środa, 17 czerwca 2015

~Świat według Iwi #8 - "Dary Anioła"

Hej, hej!
Dawno niczego nie pisałam, nie licząc recenzji, więc postanowiłam to nadrobić :) Postanowiłam wziąć sobie na tapet dosyć powszechny ostatnio temat - szczególnie, iż podobno początkiem nowego roku serial na podstawie "Darów Anioła" będzie miał premierę. Przyznam się, że film był dla mnie totalnym niewypałem - pomieszano kilka części, niektóre rzeczy całkowicie pominęli, kilku bohaterów było według mnie bardzo niepodobnych do tych, którzy byli opisani w serii książkowej. Wiem jednak, iż istnieje spora grupka osób, która uważa, że film był właśnie fenomenem, a serial nie będzie dorastał mu do pięt - większość z tych osób chciałaby zachować aktorów, którzy grali w filmie, aby również i oni grali w tasiemcu. 
Dlatego też dziś pragnę zrobić... porównanie - tego, jakiego wyglądu bohaterów możemy spodziewać się teraz. Mam nadzieję, że pozwoli Wam to zadecydować, którą obsadę bardziej lubiliście. 
Pierwsze zdjęcie w zestawieniu będzie zawsze zdjęciem osoby, która grała w filmie - drugie zawsze będzie tyczyło się serialu. 

Clary

Jace

Simon

Isabelle

Alec

Magnus

Luke

Valentine

To już wszyscy z tej głównej obsady - osobiście nie potrafiłabym wybrać "tej lepszej" obsady, ale wiem, że bardziej pasuje mi obsada serialowa, jeżeli chodzi o książkowe opisy. Mam nadzieję, że przynajmniej jesienna produkcja nie okaże się katastrofą i fani autorki będą mieli na co czekać i czym się zachwycać :) 10 komentarzy:

 1. Ja wiem, że jestem upierdliwa i uparta, ale dla mnie nikt i nic nie będzie w stanie zastąpić Jamiego. :D
  A poza tym jak teraz popatrzę i porównam, to faktycznie serialowi aktorzy bardziej pasują opisem, choć nadal nie mogę się przyzwyczaić. Ale patrząc na wszystkie zdjęcia z planu itp., itd. odnoszę wrażenie, że serial będzie lepszy, niż się wszyscy spodziewają. ;)
  http://biblioteczka-blanki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Według mnie, Ci z serialu lepsi, w filmie nie mogłam po prostu patrzeć na Jace'a. Ale Valentine'a to mi oddajcie !

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja nadal jestem przed lekturą Darów Anioła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aktorzy z serialu według mnie dużo bardziej pasują niż ci filmowi ;)

  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Może wyjdę na upierdliwą, ale trudno :)
  Luke nie Luce i serial będzie miał premierę na początku 2016 roku :)
  Ponadto przede wszystkim tu już odnosząc się do samego serialu denerwuje mnie to, że część ludzi hejtuje serial w momencie, w którym nie miał on jeszcze swojej premiery. Ba! Ludzie robili to już wtedy gdy aktorzy nie byli wybrani. Moim zdaniem to bardzo dziecinne. Oczywiście, teraz ludzie mają prawo do wyrażania swoich opinii, gdy mają porównanie. Ktoś może widzieć Dominica w roli Jace'a, ktoś może woleć Jamiego. Lecz, kurczę, jak można twierdzić, że coś jest gorsze nawet tego nie widząc?
  W takich momentach wstyd mi za ten fandom ;_;
  Osobiście, całkowicie subiektywnie uważam, że serialowa obsada jest staranniej i lepiej dobrana od tej filmowej :)
  http://zagoramiksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama nie wiem, z pewnością będę oglądała serial ;D ale czy obsada mi odpowiada? Okaże się po obejrzeniu pierwszego odcinka i tego jak się odnajdą w roli bohaterów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja na razie powstrzymam się z opinią o nowej obsadzie. Czekam na serial. \
  Nominowałam cię do tagu.
  Pozdrawiam.
  czytaniewekrwii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja jestem chyba tutaj jedyną osobą, która w ogóle nie kojarzy tego serialu, choć część obsady, zwłaszcza męskiej, to niezłe ciacha. :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi się tam nowy Magnus nie podoba. Widziałam też jego charakteryzację... niee... Godfrey lepszy wg mnie.
  Co do serialu. Wiadomo, ze fabuła będzie się opierać o Clary i Jace'a ale boję się, że tak jak w filmie spłycą relacje między Izzy i Simonem, oraz Alecem i Magnusem...

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam Dary, a jeśli serial będzie tak nie dopracowany jak film, to po prostu strzelę focha :)
  Pozdrawiam
  withcoffeeandbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń