowe.pl) oraz Nasz Książkowir (naszksiazkowir.blogspot.com).
2. Sponsorami nagród są podmioty zewnętrzne (wydawnictwa, księgarnie, sklepy, firmy, osoby prywatne), określane oddzielnie dla każdego konkursu, o ile nie zaznaczono inaczej.
SPONSOR: WYDAWNICTWO MAG
3. Rodzaj nagrody oraz liczba egzemplarzy konkursowych jest podana z góry w każdym poście konkursowym.
4. Akcja trwa w dniach 24-27.11.2016. Zgłoszenia pod każdym konkursem przyjmujemy do 48 godzin od ogłoszenia konkursu, włącznie z konkursami ogłoszonymi 27.11.2016 (czyli można odpowiadać do 29.11.2016 do określonej godziny).
5. W konkursach mogą brać udział tylko osoby mieszkające na terenie Polski.
6. Wyniki ogłoszone zostaną w ciągu 30 dni od zakończenia wszystkich konkursów. Postaramy się publikować je stopniowo.
7. Koszt wysyłki nagrody ponoszą sponsorzy nagród, chyba że zaznaczono inaczej. Część nagród będzie wysłana po pokryciu kosztów wysyłki przez laureata (inaczej byśmy zbankrutowały) - wysyłka na koszt zwycięzcy!
8. Wysyłka nastąpi w ciągu 4 tygodni od ogłoszenia wyników.
9. Każdy zwycięzca wybrany zostanie na podstawie udzielonej odpowiedzi i subiektywnej oceny organizatorek.
10. Udział w każdym konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
11. Mogą brać udział także osoby z konta anonimowego, ale muszą podać nick, pod jakim obserwują bloga. 

ZADANIE

ZA CO KOCHASZ KSIĄŻKI FANTASTYCZNE? 
MAKSYMALNIE 10 ZDAŃ.

47 komentarzy:

 1. Uwielbiam książki fantastyczne. Po prostu kocham te przygody, ten dreszcz emocji. W książkach fantasy dużo się dzieje. Każda ma swój własny kraj i swoje nietypowe nakazy i zasady. Książek fantasy jest wiele, ale każda inna dlatego są tak fantastyczne.
  Basia Dokurno

  OdpowiedzUsuń
 2. Za ich cudowne światy. Za magię. Za całą tą niezwykłość, którą autorzy potrafią np. Schować dosłownie gdzieś za ścianą. Aż czasem człowiek przystaje na ulicy i zastanawia się czy za rogiem nie dzieją się jakieś niezwykłe rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Za całokształt zawarty w nazwie gatunku. Jeśli mój mózg jest plastyczną masą, to zapewne najbardziej wymyślne rzeczy lepi z niego fantastyka. Siła wyobraźni rażąca ze stron książki, o dziwo sprowadza mnie na ziemię i tam, pozwala mi widzieć więcej. Świat nabiera barw, a wszystko co w nim występuje owiane jest magią i tajemnicą. Lepiej jest myśleć, że pomiędzy leśnymi drzewami biegają elfy, a nie pająki. Pseudorzeczywistość, bądź rzeczywistość wygenerowana okazuje się być przyjemniejsza dla odbiorcy niż zwykły realizm. Swobodniej można się w nich poruszać, czerpiąc przyjemność z fantastycznej mocy wyobraźni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham książki fantastyczne za to, że są fantastyczne. Czytając książki fantastyczne wchodzę do świata w którym chciałabym żyć, świata pełnego magii, niesamowitych zdarzeń i stworzeń. Widzę ukochane smoki, pegazy, jednorożce, uciekam przed wilkołakami, walczę z nieśmiertelnymi złymi przodkami... Przeżywam wielkie dylematy i wielką miłość zdolną pokonać śmierć. Kocham je za to, że odzwierciedlają moją duszę, moje pragnienia. Bardzo żaluję, że nie można do książek(do całego świata fantastyki) wejść w fizycznym sensie, nie byłoby tylko pewne czy chciałabym z niego wyjść.

  Na fb obserwuję jako Just Wit.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham je za to, że przeżywam coś, co nie jest mi dane przeżyć tutaj. Mogę poznawać nowe światy, zdobywać nowych przyjaciół i doświadczać niesamowitych rzeczy. Fantastyka trafia nie tylko do mojej wyobraźni, ale często też do mojego serca, pochłaniając mnie tak mocno, że czasami zapominam o tym, co mnie otacza.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki fantastyczne to mój lek na zło i zwyczajność.
  Dzięki nim mogę istnieć w wielu niezwykłych światach, mogę podróżować po miejscach, które są poza moim zasięgiem.
  Uwielbiam ten gatunek literacki, ponieważ wszystko może się tam zdarzyć.
  W moim życiu brakuje magii, ale kiedy zatapiam się w wspaniałe historie fantasy, czuję jakby ta magia istniała naprawdę i oświetlała mi życie pełne ciemnych barw.
  Uwielbiam fantasy, bo moja przygoda z czytaniem zaczęła się właśnie od tego gatunku.

  Nie wyobrażam sobie życia bez jednego z moich ulubionych gatunków literackich.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kocham je za to, że zabierają mnie w świat fantastycznych przygód, które nie mają szans się zdarzyć w naszym życiu. Mogę w nich poznać niesamowite postacie i zwierzęta, te złe i dobre, których nie spotkam w naszym świecie. Uwielbiam odwiedzać takie światy i miejsca i na chwilę znikać z naszej szarej codzienności i takiego zwykłego świata.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się
  Małgorzata Filipek
  Książki fantastyczne uwielbiam za to, że przenoszą do zupełnie innego świata, w którym nasze codzienne problemy stają się nic nie wartą błahostką i można je rozwiązać jednym machnięciem ręki. W dodatku w takich książkach można poczuć, że każdy jest wyjątkowy i ma do odegrania w swoim życiu rolę, która może całkowicie odmienić świat. Nie można pominąć faktu, że stworzenie takiego świata jest wyzwaniem dla kreatywności autora, a później dla czytelnika. Kocham książki fantastyczne za magię, którą ze sobą niosą i którą wprowadzają w moje życie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się!

  Książki fantastyczne burzą mury i dają wolność. Przynajmniej te dobre. Otwierają oczy na możliwości poznania, alternatywne światy, obce byty i naukę. Zwłaszcza tę ostatnią potrafią postawić w całkiem nowym świetle - dodają jej szczyptę magii. Dobra książka jest w stanie Cię przekonać, że fizyka jest fascynującą dziedziną wiedzy a bez matematyki człowiek nie byłby w stanie zjeść porannej owsianki. Dlatego uwielbiam fantastykę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kocham, a wręcz ubóstwiam książki fantastyczne, ponieważ potrafią one oderwać mnie od rzeczywistości i przenieść do innego świata, gdzie wraz z bohaterami staram się poznać magiczne miejsce, z którego nie można odejść. Czasami marzę sobie, że mogę przejść przez drzwi do innego wymiaru, gdzie czeka mnie wiele przygód. Puszczam wodze fantazji i zaczynam utożsamiać się z bohaterami, którzy na długo zapadają w pamięć. Książki fantastyczne są jedyne w swoim rodzaju. Cudowne, intrygujące, niebezpieczne - można się od nich uzależnić, a później trudno znaleźć lekarstwo. Uwielbiam je również za to, że pobudzają wyobraźnie i kształtują umysł człowieka. Nauczyłam się z nich tolerancji, walki o swoje i poświęcenia. Nie istnieje nic od nich lepszego. Czasami zastanawiam się, czy ktokolwiek potrafi im się oprzeć?

  OdpowiedzUsuń
 11. A za co ich nie kochać?
  Książki fantastyczne są odbiciem tego, co tak naprawdę potrafi autor uzyskać słowem pisanym swoją kreatywnością i wyobraźnią. Wbrew pozorom fantasy jest najtrudniejszym gatunkiem literackim jaki może być. W nim nie tylko trzeba wymyślić dobrą historie ale i język, krajobrazy, miejsca, stworzenia, czy też zwyczaje, które są odbiciem tego co w nich
  kocham. Nie wyobrażam sobie życia bez tego gatunku literackiego, który wielokrotnie poprawiał mi zły humor czy nieraz też depresję i odgonił złe myśli. Są też dla mnie odskocznią
  od szarej rzeczywistości, w której żyjemy we współczesnym świecie...

  OdpowiedzUsuń
 12. Książki fantastyczne są moimi ulubionymi. Kocham odpłynąć w ich magiczne światy i zapomnieć o problemach szarego dnia. Mogę oderwać się od ziemi szybując na grzbietach smoków, pływać w głębinach z trytonami czy szybować w nieznanych światach z mitycznymi stworzeniami.
  Uwielbiam podziwiać kunszt autora, który świat ze swojej wyobraźni przelewa słowami w moją.
  Nie chciałabym wyobrażać sobie naszego świata bez możliwości dostępu do fantastycznej literatury!

  OdpowiedzUsuń
 13. Książki fantasy kocham przede wszystkim za to, że czytając je możemy przenieść się ze zwykłej szarej codzienność w świat pełen magii i mitycznych stworzeń, o którym od zawsze marzyliśmy. Wyobrazić sobie, że jesteśmy czarodziejem, elfem czy ogrem. Zgłębić tajniki eliksirów czy magicznych zaklęć.

  OdpowiedzUsuń
 14. Książki fantasy kocham za to, że łączą w sobie inne gatunki. Znajdziemy tu elementy: kryminału, romansu, horroru, przygodówki, obyczajówki, a nawet powieści historycznej. (To ostatnie się akurat przydaje, ja wygrałam konkurs historyczny, m.in. dzięki lekturze "Zwiadowców"). Pozwala uniknąć to wtórności i nudy - dla mnie czytanie przez 400 stron tylko i wyłącznie o romansie jest niezbyt interesujące, a w
  przypadku książek fantasy każdy może znaleźć coś dla siebie.
  Największym problemem współczesnej literatury, jest to, że ciężko wymyślić coś oryginalnego, wszystko właściwie zostało napisane. Fantasy kocham więc dlatego, że autor zawsze może wymyślić coś nowego, ogranicza go jego własna wyobraźnia, a nie reguły przypisane danemu gatunkowi.
  Lektura książek fantasy to znakomita uczta dla wyobraźni. Przecież czytamy książki głównie dlatego, żeby odpocząć od codzienności. Czy kiedy właśnie staczasz pojedynek ze straszliwym smokiem, lub odnajdujesz legendarny skarb krasnoludów możesz myśleć o rzeczywistości? Nie. I za to najbardziej kocham książki fantasy.

  OdpowiedzUsuń
 15. Książki fantastyczne skrywają w sobie magię, której nie ma w żadnym innym gatunku książek. Te książki pobudzają wyobraźnie. Sprawiają, że czytelnik w ciągu kilku sekund przenosi się do świata ze snów. Autor kreuje świat, jednak czytelnik może dodać coś od siebie. Każdy czytelnik odbiera takie książki w trochę inny sposób, bo jest w nich miejsce na wyobraźnie. Postacie są wykreowane z dokładnością do najmniejszych szczegółów. Każda strona, każdy rozdział skrywa tajemnicę, którą czytelnik musi i chce odkryć.

  OdpowiedzUsuń
 16. Za magię! Swój blog nazwałam właśnie na część książek fantasy, które tak uwielbiałam czytać i nadal z chęcią to robię. No bo kto nie marzył, by przenieść się choć na chwilę do świata z ukochanej serii o Harry Potterze, czy poznać Nocnych Łowców... Wyjątkiem są książki brutalne, o których mogę czytać(np. PLIO), a już mniej chcę się do nich przenosić, ale to temat na inną wypowiedź ;) Ogółem świat bez ograniczeń zawsze mnie przyciągał, fascynował, wabił, odrywał od szarej rzeczywistości. Tak było, gdy byłam młodsza i tak jest teraz. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 17. Imię i nazwisko: Agata Fąfera
  Kocham fantastykę, bo fantastyka kocha mnie. Wyznaje mi swoją miłość w płynącej świetlistymi strugami w eterze magią, w cichych, otulonych aurą tajemniczości lasach, w pustej i pełnej jednocześnie przestrzeni kosmicznej. Składa wieczyste przysięgi w śpiewie zaczarowanych stworzeń, zaklęciach potężnych magów, ostatnich szeptach przegrywających wojny. Jest przy mnie na każdym kroku, w symbolice dnia codziennego, w poezji walczącej z zabójczą rutyną, w każdym moim działaniu kierowanym przez nadzieję przeżycia czegoś więcej.

  OdpowiedzUsuń
 18. Fascynują mnie światy tworzone przez Pisarzy- krajobrazy,zwyczaje mieszkańców, i ten pierwiastek zła,który zakłóca spokój tych światów.

  OdpowiedzUsuń
 19. Najważniejsze za co uwielbiam takie książki to zwierzęta jakie się tam pojawiają. Cudaczne opisy bardzo działają na moją wyobraźnie a dla mnie jest to bardzo ważne podczas czytania. Po drugie to opisywane miejsca w których znajdują się bohaterowie: góry, łąki, polany, zamki. Zwracam także uwagę na ubiór bohaterów i na tzw. znaki szczególne.
  Ewa Fiłoc

  OdpowiedzUsuń
 20. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że książki z gatunku fantastyki najbardziej pobudzają ludzką wyobraźnię i są ucieczką od codziennych problemów czy rutyny. Poza tym książki uczą nas myślenia i wzbogacają nasze słownictwo. Dlatego książki fantastyczne są fantastyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Uwielbiam fantazy za to że zawsze zaskakują może być w nich wszystko,wyobrażnia pracuje.

  OdpowiedzUsuń
 22. Fantastyka jest Moim ulubionym gatunkiem literackim i kocham ją za ogrom inspiracji, które Mi dostarcza, ubóstwiam za możliwość stuprocentowego przeniesienia się do innych, zdumiewająco wykreowanych światów i szanuję, że mimo stricte rozrywkowego kontentu wciąż jest w stanie przemycić uniwersalne, życiowe prawdy.
  Obserwuję na fb jako Aleksandra Vanish Łaniszewska

  OdpowiedzUsuń
 23. Książki fantastyczne kocham za to, że dają szansę mi szansę przenieść się choć na chwilę do innych światów, wyjść z własnej skóry i wcielić się w kogoś innego. Przygody, które przeżywam w książkach fantastycznych są niepowtarzalne, dają możliwość zobaczenia "czegoś więcej", alternatywnych światów i piękne jest to, że tam wszystko jest możliwe, nie istnieją żadne ograniczenia. Zawsze,kiedy ten świat wydaje się już nudny, można wziąć książkę fantastyczną i poznać nowy świat, nowych przyjaciół. Myślę, że każdy z bohaterów tych książek ma swoją, niecodzienną historię do opowiedzenia, a ja cieszę się, że mogę być ich powiernikiem. Kocham te książki za to, że pozwalają spojrzeć na własny świat z innej perspektywy, przeżyć przygodę i nauczyć nas czegoś nowego. Książki fantastyczne dają możliwość przeżycia tysięcy żyć w niezwykłych krainach. Poznajemy te historie, jednocześnie ubogacając własne życie.

  OdpowiedzUsuń
 24. Uwielbiam książki fanastyczne, ponieważ to one najlepiej przenosą mnie do niezwykłych miejsc, pełnych magicznych stworzeń i istnień. To one sprawiają, że odrywam się od moich codziennych zmartwień i problemów. Uciekam wtedy do moich fantastycznych kranin, gdzie widzę również widzę problemy, ale jednak bohaterowie starają się je rozwiązać i nie raz się im to udaje. W ten oto sposób sama też nabieram chęci do działania i wiary w to, że jestem w stanie poradzic sobie ze wszystkim. Dzięki nim, moja dziecięca wyobraźnia nie zginęła, a nadal we mnie kiełkuje i mogę sobie nie raz dzięki temu poradzić z wyzwaniami. Poza tym książki fantastyczne nie raz są bardziej obfite w humor niż inne gatunki, co tylko wzmacnia moje uwielbienie do tego rodzaju twórczości.
  No i najważniejsze, dzięki nim mogę "stać się" na chwile elfem, wiedźminem czy czarownicą i przeżyć kilka historii w moim doczesnym życiu.

  OdpowiedzUsuń
 25. Książki fantastyczne kocham za magię unoszącą się w powietrzu. Mogę wtedy zdecydowanie oderwać się od rzeczywistości i nie ma lepszego gatunku do tego. Uwielbiam wszystkie magiczne stworzenia, potwory i fantastyczne postacie, które występują w tych książkach. Myślę sobie czasem, jak to fajnie by było zostać takim elfem i walczyć ze złem. Marzenia nie do spełnienia, jednak dobrze jest czasami takie mieć.

  OdpowiedzUsuń
 26. Książki fantastyczne kocham za magiczne światy, których nigdy nieodwiedzilabym w realnym życiu. Za magiczne istoty, które w realnym życiu są dla mnie ukryte. Za czas, który w świecie fantasy płynie inaczej, niż na Ziemi. Za możliwość bycia kimkolwiek się chce!. Tak sobie myślę, że autorzy piszący książki fantasy, są o jeden krok przed nami, bo znaleźli magiczny świat w swojej głowie a potem przenirśli go na papier. Zazdroszczę im:-).

  OdpowiedzUsuń
 27. Kocham książki fantastyczne za to, że są fantastyczne :D Dzięki nim mogę przeżyć przygody, jakich w prawdziwym życiu nigdy bym nie przeżyła, poznawać nowe światy i magiczne zwierzęta... Czytanie takich powieści to po prostu oderwanie się od szarej rzeczywistości i zanurzenie w niezwykłym świecie, gdzie wszystko może być możliwe.

  OdpowiedzUsuń
 28. Miłością do książek fantastycznych zapałałam niedawno. Podziwiam w nich przede wszystkim wykreowane światy. Dzięki nim możemy naprawdę oderwać się od rzeczywistości i trafić w zupełnie inne miejsce. Oprócz tego w książkach fantastycznych bohaterowie mają najczęściej do wykonania jakąś misję, którą bardzo ciekawie się śledzi. Do tego dochodzę wszystkie magiczne istoty, potwory, czy też wróżki, które wprost podbijają moje serce i sprawiają, że książka jeszcze bardziej wpływa na moje emocje podczas czytania. Dzięki nim jesteśmy w stanie przeżyć niezwykłe przygody w najróżniejszych światach z niecodziennymi bohaterami. Pobudzają naszą wyobraźnię, a każdy z nas inaczej wyobraża sobie strzygę czy ghule. Później, gdy dyskutuje się o książce można porównać te wyobrażenia i zobaczyć jak wielkie pole do popisu dają nam te książki. Podsumowując, wprost kocham fantastykę i uważam, że jest to jeden z lepszych gatunków literackich.

  OdpowiedzUsuń
 29. Książki fantastyczne kocham przede wszystkim za to że w ogóle istnieją bo dzięki nim mogę przenieść się w całkowicie inny świat. Pobudzają moją wyobraźnie i pozwalają porównywać swoje życie do bohaterów z książek. Czytam je od dzieciństwa i dalej nie mogę się przestać zachwycać różnorodnością postaci wydarzeń, tym że każda książka jest inna nawet jeśli wyszła spod ręki tego samego autora. Uwielbiam stawać się kimś innym chociażby na kilka godzin bo dobre książki fantasy czytam z prędkością światła.

  OdpowiedzUsuń
 30. Książki fantastyczne kocham przede wszystkim za to, że dzięki nim mogę się oderwać od smutnej rzeczywistości. Chwilowo nie jestem już zwykłą dziewczyną z cholernymi problemami zdrowotnymi, która czasem nie może nawet wstać z łóżka, ale wspaniałą, dzielną bohaterką, ścigającą się z mgłą, której niestraszne jest słońce, deszcz, mróz i nieżyczliwi ludzie.
  Uwielbiam bitwy, a tu mogę w nich uczestniczyć bez potrzeby rozlewu czyjejkolwiek krwi, wszystko odbywa się absolutnie humanitarnie, a mam szansę przeżyć niesamowitą przygodę.
  Kolejnym powodem, dla którego uwielbiam czytać fantasy jest to, że z każdą kolejną książką powiększam swoje grono mężów książkowych :D. Nie ukrywam, że istnienie męskiej postaci, która jest odważna, sarkastyczna, ma genialne poczucie humoru, a do tego niesamowicie przystojna i za nic ma sobie przeciwności losu - jest dla mnie ogromnym plusem i bardzo mnie przekonuje do danej powieści.
  Przyznam, że książki fantastyczne niesamowicie rozwijają moją wyobraźnię. Obecnie mam 22 lata i niestety "zwyczajne" życie trochę zabiło moją kreatywność, a tego typu powieści dają mi tchnienie inspiracji :) W sumie to już nawet nie tchnienie, to wręcz podmuch!

  Obserwuję jako Katarzyna Zabłotna
  Lubię fp jako: Kasia Zabłotna :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Za ich magię, ukrytą na każdej stronie. Niesamowite jest to, jak potrafią rozjaśnić nawet najciemniejszy dzień. Sprawiają, że odczuwam emocje jak bohaterzy książki, którą czytam - radość, smutek, strach. Żadne inne powieści nie są w stanie tak na mnie oddziaływać. Właśnie dlatego uwielbiam fantasy, są po prostu magicznie magiczne :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Kocham je za to, że zmieniają życie w mniej monotonne. Zawsze tylko szkoła, dom, szkoła, dom... ale kiedy zacznę czytać książkę fantastyczną na przerwie od razu dzień jest lepszy. Oczywiście jest to mój ulubiony gatunek i w większości czytam książki tylko w takiej tematyce. Sama lubię sobie wymyślać krótkie historyjki o fantastycznych stworzeniach, co myślę, że jest jeszcze lepsze niż ich czytanie.

  OdpowiedzUsuń
 33. Książki fantastyczne kocham za to, że przedstawiają coś więcej niż może zdarzyć się na Ziemii. Bo dużo książek zawiera w sobie niesamowite historie, nie tylko fantastyczne. Tylko że w innych książkach fabuła nawet jeśli jest nieprawdopodobna to nie jest niemożliwa do zdarzenia. A fantastyka nie ma szans,aby wydarzyła się w prawdziwym świecie. Pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości i zanurzyć w magiczny świat. Fantastyka świetnie kształtuje wyobraźnię, bo nigdy nie widzieliśmy na żywo np. hipogryfa a dzięki niej możemy pomyśleć jak takie zwierzę by wyglądało, nie mamy narzuconego schematu, opisy w książce pozostawiają wiele wolnego miejsca na własne przypuszczenia i wyobrażenia. Poza tym, to naprawdę niezwykłe, móc poczuć się tak jakby było się w tym fantastycznym świecie.

  OdpowiedzUsuń
 34. Każdy gatunek literacki musi się mieścić w określonych ramach, odpowiadać znanym wzorcom. Cechą literatury fantastycznej jest natomiast to, że wszystko może się zdarzyć. Dlatego tak bardzo ją lubię. W pewnym wieku życie zaczyna się robić schematyczne i przewidywalne. Można z tym walczyć, można się opierać – ale przez większość czasu tak niestety jest. Praca, dom, rodzina, 26dni urlopu... W około tego wszystko się kręci. Nie mówię, że to źle, ale raczej niewielka jest szansa na to, że pewnego dnia wyruszymy w nieznane aby przeżyć wielką przygodę (możemy spontanicznie wybrać się do zoo, ale tam raczej nie spotkamy smoka i jednorożca). A przynajmniej niewielka jest na to szansa w realnym świecie, dzięki fantastyce możemy bowiem wyruszać na nieskończona ilość wypraw po nieznanych krainach. I czuć się w stu procentach spełnionym :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Książki fantastyczne kocham za to, że tak realnie oddają światy, które właściwie mogłyby nie istnieć, ale kiedy czytamy to wierzymy, że to wszystko dzieje się tuż obok, wystarczy otworzyć drzwi, przekręcić klucz, zajrzeć pod właściwy liść... Kocham je za to, że się właściwie na nich wychowałam, zajmują większość mojej biblioteczki. Kocham je za to, że mogę je czytać swoim dzieciom od urodzenia i nie czuję, że jestem już na nie za dorosła. Właściwie dzięki nim nie przestałam być dzieckiem.I za to kocham fantastykę.
  Obserwuję fb (i bloga bez nicka) jako Justyna Wal

  OdpowiedzUsuń
 36. Kocham je, jakby były duszą moją,
  Jej dzikim odzwierciedleniem.
  Wszystkim, w którym mogę się zanurzyć
  I dzięki którym odlatuję do innego wszechświata,
  Kosmosu,
  Uniwersum.
  Kocham je, bo pod każdą gwiazdą i wielkim księżycem
  mogę patrzeć na nie oczami innymi, niezwykłymi, magicznymi.
  Kocham je, bo odbierają mi oddech, zabijają i wskrzeszają
  Pod każdą różnorodną postacią
  I opowieścią.

  OdpowiedzUsuń
 37. Książki fantastyczne uwielbiam za to, że dzięki nim niemożliwe staje się możliwe. To one pozwalają nam się przenieść do innego świata i dają nam niezapomniane wrażenia i możliwość oderwania się od codziennej rutyny. Uwielbiam je za to, że z każdą książką tego gatunku poznaję nowy świat, który w momencie czytania jest na wyciągniecie ręki.

  OdpowiedzUsuń
 38. Bo książki fantastyczne, są po prostu.... fantastyczne!!!! Można przenieść się do światów, które nigdy nie będą istnieć. Poznać zwierzęta, sytuacje, które nie maja racji bytu. Tylko w fantastyce można być lekkim jak piórko - ważąc 200 kilo :P Ogranicza nas wyobraźnia, a nic nie jest złe. Żadne pomysł nie jest głupi. Kocham fantastykę za nieograniczone możliwości i bycie otwartym na każdego. Serca bicie i fantazję - nieskrycie!

  OdpowiedzUsuń
 39. Fantastyka to oderwanie od codzienności. Książki wywołują skrajne emocje, łzy, śmiech i niekiedy złość. Są to niesamowite chwile kiedy można się położyć i poczytać a wokół ciebie jest nic nieistotne. No nie istnieje nic poza tobą a daną historią, którą przeżywa się wraz z bohaterami. Nie da się opisać tego stanu. To po prostu zamknięcie za sobą drzwi i odłączenie od rzeczywistości. Znajdujesz się w innym świecie, swoim własnym świecie. A dlaczego warto je czytać? One nas w pewnym sensie nauczają, wypełniają i pogłębiają nasze życie. Ja na przykład uświadamiam sobie, że nigdy nie było mi tak dobrze. To najlepszy relaks czy jakikolwiek odpoczynek. Świat już nie jest dla mnie kłębkiem nerwów i zmartwień, bo mam w ręku książkę, która zabiera mnie w podróż do krainy marzeń, snów i najlepszych wyobrażeń. W naszym świecie zawsze mamy jakiś wybór, tylko czasami podejmujemy złe decyzję i okropnie się męczymy. Czytając fantastykę jest jakoś inaczej, ona ma w sobie coś tajemniczego i to przyciąga mój wzrok, umysł i dosłownie całe ciało, po prostu zabiera mnie z nudnego świata. Nikt tak nie jest w stanie poprawić nastroju jak książka. :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Książki fantastyczne kocham za magię, którą mogę w nich znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 41. Książki fanatstyczne kocham za nutę tajemniczośći, którą w sobie mają, za nie do końca prawdziwe miejsca, które i tak chcę się odwiedzić. Za to, że problemy dnia codziennego są ukazane w nietuzinkowy sposób. Ukryte w krainach magii i superbohaterów. W tych światach wszystko może się wydarzyć. Kocham je za różnorodność postaci, wydarzeń i światów. Jeszcze za to, że dzięki nim mogę oderwać się od rzeczywistości, o tym co mnie otacza i zatopić się w ten wspaniały świat.
  Klaudia Janikowska

  OdpowiedzUsuń
 42. Mam nadzieję, że moja wypowiedź jeszcze się zaliczy :)
  Za co kocham ksiązki fantastyczne?
  Rozglądam się po tym szarym, codziennym świcie, a tu nic, co mogłoby mnie zaskoczyć. Są tu rzeczy i zdarzenia ponad moje siły, mogę polegać tylko na sobie i swoich możliwościach. Nie ma tu nic spontanicznego, ale uwaga...coś się zmienia. Poznaję Sandersona, poznaję Rowling, poznaję Nixa. Dzięki nim widzę, że mój swiat wcale nie musi być taki zwyczajny. Mam okazję poznać magiczne stwory, nauczyć się śmiertelnych i przydatnych zaklęć, spisać składniki potrzebne do stworzenia eliksiru, poczuć się niczym superbohater z mocą Supermena, zagłębić się w Metaliczne Sztuki, które są niezwykle fantastyczne, niestety słabo znane w naszym rzeczywistym świecie. Wtedy zaczynam rozumieć, że wcale nie jestem taka do niczego, że jeśli wystarczająco uwierzę, to będę taka jak moi ulubieni bohaterowie. Dzięki ksiązkom fantastycznym rozumiem, że moje zycie nie jest takie złe i warto je docenić, nawet jesli brakuje w nim odrobiny magii i czegoś nadnaturalnego.
  Za to je kocham!

  OdpowiedzUsuń
 43. Książki fantastyczne kocham za to, że niewiele ode mnie wymagają. Mogę się zaszyć w łóżku lub fotelu, przykryta kocykiem i z kubkiem parującego napoju, mogę nałożyć słuchawki lub włożyć stopery do uszu, i zniknąć ze świata. Pojawić się zupełnie gdzieś indziej. Latać na smoku, walczyć z duchami, kibicować porwanym przez różnorakie stworzenia ludzi, bądź - kibicować wróżkom, porwanym przez ludzi. Czytając fantastykę, zapominam o problemach, odreagowuję stres, rozwijam się i poznaję nowe słownictwo. To rozrywka idealna.

  OdpowiedzUsuń
 44. Kocham książki fantastyczne za to, że istnieją. Bo skoro istnieją książki fantastyczne, to na pewno istnieją też ich fantastyczne światy, smoki i chimery, elfy i aetlingowie, magiczne moce i niebywałe dary. To najwspanialsze odprężenie na świecie - móc się tam przenieść. Książki fantastyczne mają po prostu moc przerywania prozy życia i przenoszenia do niesamowitej, i bez reszty wciągającej, rzeczywistości!

  OdpowiedzUsuń
 45. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 46. Fantastyka ssie - i za to ja kocham. Czytam je namietnie.
  W książkach fantasy uwielbiam to, ze odbiega ona od rzeczywistości. Jest w niej wiele magii i czarów, a postaci wystepujący nie wahaja sie ich używac.
  Czytając fantasy rozwija się wyobraźnia oraz słownictwo. Moza wyobrazic sobie jakby to było gdyby żylo się w nadprzyrodzonym swiecie, co by sie robilo itd.
  Książki fantqstyczne trzymaja w napięciu do samego końca.
  Podsumowując uważam, że powiesc fantastyczna jest jednym z najlepszych gatunków literatury. Dzieki niej mozemy sie przeniesc w inny swiat, w którym jest magia, czary - odciąga nas od szarej rzeczywistości i to jest piękne ;)


  OdpowiedzUsuń