czwartek, 21 sierpnia 2014

30 Days Song Challange by Dizzy

Nie ma to jak blogowa akcja w deszczowy poranek - tym razem 30 Days Song Challange, a w roli głównej - Dizzy. Będzie smutno, będzie ciężko, ale i wesoło, bo choć słucham głównie żelazno-szmaragdowych (znaczy metalowych i celtyckich, no!) kawałków, to przez moją listę przewinie się też kilka niespodziewajek, a więc... ZAPRASZAM SERDECZNIE!

PS. KAŻDY TYTUŁ MA PRZEKIEROWANIE DO DANEJ ŚCIEŻKI DŹWIĘKOWEJ NA YT.1) Ulubiona piosenka - Metallica - Sad but true (nie wiem, czy takie smutne, ale na pewno prawdziwe jest to, że kocham ten zespół i tę piosenkę od czasów, gdy byłam berbeciem)

2) Najbardziej nielubiana piosenka - Donatan&Cleo - SLAVICA (ktoś mi wyjaśni, co to do diabła jest?!)

3) Piosenka, która rozwesela - Żywiołak - Mój miły rolniku (zawsze, gdy na praktykach jechałam traktorem, to nuciłam tę piosenkę ku niepocieszonej minie mojego instruktora, gdyż nie zwracałam wtedy uwagi na to, co dzieje się na drodze. Pozdrowienia dla pana G.!)

4) Piosenka, która zasmuca - A Great Big World Feat. Christina Aguilera - Say Something (jedna z niewielu piosenek, które doprowadzają mnie do łez. Gdy tylko ją słyszę, to automatycznie myślę o bliskich, których już nigdy nie zobaczę...)

5) Piosenka, która przypomina o kimś - Goo Goo Dools - Iris (...)

6) Piosenka, która przypomina o jakimś miejscu - Faun - Gaia (większość utworów zespołu Faun przywołuje mi obraz moich rodzimych, mazurskich lasów)

7) Piosenka, która przypomina o jakimś wydarzeniu - AC/DC - Highway to Hell (słuchałam tej piosenki, jadąc pierwszy raz na... Hel! ^^)

8) Piosenka, do której znam cały tekst - Nyan Nyan Cat (właściwie, to znam znacznie wiecej tekstów piosenek, ale ten opanowałam do perfekcji! :3)

9) Piosenka, przy której mogę tańczyć - Apocalyptica - Path (taniec z ogniem <3)

10) Piosenka, która usypia - Żywiołak - Latawce (nie wiem, czy faktycznie usypia, ale uwielbiam słuchać tego kawałku nocą)

11) Piosenka ulubionego zespołu - Metallica - Enter Sandman (patrz pkt 1)

12) Piosenka zespołu/wykonawcy, którego nienawidzę - Lady Gaga - Judas (właściwie ciężko mi wyjaśnić, dlaczego akurat wybrałam tę wykonawczynię. Zwyczajnie potrzebowałam kozła ofiarnego, a akurat jej piosenka leciała na 4FunTV)

13) Piosenka, do której lubienia nigdy bym się nie przyznała - Shinee - Lucifer (tańczyłam i śpiewałam ją tyle razy z fankami k-pop na konwencie, że aż mi wpadła w ucho. ^._.^)

14) Piosenka, o której lubienie nikt by mnie nie podejrzewał - Lee DeWyze - Blackbird Song (prawda jest taka, że bardzo lubię takie bluesowe kawałki, ale mało kto o tym wie)

15) Piosenka, która mnie opisujeLene Alexandra – Sexy, Naughty, Bitchy Me (żartuję! Coma – Leszek Żukowski)

16) Piosenka, którą kiedyś lubiłam, a teraz nienawidzęBilly Talent - Devil In A Midnight Mass (Pinky swears don't work, no more...)

17) Piosenka, którą często słyszę w radiu - Enej - Liryczno-Symetryczna (i o dziwo mi to nie przeszkadza. Przy Eneju można pokicać ^^)

18) Piosenka, którą chciałabym usłyszeć w radiu - EarlyRise - La La La [Naughty Boy cover] (kiedyś poznałam wokalistkę tego zespołu w CABAL online i z całego serca życzę temu anielskiemu głosowi sławy!)

19) Piosenka z ulubionego albumu - Nightwish - Wish i had an angel (uwielbiam album "Once" tegoż zespołu, po prostu kocham!)

20) Piosenka, której słucham gdy jestem zła - Mark Petrie - Richat (twory tego artysty działają na mą duszę kojąco)

21) Piosenka, której słucham gdy jestem szczęśliwa - Keep Yourself Alive 3 - Guilty Gear 2 Overture (kocham Sola Badguy'a! <3)

22) Piosenka, której słucham gdy jestem smutna - Iron Maiden - Dance with Dead (I was rambling, enjoying the bright moonlight. Gazing up at the stars)

23) Piosenka, którą zagrano na moim ślubie - ja i ślub? ... NOPE...

24) Piosenka, którą chciałbym, by zagrano na moim pogrzebie - Two Steps From Hell - Heart of courage

25) Piosenka, która rozśmiesza - I LIKE TRAINS (asdfmovie song)

26) Piosenka, którą potrafię zagrać na jakimś instrumencie - ... to nie wystarczy, że umiem grać na nerwach? D;

27) Piosenka, którą chciałabym umieć zagrać - Anant - Garde Eyes

28) Piosenka, która wywołuje u mnie poczucie winy - Evanescence - Forgive me

29) Piosenka z mojego dzieciństwa - Łzy - Agnieszka

30) Ulubiona piosenka dokładnie rok temu - Korn - Word up (w zeszłym roku miałam zajawkę na Korna)

Word up (up, up) it's the code word... - żegnam Was przy brzmieniach Kornowej gitary i zapraszam na kolejną blogową akcję, zapewne już za tydzień. ;)

7 komentarzy:

 1. Żywiołak, Metallica, Faun, Nigtwish — uwielbiam. "Latawce" śpiewam synkowi na dobranoc, choć rodzina obawia się o jego zdrowie psychiczne — wszak uwiedzenia kobiet przez słowiańskiego demona to ponoć wątpliwy temat na kołysankę. Cóż, kiedy on lubi... ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam Slavicę lubię, może nie wielbię ale mi wchodzi w ucho. Każdy ma inny gust, w szczególności gdy ja słucham wszystkiego co wpadnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe, co ja bym umieściła na mojej liście ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Slavica nie jest taka zła, haha :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aaaaaa, Agnieszka :D też piosenka mojego dzieciństwa :D AC/DC - klasyka :D i uwielbiam Wish I had an angel!

  OdpowiedzUsuń
 6. No proszę, jaki różnorodny gust muzyczny :) Ja bym do każdego podpunktu dopasowała jakis punkowy kawałek, ale pewnie i tak miałabym dylematy, czy nie użyć innych wykonowaców z innych gatunków ;) Two Steps from hell <3
  Chyba skuszę się na takie wyzwanie w przyszłym miesiącu ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja bym do większości nie potrafiła dopasować piosenki =D tyle jest tych piosenek, że nie potrafiłabym wybrać , ale wpis jest święty.

  OdpowiedzUsuń