niedziela, 10 kwietnia 2016

Andrea Pomerantz Lustig - "Jak wyglądać olśniewająco"


Tytuł: Jak wyglądać olśniewająco
Autor: Andrea Pomerantz Lustig
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 224

Opis:
Autorką książki jest redaktorka działu urody "Glamour", która dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży poznała mnóstwo trików urodowych oraz sekrety nienagannego wyglądu gwiazd. Teraz dzieli się swoją wiedzą z czytelniczkami na całym świecie, pokazując im w jaki sposób eksponować swoje atuty, aby stworzyć wizerunek eleganckiej, stylowej i pięknej kobiety.
Dzięki tej książce:
– Poznasz praktyczne informacje dotyczące kosmetyków, mody i urody;
– Dowiesz się, jak wyszukiwać odpowiedniki najbardziej luksusowych kosmetyków świata;
– Odkryjesz tajniki urody gwiazd uznawanych za ikony stylu i dowiesz się, jak osiągnąć podobny efekt;
– Nauczysz się dobierać sezonowe trendy do swojego charakteru i stylu.
Recenzja:
Wydawnictwo Kobiece proponuje nam książkę bardzo kobiecą i przy okazji praktyczną – poradnik, dzięki któremu dowiemy się, jak wyglądać olśniewająco, nie wydając przy tym fortuny.
Andrea Pomerantz Lustig dorastała wśród ludzi z branży modowej, do jej rodziny należy słynna firma odzieżowa. Od małego obracała się w towarzystwie eleganckich modelek. Później, podczas wieloletniej pracy w różnych czasopismach, poznała niezliczonych profesjonalistów zajmujących się wyglądem gwiazd Hollywoodu i zdobyła niemalże encyklopedyczną wiedzę o urodzie. Lustig przez wiele lat pisała felietony do „Glamour”, udzielając porad czytelniczkom. W końcu nadszedł moment, w którym postanowiła zebrać to wszystko i podzielić się swoją wiedzą z szerszym gronem odbiorców – w tej książce zdradza sekrety i tricki, które dotychczas znali tylko makijażyści gwiazd. Ciekawi? I słusznie, na pewno znajdziecie w tym poradniku coś dla siebie.
Na początku autorka prezentuje cztery różne sposoby na olśniewający wygląd i radzi wybrać sobie jeden, który najbardziej nam odpowiada. Do wyboru mamy ślicznotkę z Parku Avenue, hollywoodzki styl boho, wytworną globloterkę oraz współczesną gwiazdę kina – wszystko z przykładami gwiazd, które preferują dany styl.
Lustig skupia się na kilku podstawowych „filarach” naszej urody. Zaczyna oczywiście od włosów: radzi, jak sprytnie oszczędzać na fryzjerze, proponuje pięć klasycznych fryzur, które można podpatrzeć u gwiazd, pisze o kosmetykach do włosów, a także urządzeniach do ich układania i samym modelowaniu. Sporo czasu poświęca też farbowaniu.
Kolejną ważną rzeczą jest nasza skóra. Lustig sporządza dla nas słowniczek terminów związanych z olśniewającą skórą i proponuje rożne metody jej pielęgnacji, w zależności od typu naszej skóry. Następnym krokiem na drodze do olśniewającego wyglądu jest makijaż. W rozdziale poświęconym temu zagadnieniu autorka skupia się na kosmetykach do makijażu, doradzając, jak je dobierać. Proponuje kilka uniwersalnych rodzajów makijażu, pisze też o tym, jak malować usta. W ostatniej części zdradza sekrety dotyczące poprawnego regulowania brwi, dobrego manicure, idealnego uśmiechu, depilacji i tego, jak poprawnie używać samoopalaczy, by sztuczna opalenizna wyglądała lepiej niż prawdziwa. Na koniec pisze też o najważniejszej rzeczy, czyli perfumach.
We wszystkich tych kwestiach Lustig wyznaje kilka zasad, których konsekwentnie się trzyma, m.in.: „mniej znaczy więcej”, „wiedza jest bezcenna”, „pułap cenowy nie jest tak ważny jak dobry gust” czy „pielęgnacja przede wszystkim”.
Choć autorka na początku zapewnia nas, że nie musimy wydawać fortuny, by być olśniewające, nie jest to do końca prawdą. We wszystkich rozdziałach proponuje nam swoje ulubione kosmetyki, zazwyczaj bardzo drogie oraz „tańsze” odpowiedniki, które w naszym kraju nadal są drogie dla przeciętnego zjadacza chleba. Inna sprawa, że wielu z wymienionych przez nią produktów próżno szukać w Polsce. Można by się w nie zaopatrzyć na Amazonie, ale to niestety do najtańszych inwestycji nie należy.
Dużą zaletą książki jest jej wydanie – gruba oprawa, kredowy papier, kolorowe ilustracje i zdjęcia – to nie gazeta, która szybko się zniszczy, ten poradnik zostanie z wami na dłużej. Na pewno minusem jest to, o czym pisałam w poprzednim akapicie, ale poza tym w książce znajduje się dużo cennych wskazówek. Kobiety, którym zależy na olśniewającym wyglądzie, niewątpliwie będą potrafiły je wykorzystać. Polecam wszystkim zainteresowanym.


Z książką zapoznałam się dzięki Wydawnictwu Kobiecemu

3 komentarze:

  1. Chociaż ogólnie nie sięgam po tego typu książki to w tej jest coś kuszącego :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Unikam raczej takich książek - właśnie z tych wspomnianych względów: nadal drogie, niedostępne, nie do zastosowania. Książkę może przejrzę, jeśli nadarzy się taka okazja, ale z jakimś wielkim zapałem na pewno nie będę jej poszukiwać :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam tą książkę na półce i osobiście bardzo mi się podoba. Fakt, proponowane kosmetyki są dość drogie, ale wcale mnie to nie dziwi, bo wszystkie zagraniczne produkty u nas w kraju są drogie

    OdpowiedzUsuń