poniedziałek, 7 listopada 2016

Anna Dąbrowska - "Nakarmię cię miłością"


Tytuł: Nakarmię cię miłością
Autor: Anna Dąbrowska
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 352

Opis:
Dla kilku przyjaciółek wieczór panieński ma być przede wszystkim dobrą zabawą i odskocznią od codzienności. Warszawski klub, muzyka, alkohol i dodatkowa atrakcja – losowanie zadań, które ma wykonać każda z uczestniczek. To, które przypadnie w udziale Laurze, przykładnej pracownicy banku, okazuje się wyzwaniem równie trudnym, co ekscytującym. Pocałunek z przystojnym nieznajomym… W ten sposób dziewczyna poznaje Tobiasza, charyzmatycznego muzyka. Wypełnienie zadania doprowadza do niezwykle zaskakującego poranka, a kiepski dowcip Tobiasza wywołuje nieprzewidziane skutki.

Recenzja:
Anna Dąbrowska debiutowała w 2015 roku książką pt. Stalowe serce, wydaną razem z wydawnictwem Novae Res pod pseudonimem Laven Rose. Nie czytałam jej debiutu, więc to moje pierwsze spotkanie z autorką, która mówi, że w swoich książkach stawia przede wszystkim na emocje.
Lura jest poukładaną osobą, która na tle swoich przyjaciółek – wyzwolonej Kaśki i uwielbiającej wszystko, co różowe Izki wypada dość blado. Pewnego razu wybierają się całą trójką na wieczór panieński tej ostatniej. Kaśka zadbała jednak o to, żeby się nie nudziły i przygotowała dla nich specjalne zadania. Laurze trafiło się pocałowanie nieznajomego i ściśnięcie jego pośladków. W klubie, do którego przypadkiem trafiły, grał akurat zespół Bez Nazwy. Przystojny wokalista o magnetycznym głosie wpadł Laurze w oko i postanowiła, że to on będzie tym nieznajomym, którego pocałuje. Następnego dnia obudziła się w jego łóżku.
Tobiasz nie miał w życiu lekko odkąd jego ojciec popełnił samobójstwo, osieracając go w wieku siedmiu lat. Jako przystojny wokalista nie narzeka na powodzenie u kobiet, ale odkąd przyłapał swoją dziewczynę ze zdradzie, nie traktuje związków poważnie. Postanawia więc okrutnie zażartować sobie z Lury, by mieć pewność, że ją od siebie odstraszy i mówi, że uprawiali seks, choć tego nie robili. Zgnębiona Lura ucieka z jego mieszkania, przekonana, że zdradziła swojego chłopaka. Tobiasz nie może jednak przestać myśleć o pięknej brunetce…
Czytałam kilka naprawdę pozytywnych recenzji tej książki i liczyłam na coś więcej, o wiele więcej. Oczywiście wiedziałam, że skoro to NA, na nic specjalnie oryginalnego nie mogę się nastawiać, ale spodziewałam się, że mimo schematycznego podejścia do tematu, to będzie coś ciekawego. Niestety… Bohaterowie, mimo zapewnień w recenzjach, że są niczym z krwi i kości, wydali mi się bardzo płytcy i sztampowy. Tobiasz nieco mniej niż Laura, ale wcale nie wyszło mu to na plus. Nie umiałam polubić mężczyzny, który bez przerwy rzucał kurwami, zachowywał się jak cham i cierpiąca na permanentny zespół napięcia przedmiesiączkowego nastolatka. Laura znosiła jego humory z iście anielską cierpliwością i oczywiście nie trzeba jej było wiele, żeby się w tym „bydlaku” (nie moje określenie, tylko autorki) zakochać. Zarówno Laura jak i Tobiasz mieli jakieś tam swoje problemy, jak to w NA, ale autorka nie wgryzła się specjalnie w ten temat. Miałam wrażenie, że na akcję składają się kolejne scenki z różnymi nieporozumieniami bohaterów, a kiedy pod koniec trafił się wreszcie przyzwoity zwrot akcji, wszystko zostało wyjaśnione o wiele za szybko. 
Ta książka niestety nie trafiła w mój gust. Podobały mi się w niej tylko dialogi (jeśli nie liczyć zbyt częstych kurew), które wyszły autorce bardzo żywe i potoczyste. Możliwe jednak, że wy tę opowieść pokochacie, bo jak widać po recenzjach, ma sporo zwolenników. Jeśli więc jesteście fanami gatunku albo podobała wam się poprzednia powieść autorki, sięgnijcie po Nakarmię cię miłością i zapoznajcie się z historią Laury i Tobiasza.

Książkę dostałam od wydawnictwa Zysk i s-ka

6 komentarzy:

 1. Ja tę książkę zdecydowanie pokochałam. :) <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam lektury ale widzę,że nie jest na tyle ważna aby ją poznać. Hmm...myślę że zdam się na los i zrobię tak, że jak się mi uda ją poznać, wtedy ją poznam. Będzie tak, że jak się mi trafi w rączki, to będzie to pozycja do przeczytania :]

  OdpowiedzUsuń
 3. Kusiła mnie ta pozycja... jednak teraz się cieszę, że mnie jednak ostatecznie nie skusiła ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy o niej nie słyszałam, ale jak widzę z Twojej recenzji, to nie warto jej poznawać :/

  Pozdrawiam,
  Biblioteka książkowych recenzji

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie lubię tego typu książki... I jeszcze duża ilość przekleństw... Nie, nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie czeka w kolejce, zobaczymy jak będzie, bo oczekiwania mam spore ☺

  OdpowiedzUsuń