niedziela, 3 maja 2015

~Świat według Iwi #7 - TOP 10 - ULUBIONE BOHATERKI

Witam, witam! 
W dzisiejszym dniu chciałabym zaproponować Wam zerknięcie do mojego "TOP 10". Mam kilka pomysłów na ten ranking, pewnie część z nich zrealizuję w najbliższym czasie... I mam tylko nadzieję, że będziecie to czytać i aktywnie komentować. Naprawdę do tego zachęcam.

Postacie przedstawione są w losowej kolejności. 

1. Anita Blake z serii o tym samym tytule 
Jeżeli ktoś lubi osoby z silnym charakterem, pełne temperamentu i uporu, to zdecydowanie postać ta przypadnie mu do gustu. Ja jestem w niej zakochana od dobrych kilku lat i mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zgromadzić wszystkie części jej przygód w swojej biblioteczce, co wcale nie jest takie łatwe - po pierwsze, autorka dalej pisze i wydaje, a polskie wydawnictwa mają ogromne zaległości w tłumaczeniu i udostępnianiu w Polsce... Niemniej jednak, Anita definitywnie musiała się tu znaleźć. 

2. Cat Crawfield z serii o Nocnej Łowczyni
Kolejną bohaterką, o jakiej niewątpliwie musiałam wspomnieć, jest właśnie Cat. Przebiegła, buntownicza i waleczna Cat. Wydaje mi się, że fanów wśród czytelników ma ona znacznie więcej niż wrogów - w końcu sama należę do tych, którzy ją uwielbiają, a to musi coś oznaczać, prawda?

3. Rose z Akademii Wampirów
Do Rose mam swego rodzaju słabość - stała się ona moją pierwszą ulubioną bohaterką z dziedziny książek, które podchodzą pod paranormal, czy tam nawet fantastykę. Pamiętam, że chodziłam wtedy do szkoły podstawowej i uwielbiałam ją wręcz do szaleństwa - zostało tak do dziś, chociaż ekranizacja zdecydowanie zepsuła mi odbiór tej serii. No i oczywiście niektóre problemy zaczęły się robić dla mnie banalne.

4. Merit ze Świat Chicagowskich Wampirów
Jak można nie być fanem postaci, która jest skonstruowana w ten sposób? Z jednej strony delikatna i wrażliwa, z drugiej - zabójcza. Uwielbiam wszelkie kontrasty jakie pojawiają się w tej dziewczynie, a cała jej historia wręcz zwala mnie z nóg. Również czekam na moment, w którym będę miała wszystkie wydania jej przygód na półce, problem jest jednak taki, że jedynym miejscem, gdzie się większość tych części tłumaczy to Chomikuj. Nic dodać, nic ująć. 

5. Stephanie Plum z serii o tym samym tytule 
Uwielbiam, kocham, uwielbiam, kocham... I mogę tak w nieskończoność. Chyba nikogo to nie dziwi. Steph jest jedną z niewielu postaci, które mierzą się z aż tyloma problemami - nikt też nie rozwiązuje ich w tak komiczny sposób. Nieidealna idealność. 

6. Kitty Norville 
Kitty jest osobą dosyć specyficzną - chociaż jej natura składnia ją raczej do życia wśród innych, jest ona raczej indywidualistką, samotniczką, zamkniętą we własnym świecie, która mimo wszystko nie boi się podejmować ryzyka i nie boi się spontanicznych działań. Cenię tę postać za ogólny całokształt, a kto jeszcze o niej nie słyszał, niech szybko to nadrobi! 

7. Mustang z Red Rising: Złota Krew
Kto powiedział, ze inteligencja nie może być seksowna? Szczególne z dodatkiem bystrości, poczucia humoru i wszelakich talentów, szczególnie strategicznych. Zdecydowanie muszę powiedzieć, że Virginia - bo takie jest jej prawdziwe imię - jest po prostu doskonała.

8. Lena z Delirium 
Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak uciążliwe potrafią być uczucia. Lena wie to lepiej od innych - dużo przeszła w swoim życiu. Nie wybrała jednak łatwej drogi. Zaczęła iść pod prąd. I dokąd ją to zaprowadziło? Czy na samym końcu... była szczęśliwa? 
Lena jest moją ulubioną postacią nie dlatego, że rozumiem wszystkie motywy, którymi się kierowała, wręcz przeciwnie. Lubię ją, ponieważ chciałabym być nią i żyć w jej świecie. 

9. Wiktoria Biańkowska
Postać ta jest wykreowana idealnie - mnóstwo sarkazmu, żarcików, wszechobecnej ironii, z dodatkiem pecha i kłopotów, które czyhają na nią na każdej stronie. Autorka naprawdę nie ułatwia jej życia - ale właśnie to sprawia, że Wiktoria jest taka niesamowita!

10. Dziewczyna z książki Tak trudno być mną! 
Postać ta nie ma imienia - jakkolwiek to brzmi. Niemniej nie sprawia to, że jest ona jakoś poszkodowana pod tym względem - nie, naprawdę nie. Poszkodowana jest z tego powodu, że ktoś tak błyskotliwy i wredny musi stawiać czoła normalnym, codziennym problemom. Dawka śmiechu gwarantowana - nawet całkiem spora! 


To już koniec mojego dzisiejszego rankingu. Jak podobało się Wam moje "TOP 10"? Jakie typy sami byście podali w takim zestawieniu? Kogo Wam tu brakuje, a może wręcz przeciwnie - kto nie powinien się tu znaleźć? Zachęcam do komentowania i wyrażania własnej opinii - jest ona dla mnie naprawdę bardzo ważna! :) 

8 komentarzy:

 1. Ciekawa jestem tych Chicagowskich Wampirów... nigdy nie słyszałam o tej książce!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tego zestawienia znam jedynie Lenę z Delirium, ale nie wiem, czy darzę ją jakąś szczególną sympatią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Żadnej z tych dziewczyn nie znam! Kieydś czaiłam się na serię Akademia wampirów, ale jak przyszło wybrać książkę w empiku, to wzięłam Naznaczoną. I tym sposobem seria o zębatych Richelle Mead mnie ominęła...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam żadnej z tych bohaterek, ale zaciekawiłaś mnie niektórymi tytułami. Z pewnością sięgnę po "Akademię Wampirów" i może "Świat Chicagowskich Wampirów" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O ja Cię! Żadnejh z tych boahterek niestety nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam żadnej z wyżej wymienionych, więc bohaterek nie znam, acz do kilku tytułów już się przymierzam
  http://chcecosznaczyc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ooo ja też bardzo lubię Rose :D

  OdpowiedzUsuń