niedziela, 15 lutego 2015

Zapowiedzi wydawnicze - marzec 2015

Czy można żyć wiecznie?

Marzenie o nieśmiertelności towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Istnieje grupa ludzi, która postanowiła przekuć je w rzeczywistość. Potrzebny jest im jednak święty skarb, Bachal Isu, kostur należący do Jezusa, przedmiot obdarzony przerażającą mocą.

Komandor Gray Pierce musi stawić czoła wydarzeniom, które dzieli 1000 lat, a które stanowią kolejne ogniwa spisku mającego na celu zmianę losów ludzkości.

Wydawnictwo: Albatros
Data premiery: 4 marca
 
 „Sherlock Holmes nie żyje. Zapada mrok”.

Stało się! W pamiętnym starciu nad wodospadem Reichenbach przepadli  Sherlock Holmes i jego arcywróg, profesor James Moriarty. Policjanci ze  Scotland Yardu opłakują największego z detektywów, a przestępcza brać Londynu tęskni za swym hersztem - zwłaszcza że na horyzoncie pojawia  się nowa, brutalna siła zza oceanu, gotowa przejąć kontrolę nad półświatkiem: gang Clarence’a Devereux. Śledczy Frederick Chase z Agencji Detektywistycznej Pinkertona, który podąża jego tropem, znajduje sprzymierzeńca w osobie inspektora Athelneya Jonesa, gorliwego naśladowcy samego Holmesa.
Wkrótce jednak zaczną ginąć ludzie, a gra pozorów, w którą uwikłają się  bohaterowie, doprowadzi ich do zaskakującego finału.

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Data premiery: 3 marcaDanielle idzie pustym korytarzem szpitala psychiatrycznego, wystukując obcasami mocny rytm. Wchodzi do pokoju. Ściany i podłogi są czerwone od krwi. Na łóżku leży chłopiec. Ujmuje go za przegub, ale nie wyczuwa pulsu. Na podłodze leży jej nastoletni syn Max. Ubrudzony krwią, ściska w dłoni długi, ostry przedmiot. Niewątpliwie narzędzie zbrodni. Agresywne zachowanie i uzależnienie od narkotyków z góry stawiają Maksa na przegranej pozycji. Ale dla Danielle to nadal ukochane i mądre dziecko.  Jest prawniczką, wie, jak walczyć z systemem. Zamierza odkryć prawdę, bez względu na koszty i konsekwencje.

Wydawnictwo: Mira
Data premiery: 18 marca


Witaj w świecie, w którym najbliższa Ci osoba staje się Twoim wrogiem, a każda podjęta decyzja może być ostatnią w życiu. W świecie, w którym łzy szczęścia mieszają się z zapachem krwi.

Dla Helen Grace praca w policji jest wszystkim. Dla mordercy, którego tropi, śmierć to gra. Zdeterminowana, twarda, ale też skrzywdzona Helen będzie musiała zagrać z mordercą na jego zasadach. Ene, due, śmierć to mroczny i trzymający w napięciu thriller, który zmiażdży twoje poczucie bezpieczeństwa.

Zastanów się. Zagrasz?

"Ene, due, śmierć" to wyliczanka, która nieodwracalnie zmieniła życie inspektor Helen Grace i milionów czytelników na całym świecie. Każda wyliczanka ma swój rym, rytm i mordercę.

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data premiery: 4 marca


Spokojne życie w miasteczku rebro zostaje zakłócone przez serię podpaleń. Sprawca wybiera miejsca pełne ludzi , jak szpital czy centrum konferencyjne. Tuż po pierwszym pożarze ktoś przysyła na policję kartę tarota, przedstawiającą płonącą wieżę.
Niedługo później zostają znalezione zwłoki kobiety. Jej ciało pokryte jest oparzeniami, a ubranie nadpalone, jednak na miejscu nie ma śladów ognia. 

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data premiery: 18 marca


Pewnego zimnego wieczoru w niezwykłym zakątku Chicago przecinają się ścieżki dwóch nastolatków o tym samym nazwisku, obracających się w zupełnie różnych kręgach.
Ich życie nagle rusza w całkiem nowym i nieoczekiwanym kierunku, obfitując w heroiczne porywy serca i znajdując kulminację w najcudowniejszym musicalu, jaki kiedykolwiek wystawiono na deskach licealnych scen.
Piąta powieść Johna Greena, która trafia do rąk polskich czytelników (kolejność ukazywania się w Polsce niechronologiczna), tym razem napisana w duecie z Davidem Levithanem.

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data premiery: 4 marca


Eleonora… nie sposób jej nie zauważyć: rude włosy, dziwne ciuchy. Czyta mu przez ramię. Uważa Romea i Julię za bogate dzieciaki, które dostawały wszystko, co chciały. Najbardziej nie lubi weekendów, bo spędza je bez niego.
Park… Dobrze mu w czerni. Denerwuje się, gdy musi prowadzić samochód w obecności taty. Uwielbia imię Eleonory i nie skróciłby go ani o sylabę. Wie, która piosenka jej się spodoba, zanim ona zacznie jej słuchać. Śmieje się z jej dowcipów, zanim ona dotrze do puenty.
Oto tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą – dość mądrych, by zdawać sobie sprawę, że pierwszej miłości prawie nigdy nie udaje się przetrwać, ale na tyle odważnych i zdesperowanych, by dać jej szansę.

Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 18 marca


Łzy Eureki zatopiły świat. Atlantyda zaczęła się wznosić, a wraz z nią jej złowrogi władca Atlas. Eureka jako jedyna może go powstrzymać, ale najpierw musi nauczyć się walczyć. Wraz z Cat, rodziną i Anderem, olśniewającym Tragarzem Ziarna, przebywa ocean, by odnaleźć Solona, tajemniczego zaginionego Tragarza Ziarna, który wie, jak pokonać Atlasa.

Wydostawszy się na ląd, Eureka pada ofiarą szyderstw wiedźm plotki, pozbawionych domu atlantydzkich czarodziejek, i ataku miejscowych, którzy próbują przeżyć pośród zniszczeń wywołanych przez jej łzy. I nie czuje się wcale gotowa na stawienie czoła Atlasowi i ocalenie świata, gdy Solon wyjawia, że słabością Andera jest miłość, a wszelkie uczucia, jakie żywi do niej chłopak, przyspieszają jego starzenie.

Próbując znaleźć sens w mrocznym świecie stworzonym przez jej smutek, Eureka trafia nad zaczarowaną sadzawkę. Jej zaskakujące odbicie ujawnia wstrząsającą tajemnicę – jeśli Eureka okaże się dość silna, może wykorzystać tę wiedzę, by pokonać Atlasa... chyba, że jej złamane serce jest dokładnie tym, czego władca potrzebuje, by ożywić swoje wznoszące się królestwo...

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data premiery: 4 marca


Odkąd Matty przybył do wioski sześć lat temu, z niesfornego chłopca wyrósł na odpowiedzialnego młodzieńca. Kierując się wizjami ślepego mentora, Matty przenosi wiadomości przez otaczający ich las. Tylko on jeden umie bez szwanku przedrzeć się przez śmiertelnie groźne pułapki i ma nadzieję, że w końcu zasłuży na miano posłańca.

Kiedy do ich świata przenika złowieszcza moc, zatruwając niezgodą i gniewem dotąd pogodnych mieszkańców, wioska zamyka granice przed światem zewnętrznym. Matty musi raz jeszcze stawić czoło lasowi, by dotrzeć do córki ślepego jasnowidza i przyprowadzić ją bezpiecznie do domu.

Ale nie tylko wioska się zmieniła. Choć Matty wiele razy bez problemów wędrował po lesie, teraz odkrywa, że znalazł się w złowrogim, bezlitosnym miejscu, gdzie nawet jemu grozi niebezpieczeństwo. Jasnowidz dobrze go wyuczył, chłopak potrzebuje jednak czegoś więcej niż mądrości starszego człowieka, by utrzymać przy życiu siebie i Kirę. Matty musi zapanować nad budzącą się w nim niezwykłą mocą, której nie potrafi nazwać ani odrzucić. Ów tajemniczy dar może okazać się jedynym ratunkiem dla wszystkich.

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data premiery: 18 marca

 
Gdy babka szesnastoletniej Kate Pierce-Keller daje jej dziwny niebieski medalion i opowiada coś o podróżach w czasie, dziewczyna myśli, że staruszka coś sobie uroiła. Ale gdy morderstwo z przeszłości sprawia, że dotychczasowe życie Kate chwieje się w posadach, historie babki nagle stają się przerażającą prawdą, a medalion to jedyna rzecz, która chroni Kate przed najgorszym.
Kate dowiaduje się, że zabójstwo z 1893 r. to tylko część czegoś o wiele mroczniejszego, a dzięki swojej genetycznej zdolności do podróży w czasie tylko ona może naprawić przyszłość. Ryzykując wszystkim, przenosi się w czasy Wystawy Światowej w Chicago i próbuje zapobiec morderstwu i całemu łańcuchowi wydarzeń, który ma po nim nastąpić.
To wszystko będzie Kate sporo kosztować – jeśli jej się uda, chłopak, którego kocha, nie będzie pamiętał o jej istnieniu. Poza tym, niezależnie od motywów, czy Kate ma prawo do manipulowania losami całego świata?

Wydawnictwo: Feeria
Data premiery: 18 marca


Akcja powieści rozgrywa się 600 lat przed narodzinami Sabriel, bohaterki oryginalnej trylogii.
Tym razem główną bohaterką jest Clariel, młoda dziewczyna, która najbardziej na świecie lubi przebywać pośród dziczy lasu. Marzy jej się, by pewnego dnia zostać jednym z Pograniczników i spędzać życie jako łowca i strażnik. Wszystko zmienia się, kiedy jej matka zostaje przyjęta do Gildii Jubilerów w mieście Belisaere. Clariel musi wtedy dołączyć do Akademii, gdzie ma się nauczyć wszystkiego co niezbędne w życiu arystokratycznych elit.
Na szczęście szybko okazuje się, że Clariel posiada wyjątkowe cechy – jest dziedziczką wielkiego Abhorsena, pilnującego, by świat zmarłych nie przenikał do krainy żywych. Posiada również cechę berserku, trudnego do opanowania gniewu, który daje jej jednak nadludzką siłę.
Za namową nauczyciela magii, Clariel dołącza do grupy spiskowców, walczących z demonami. Celem bohaterki jest jednak przede wszystkim ucieczka z miasta i powrót do lasu, a nowo poznani przyjaciele mają jej w tym pomóc…

Wydawnictwo: Literackie
Data premiery: 25 marca


Odkrycia naszego pokolenia zapewnią kolejnym wieczną młodość. Nasze dzieci będą żyć wiecznie. Ziemięzaludnią tryskające zdrowiem doskonałe istoty.Ale każda utopia ma swoje cienie.Ktoś musi czuwać, by ów nowy wspaniały świat nie runął pod ciężarem przeludnieniem; by ludzie porzucili swe zwierzęce instynkty i zaczęli żyć jak przystoi nieśmiertelnym.

Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 5 marcaSamotnie upadną, razem powstaną. Przed wiekami członkowie zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę nad światem. Młodziutka Ember Hill, po wcieleniu się w ludzką postać, zostaje wysłana ze szpiegowską misją do Kalifornii. To dla niej okazja, by zakosztować życia zwykłej nastolatki, nacieszyć się wolnością przed powrotem do Talonu, gdzie czekają na nią wyłącznie obowiązki. Ember jest odważna i zdeterminowana, ale też ulega ludzkim słabościom. Może właśnie dlatego jej misja okaże się tak trudna. 

Wydawnictwo: Mira
Data premiery: 18 marcaZnaleźliście coś dla siebie? Ja osobiście czekam na wiele z tych książek i nie wiem, jak zniesie to mój portfel! :)

13 komentarzy:

 1. "Talon", "Podróż w czasie" i "Clariel" - koniecznie muszę dorwać w swoje ręce :D
  "Wodospad" - z chęcią przeczytam, chociaż tom pierwszy nie zrobił na mnie zbytniego wrażenia, ale wychodzę z założenia, że zawsze warto mieć nadzieję co do kontynuacji. Nóż widelec, wypadnie lepiej niż poprzedniczka :P
  "Linie krwi" - dość mocno mnie intrygują, ale poczekam na opinię mojej mamy, która uwielbia tego autora :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba zbankrutuję :0 Dotknąć prawdy zapowiada się szczególnie interesująco ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rainbow Rowell <3 Dajcie mi natychmiast, tak dużo dobrego słyszałam o jej książkach <3

  OdpowiedzUsuń
 4. ZObaczymy co o tych książkach powiedzą pierwsze recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm... a "Podróż w czasie" to nie 18 lutego mają wyjść? Od Feeri 18 marca ma wyjść 4 cześć "Wodospadów Cienia" z tego co kojarzę :)
  A z zapowiedzi to czekam na Greena <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oho, ktoś tu się pomylił, jak tworzył post XD Dzięki za zwrócenie uwagi! :)

   Usuń
  2. Już poprawione, sytuacja opanowana ;D

   Usuń
 6. Jestem bardzo ciekawa "Will Grayson, Will Grayson". Wszystkie inne, wydane w Polsce książki Greena mam już za sobą i jestem ciekawa jak wyszła ta. :) A oprócz tego chętnie sięgnęłabym po "Moriarty".

  OdpowiedzUsuń
 7. "Clariel" przeczytam na pewno. Interesuje mnie też "Talon"....

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno przeczytam Eleanora&Park oraz Will Grayson, Will Grayson. Co do reszty, to nie słyszałam, ale przyglądnę się im jak będzie premiera ;)
  Zapraszam do siebie,
  http://worldofbookss.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj nie jedną książkę z tego zestawienia bym wyrwała dla siebie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. znalazłam tylko dwie pozycji książkowe dla mnie

  OdpowiedzUsuń