środa, 25 czerwca 2014

Rachel Ward - "Numery. Przyszłość"

Autor: Rachel Ward
Tytuł: Numery. Przyszłość
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2012
Ilość stron: 280
Ocena: 10/10

Opis:

Jest rok 2029. Adam, Sara i mała Mia są wreszcie razem, ale ciągle uciekają. Wyczuwają wokół siebie rosnące zagrożenie. Adam widzi w oczach ludzi numery – daty śmierci. Mia ma także dar. Podczas pożaru zmieniła swój numer. Czy to znaczy, że może każdemu ukraść jego numer i życie? Co będzie, gdy znajdzie się ktoś, kto chciałby żyć wiecznie.

Recenzja:

Ostatnia (niestety) część trylogii o niezwykłych nastolatkach.

Adam i Sara wreszcie mogą być razem. Po tragicznym roku 2027 nic już nie jest takie, jakie było. Ludzie muszą walczyć o przetrwanie, brakuje wody, odzieży, jedzenia. Dokuczliwy, żeby nie powiedzieć śmiercionośny, jest także mróz. Zimy są najgorszym okresem. Adam, Mia, Sara oraz dwoje braci dziewczyny przetrwali już trzy straszne zimy.

Kiedy zaczyna się akcją trzeciej części "Numerów" trafiamy do świata postapokaliptycznego. Okazuje się, że Sara jest w ciąży z drugim dzieckiem, tym razem jest to dziecko Adama. Para nastolatków kompletnie nie wie też co myśleć w sprawie Mii, a konkretniej tego, że miała umrzeć w czasie tragicznego Nowego Roku 2027, a nadal żyje. Nie żyje jednak babcia Adama, jednak jej numer nie zginął. Ma go Mia. Właśnie w tym problem. Dziecko nie może tak po prostu zabrać komuś numeru... A może jednak tak? A może to Val oddała go Mii dobrowolnie? Właśnie nad tym zastanawia się Adam. Okazuje się, że dziewczynka może posiadać niezwykły, ale niebezpieczy dar. Może zabierać cudze numery, może wybierać te najpiękniejsze i najdłuższe.

Jednak to nie jest największy problem chłopaka. Są śledzeni, pytają o nich wśród ludzi przetrwałych katastrofę. Jacyś faceci na motorach o nieznanych zamiarach. Mają motory, czyli mają paliwo, czyli mają więcej niż wszyscy oni razem wzięci, którzy walczą o JEDZENIE.

Złapali ich i przewieźli do rządowego schronu. Oni mają tam wszystko, na ogromnych stertach leżą ubrania, koce, namioty, wszystko. A oni walczą o JEDZENIE.

Poddają ich badaniom, trzymają w klatkach jak szczury.

Ale to nie jeszt wszystko. ON chce więcej. Okazuje się, że nie tylko Mia ma przerażający dar...

Trzymające w napięciu zwieńczenie bestsellerowej sagi. Niegodziwy Samuel dostał się na moją listę najczarniejswzych charakterów książkowych. Autorka postarała się, by był zły do szpiku kości.

Styl w najmniejszym stopniu mnie nie zawiódł. Dalej doskonały.

Ta książka jest prawdziwym despotą. Nie da Ci oderwać wzroku od kartek do ostatniego słowa.


4 komentarze:

 1. Moje klimaty, chętnie zajrzę do tej książki

  OdpowiedzUsuń
 2. Planuję w ciągu tych wakacji zapoznać się z tą serią, bo wszystkie trzy tomy leżą na mojej półce

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam kiedyś 1 część i odłożyłam ją gdzieś w połowie, sama nie wiem dlaczego. Książka ciekawa, będę musiała wrócić do niej w te wakacje ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam na tą serię oko już od jakiegoś czasu, bo wydaje się taka hm.. inna? Cieszę się, ze tak wysoką ją oceniasz :)

  OdpowiedzUsuń