niedziela, 1 maja 2016

KONKURS #2 - Majówka z Książkowirem


Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest Nasz Książkowir, a sponsorem jest Zakładki made by A.
2. Niniejszy konkurs trwa od 01.05.2016 do 04.05.2016 br. do północy. Zgłoszenia, które zostaną nadesłane po wyznaczonym terminie, nie będą brane pod uwagę.
3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 7 dni po zakończeniu konkursu. 
4. Zasady udziału:
a) Każdy komentarz musi zawierać: nick pod jakim obserwuje bloga oraz odpowiedź na zadanie konkursowe.
b) Zwycięzca zostanie wybrany przez recenzentki.
c) Po wyłonieniu zwycięzcy, czekamy 2 dni na adres kontaktowy, który należy wysłać na e-mail: nasz.ksiazkowir@onet.pl. Jeśli zwycięzca nie odezwie się w ustalonym terminie, nagroda przepada na rzecz innej osoby. 
d) Każdy uczestnik powinien mieszkać na terenie Polski - jednocześnie jest to zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki książek. 
e) W konkursie mogą brać udział osoby, które posiadają bloga oraz osoby, które bloga nie posiadają, jednak w zgłoszeniach anonimowych prosimy o podanie imienia i nazwiska.
f) Będzie nam miło, jeśli dodacie nas do obserwowanych, G+, polubicie fanpejdż Nasz Książkowir na fejsbuku, naszego twittera, snapa: bookshelfie oraz znajdziecie nas na innych portalach społecznościowych (zakładka na blogu po prawej stronie),
g) Aby wziąć udział w konkursie należy polubić stronę sponsora.
h) Mamy miesiąc czasu na wysyłkę nagród - jeśli po tym czasie nie dotrą, prosimy o kontakt. 

i) Zastrzegamy sobie prawo do zmiany regulaminu.


ZADANIE: 

Najbardziej dziwna zakładka jakiej kiedykolwiek użyliście do książki to? Dlaczego właśnie jej wtedy użyliście?


39 komentarzy:

 1. Najdziwniejsze zakładka, której użyłam to patyczek do szaszłykow. Oczywiście nie używany,a tylko to miałam pod ręką.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najdziwniejsze zakładka, której użyłam to patyczek do szaszłykow. Oczywiście nie używany,a tylko to miałam pod ręką.

  OdpowiedzUsuń
 3. chyba kolczyk :D spieszyłam się do szkoły i nie dość że założyłam tylko jeden kolczyk to zapomniałam wziąć zakładki do książki. No więc wyszło na to, że kolczyk został moją nową zakładeczką :D i w sumie okazał się nie taki zły jak się spodziewałam <3
  obserwuję jako: paulina balcerzak

  OdpowiedzUsuń
 4. Najdziwniejsza zakładka to u mnie był to papier toaletowy. Nie wiem jakim cudem akurat sięgnęłam po niego, żeby zaznaczyć książkę. Ale wiem, że się śpieszyłam, a nie będę przecież zaginać rogów. :)
  Obserwuję jako: Biblioteczka na poddaszu
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Obserwuje jako Monika Stanisławska

  Najdziwniejsza zakładka to patyczek higieniczny(oczywiście czysty)Akurat nic bardziej nadającego się jako zakładka nie było akurat w torebce

  OdpowiedzUsuń
 6. Obserwuje bloga jako KittyKath :)
  Moją najdziwniejszą zakładką był łańcuszek. Czytałam sobie książkę w szkole. Książka mocno mnie wciągnęła. Zadzwonił dzwonek więc trzeba było wracać do nauki. A ja nie miałam żadnej zakładki. Więc zdjęłam łańcuszek z szyi i włożyłam do książki. Później w domu oczywiście zapomniałam o tym i cały wieczór szukałam łańcuszka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Staram się zawsze mieć przy sobie zakładki ale czasem wsadzam telefon między strony gdy zapomnę (książka plus telefon to dwie potrzebne rzeczy w torebce ! )

  Obserwuję jako Joanna Zieleniecka

  OdpowiedzUsuń
 8. Obserwuję jako Soo Drunky

  Moją najdziwniejszą zakładką był szereg napięciowy metali, bo akurat byłam po lekcji chemii, a nie miałam nic po ręką, co mogło by się nadać. Kto by pomyślał, że jednak rozszerzona chemia przyda mi się w życiu :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Najdziwniejszą rzeczą, jaka posłużyła mi jako chwilowa zakładka była.. wkładka higieniczna. To było dość dawno i nie pamiętam jakim cudem miałam ją pod ręką ale nie zapomnę miny mojego taty, z którym czytaliśmy akurat tą samą książkę i przyszedł czas na jego "zmianę" w czytaniu. :)
  Ewa Fiłoc

  OdpowiedzUsuń
 10. Moją - chyba oryginalną zakładką - była swojego czasu opaska identyfikacyjna, jaką w szpitalu zakładają na nadgarstek :) Ponieważ i tak byłam 'przywiązana (prawie dosłownie) do łóżka - przez liczne kabelki - nikt nie miał kłopotu z moją identyfikacją, a ja... do dziś (już w domu) z sentymentem korzystam podczas lektury z tamtej pamiątki.

  - przy okazji coraz częściej myślę o tym, by ktoś stworzył takie 'opaski identyfikacyjne' książki; nawet już sam jej kolor mógłby być już idealnym znakiem rozpoznawczym, a ile innych wiadomości o naszej ukochanej książce by było na niej umieścić ... i gdyby tak - każdy kolejny jej czytelnik mógł dodać tych informacji coś od siebie :)

  pozdrawiam słonecznie i wiosennie
  Aniela

  OdpowiedzUsuń
 11. Obserwuję jako: Kinga

  Moją najdziwniejszą zakładką była czekolada. Akurat podczas czytania zabrało mnie na coś słodkiego (albo raczej gorzkiego, bo właśnie taka była ta czekolada) a nie chciało mi się szukać zakładki więc kiedy przerywałam czytanie wkładałam uprzednio "zamkniętą" czekoladę między strony i udało mi się uniknąć ich pobrudzenia ;) Polecam :p

  OdpowiedzUsuń
 12. Obserwuję jako Maria De.
  Moją najdziwniejszą zakładką do książki była chyba wsuwka do włosów. Czytałam sobie spokojnie książkę, aż tu nagle mama mnie woła. A, że akurat nic nie miałam pod ręką to wyjęłam z włosów wsuwkę i "wpięłam" ją do książki! Dodatkowo odkryłam, że taka zakładka jest bardzo wygodna w użyciu i zawsze pod ręką (znaczy się we włosach:) )

  OdpowiedzUsuń
 13. Zdarzyło się raz, że użyłem jako zakładki wibratora gdyż niczego innego nie miałem pod ręką.
  Obserwuję jako : Krzysztof Hawryszczyszyn

  OdpowiedzUsuń
 14. Moją najdziwniejszą zakładką była gałązka z jednym listkiem. Normalna zakładka niestety utonęła w źródełku :(
  Obserwuję jako Dominika Starzyk

  OdpowiedzUsuń
 15. Michał Ozimek

  Najdziwniejszą zakładką do książki, jakiej użyłem było wspólne zdjęcie z dziewczyną - zakładka była idealna według mnie, według dziewczyny już niekoniecznie... :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Śrubokręt właśnie skladalam synowi stolik i przy okazji zerkalam w książkę

  OdpowiedzUsuń
 17. Śrubokręt właśnie skladalam synowi stolik i przy okazji zerkalam w książkę

  OdpowiedzUsuń
 18. obserwuje jako Natalia Wójcik
  Najdziwniejsza zakładka to papierek po cukierku. Nie miałam nic innego pod ręką, a że byłam bardzo zmęczona to wzięłam jedyną rzecz, którą miałam obok siebie. A cukierek był pyszny :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Moją najdziwniejszą zakładką był widelec po jajecznicy. Jestem leniwa, a był już wieczór. Zjadłam kolację, przeczytałam książkę i pod ręką miałam tylko to. A jako że nie chciało mi się wstawać, użyłam właśnie jego.
  gabolek000@o2.pl
  Obserwuję jako: Gab riela

  OdpowiedzUsuń
 20. Obserwuję jako: Desari
  Odpowiedź: Moją najdziwniejszą zakładką była ... skarpetka. Leżałam sobie wygodnie na łóżku i czytałam książkę. Nagle zawołała mnie mama i powiedziała, że muszę natychmiast przyjść. Nie wiedziałam jak zaznaczyć książkę, tak więc zdjęłam skarpetkę z nogi (był początek dnia, więc była czysta) i tak zaznaczyłam książkę. Wyobraźcie sobie zdziwienie mamy kiedy do kuchni przyszłam w jednej skarpetce.

  OdpowiedzUsuń
 21. obserwuję bloga jako: kozung

  Najdziwniejsze zakładki spotykają mnie non stop.. W ten weekend też mam wyjątkową - mam w domu wirusa (tfu!) który zasiał postrach, przywlókł wielką gorączkę i poczynił spore spustoszenia w małym, zaledwie 5-letnim organizmie... Z racji tego, iż organizm ten wykończony zasypia co kilka godzin, mama czuwa nad nim z książką i... termometrem! Ten rtęciowy, z historią - bo pożyczony od (pra)babci, sprawdza się jako zakładka w ten weekend wyjątkowo dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Obserwuję jako: izabela81
  Odpowiedź: Moją najdziwniejszą zakładką był talerzyk. Całe szczęście, że pusty, bo wcześniej znajdowało się na nim ciasto. Ktoś pukał do drzwi i odruchowo talerzyk wsunęłam w książkę, której na szczęście nic się nie stało. :)

  OdpowiedzUsuń
 23. obserwuje Klaudia Bujak

  Najdziwniejsza hmmm podpaska XD czytałam w toalecie i zapomniałam wziaść jakąś zakładke no i była pod ręką podpas
  ka oczywiście czysta :D

  OdpowiedzUsuń
 24. obserwuje jako Rosti367

  Moją najdziwniejszą zakładką był mój palec. Czytałam wtedy całą noc i byłam taka zmęczona, nie miałam nic w pobliżu. Nie wiercę się w nocy, także rano dokładnie wiedziałam, na której stronie skończyłam :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Obserwuje jako @MirandaMx3.

  Najdziwniejsza? No cóż, nie wiem czy tak to można określić ale ostatnio użyłam paragonu z kupna...tejże książki, także nic specjalnego, chyba :D.

  OdpowiedzUsuń
 26. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako: Izabela Raszka
  FB lubię jako: Izunia Raszka
  mail: po.zachodzie.slonca@wp.pl
  Odpowiedź:
  Igła, wyszywałam wcześniej i położyłam haft obok, a nie chciało mi się już wstawać z łóżka (późno już było, nad ranem w sumie) i wzięłam igłę.

  OdpowiedzUsuń
 27. Obserwuję jako Ewelina W.

  Najdziwniejsza rzecz? Hmm, był to... kawałek papieru toaletowego :D Cóż, uwielbiam mieć książkę WSZĘDZIE przy sobie, nawet tam, gdzie król chodzi piechotą. A że nie miałam nic innego pod ręką, to musiałam użyć papieru :D

  OdpowiedzUsuń
 28. Obserwuję jako: Made lainee

  Byłą to skarpetka (dodam, że zużyta :D ) Nie miałam nic pod ręką a do wyboru miałam tylko części garderoby no to przecież biustonosza tam nie spłaszczę, włożyłam skarpetkę :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Obserwuję jako Agnieszka Nikczyńska, lubię jako Agnieszka Nikczyńska
  W moim wykonaniu zakładką może być wszystko, co akurat mam pod ręką. Gdy tydzień temu wracałam do domu, kupiłam sobie książkę i nie miałam przy sobie zakładki, ale w rogalu chipicao znalazłam taki krążek z minionkiem i został on moją zakładką. Polecam! Emotikon grin

  OdpowiedzUsuń
 30. Obserwuje bloga jako Lisica001
  Moją najdziwniejszą zakładką były... włosy :D
  Byłam u fryzjera, a że fryzjerka też książkoholiczka - pozwoliła mi czytać ;) Gdy przyszedł moment obcinania (mojej pierwszej) grzywką zorientowałam się, że nie mam zakładki. Fryzjerka włożyła do książki grzebień, po czym związała malutką gumeczką moją grzywkę i ciach! Ucieła mi nową zakładkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 31. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 32. Obserwuję fb Ewelina Anna Chojnacka
  Eve_ew@wp.pl

  Dziwna zakładka?
  Hehe raz mi się taka zdarzyła.
  Ale mi głupio o tym mówić...
  Była to czysta, nowa podpaska ze szuflady.
  Tak się zaczynałam, że straciłam poczucie rzeczywistości hihi i zaznaczyłam miejsce tym co miałam akurat pod ręką...
  Jaki wstyd...

  OdpowiedzUsuń
 33. Obserwuję jako: Isabel Czyta (bez awatara)

  Ja zakładki zawsze mam pod ręką (mam ich mnóstwo), więc trudno mi przypomnieć sobie najdziwniejszą rzecz, którą założyłam książkę... Ale jest! Kiedyś, wracając ze spaceru, włożyłam w książkę gałązkę z bazimi kotkami (czytałam akurat pod drzewem :D).

  OdpowiedzUsuń
 34. Obserwuję jako artystkam :)

  https://youtu.be/wp6jAY83-5g

  OdpowiedzUsuń
 35. Był czas kiedy gorączka, katar i ból głowy ciągle mi towarzyszyły. Nie wspomnę o ciągłym osłabieniu. Zakopana w fortecy z poduszek, resztką sił kończyłam niedawno zaczętą książkę. Jako że co chwilę zdarzało mi się zdrzemnąć nie mogłam pozwolić sobie na czytanie bez przerwy. Choroba nie zezwoliła mi na wyciągnięcie ręki poza łóżko, a co dopiero na wstanie i szukanie po kątach zakładki. Sięgnęłam ręką pod poduszkę i wyciągnęłam pierwszą chusteczkę na jaką udało mi się trafić. Nie muszę dodawać że nie należała ona do nieużywanych. Poobracałam ją chwilę w rękach i wydarłam najmniejszy ale zarazem najczystszy kawałek jaki udało mi się znaleźć. I tak powstała moja nowa, chwilowa zakładka.

  Obserwuję jako: Malwa

  OdpowiedzUsuń
 36. Był czas kiedy gorączka, katar i ból głowy ciągle mi towarzyszyły. Nie wspomnę o ciągłym osłabieniu. Zakopana w fortecy z poduszek, resztką sił kończyłam niedawno zaczętą książkę. Jako że co chwilę zdarzało mi się zdrzemnąć nie mogłam pozwolić sobie na czytanie bez przerwy. Choroba nie zezwoliła mi na wyciągnięcie ręki poza łóżko, a co dopiero na wstanie i szukanie po kątach zakładki. Sięgnęłam ręką pod poduszkę i wyciągnęłam pierwszą chusteczkę na jaką udało mi się trafić. Nie muszę dodawać że nie należała ona do nieużywanych. Poobracałam ją chwilę w rękach i wydarłam najmniejszy ale zarazem najczystszy kawałek jaki udało mi się znaleźć. I tak powstała moja nowa, chwilowa zakładka.

  Obserwuję jako: Malwa

  OdpowiedzUsuń
 37. Najdziwniejszą zakładką jaką kiedykolwiek użyłam był mój telefon komórkowy. Zdarza mi się, że czytając książkę robię sobie przerwę, a nie mam niczego innego pod ręką, wtedy zaznaczam moment, w którym skończyłam książkę telefonem.Jest to dziwne przyzwyczajenie, ale skuteczne. Dzięki temu szybko wracam do książki, którą czytam.

  OdpowiedzUsuń
 38. Lubię na fb jako Daria Chojecka

  Może nie najdziwniejsza, ale taka niezapomniana i przywołująca piękne wspomnienia była moja zakładka z koniczyny. Jeszcze przed ślubem byliśmy z moim obecnym mężem pod namiotem nad jeziorem. Namiot rozbiliśmy przy lesie i tam wśród traw szukaliśmy koniczyny czterolistnej. Znaleźliśmy!! Koniczynkę ususzyłam sobie w książce i ona właśnie wtedy służyła mi za zakładkę :) Miałam ją jeszcze długo po powrocie z wakacji, ale po czasie skruszała. Piękne to były wakacje, bo pierwsze wspólne, a i koniczynka szczęście przyniosła,bo od 14 lat jesteśmy razem!

  OdpowiedzUsuń
 39. Obserwuję blog jako: Wiktoria Guziewicz
  Lubię na fb jako: Dagmara Męcina

  Moją najdziwniejszą zakładką był... blisterek tabletek antykoncepcyjnych. Włożyłam go do czytanej książki, bo przyszli goście i musiałam tabletki gdzieś ukryć. Czyli 2 w 1 ;)

  OdpowiedzUsuń