czwartek, 2 października 2014

Catherine de la Glétais - "Selena Gomez. Księżycowa dziewczyna"

 *muzyka*

Autor: Catherine de la Glétais
Tytuł: Selena Gomez. Księżycowa dziewczyna
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2014
Ilość stron: 208
Ocena: 7/10

Opis:

Fabularyzowana biografia Seleny Gomez z dodatkowymi rozdziałami napisanymi specjalnie do polskiego wydania przez znanego polskiego dziennikarza muzycznego, opisującymi jej życie przez ostatnie dwa lata.
Do pewnego momentu życie Seleny Gomez przypominało bajkę. Już jako dziesięciolatka została aktorką, a w wieku dwunastu lat – gwiazdą. Grała w serialach i filmach, nagrywała filmy, jej życie śledziły miliony fanów. Jej związek z Justinem Bieberem wydawał się idealny.
Ostatnie dwa lata wiele zmieniły w jej życiu. Bańka mydlana prysła. Księżycowej dziewczyny nie ominęły problemy miłosne – od wielu miesięcy para schodzi się i rozchodzi, stając się obiektem bulwarowych plotek. Nieobce jej były również problemy z alkoholem i narkotykami. Na jakim etapie teraz jest Selena? Ta książka odpowie na to pytanie i wiele, wiele innych.  

Recenzja:

Powiem szczerze, lubię Selenę Gomez. Uważam ją za świetną aktorkę, z niesamowitym głosem i naprawdę wielkim sercem (patrząc na to, w ilu akcjach charytatywnych się udziela).
Po raz pierwszy miałam kontakt z jej osobą, kiedy byłam dużo, dużo młodsza, a Disney Channel zaczęło emitować serial "Czarodzieje z Waverly Place".
Przyznam, że swego czasu mogłam powiedzieć, że oglądałam każdy odcinek... Ale później wiadomo, stacja telewizyjna zaczęła kręcić kolejne sezony tylko dla kasy, bo zdecydowanie losy Alex śledziło wiele ludzi... i porzuciłam oglądanie tego serialu (a może po prostu z niego wyrosłam? nie mam pojęcia). Mimo to, Selena pozostała jedną z moich ulubionych aktorek i kiedy tylko w internecie pojawia się film z jej udziałem - natychmiast go oglądam.

Kiedy więc dostałam propozycję zrecenzowania tej książki - od razu się zgodziłam. Chciałam poznać historię tej niezwykłej dziewczyny. I udało mi się to.
Biografia ta ukazała mi życie aktorki od urodzin, aż do dnia dzisiejszego. I to w całkiem lekki, przyjemny sposób. Zdecydowanie nie zniosłabym, gdyby opisy w tej pozycji były nudne, monotonne i poruszające tylko temat jej kariery.
Autorka postarała się natomiast, żeby jak najbardziej zachęcić czytelnika, do zapoznania się z treścią. Biografię tę czyta się bardziej, jak książkę z wciągającą fabułą, niż jak zbiór faktów, plotek i domysłów. 

Część polskiego wydania, została wzbogacona o ilustrację i opis życia Seleny od 2012 do 2014 roku. Autorem tej części publikacji jest dziennikarz muzyczny Robert Choiński. Niemniej jednak, należy tu dodać, iż ten okres został... bardzo streszczony, opisany wręcz w kilku stronach (nie licząc oczywiście ilustracji). I mimo iż pan Choiński zawarł wszystko, co powinien... to trochę żałuję, że bardziej się nie rozpisał. 

"W odróżnianiu od wielu dziewcząt w swoim wieku, które nosiły buty na obcasach i ekstrawaganckich suknie, nie lubiła pozować na dorosłą, chodź czasem zmuszały ją to tego okoliczności..."

Po przeczytaniu powiem tylko tyle, że Selenę Gomez od zwykłych nastolatek odróżniają tylko: 
- kariera, której można by zazdrościć
- powalająca uroda (chociaż nie powiem, niektóre nastolatki wcale brzydkie nie są, ale część z nich i tak ma kompleksy)
- dobre serce - jak już wcześniej o tym wspominałam. A trudno teraz znaleźć młodą dziewczynę, która udziela się bezinteresownie... 

Polecam tę biografię i zachęcam do tego, aby się z nią zapoznać. Gwarantuję przyjemnie spędzony czas. 

Pozycję tę dostałam od Wydawnictwa Feeria.

3 komentarze:

  1. Bardzo lubię biografie, ale akurat ta mnie zupełnie nie interesuje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy pomysł ze sfabularyzowaniem biografii. Moja córka była zachwycona

    OdpowiedzUsuń
  3. Również należę do osób, która lubi Selenę Gomez, może nie jakoś ogromnie, ale spędzałam z nią chwile w czarodziejach z waverley place, poszukam tej biografii

    OdpowiedzUsuń