sobota, 3 maja 2014

Sarah Morgan, Sharon Kendrick - "Za żadne skarby"

Autor: Sarah Morgan, Sharon Kendrick
Tytuł: Za żadne skarby
Wydawnictwo: Harlequin
Data wydania: 2014
Ilość stron: 320
Ocena: 5/10

Opis:

Oscar Balfour, jeden z najbogatszych ludzi w Anglii, ma osiem córek. Mogłoby się wydawać, że niczego im nie brak, jednak pozory mylą.
Kat
Kat, piękna i przebojowa, zawsze dostawała to, czego zapragnęła. Oscar postanawia pokazać jej, jak wygląda prawdziwe życie. Prosi swego przyjaciela, właściciela jachtu, żeby nauczył ją, czym jest praca. Podczas rejsu Kat zamiast opalać się na pokładzie, będzie sprzątać i gotować dla kilkuosobowej załogi…
Bella
Bella to najbardziej szalona z sióstr. Po kolejnym skandalu Oscar wysyła ją do centrum medytacji na pustyni, aby przemyślała swoje postępowanie. Bella jednak za wszelką cenę chce powrócić do cywilizacji. Ucieka przez pustynię, ryzykując życie…

Recenzja:

Zazwyczaj nie czytam książek, które są romansami, aczkolwiek czasem robię sobie przerwę od fantastyki i wtedy sięgam po coś tego typu. 
Tak samo było i tym razem. Spodziewałam się, że fabuła nie będzie za bardzo dopracowana, a zakończenie każdego romansu łatwo jest przecież przewidzieć... 

Zapowiadało się, że pozycja ta będzie po prostu jedną z wielu podobnych... ale autorki zrobiły naprawdę wielkiego psikusa.
Jakiego?
O tym już za chwilę.

Cała powieść dzieli się na dwie części - o życiu Kat i o życiu Belli (dwóch z ośmiu córek Oscara Balfoura). 
Dziewczyny bardzo się od siebie różnią, ale łączy je równie wiele. Przede wszystkim jednak... obie są na tyle bogate i rozpieszczone, że nie muszą pracować. I właśnie to ma się zmienić... 

Osobiście bardziej polubiłam Bellę, która wydawała mi się sympatyczna już od pierwszych kartek, ale to historia Kat bardziej do mnie trafiła (była po prostu o wiele ciekawsza).

Szkoda tylko, że... fabułę przerwano w najciekawszych momentach! Zdecydowanie można by zrobić z tych części całkiem osobne książki i pociągnąć wątki, aby w pełni je rozwinąć. 
Czytelnik ledwo co zagłębia się w akcje, a ona po prostu się kończy. Jest to więc zdecydowanie największy minus książki!

O użytym języku mogę powiedzieć tylko tyle, że jest bardzo przystępny. Pozycję tę czyta się naprawdę bardzo szybko i przyjemnie. Idealna powieść do zapchania czymś swojego wolnego czasu. 
Tyle, że jak już wspomniałam... wszystko byłoby dobrze, gdyby historie te nie były takie krótkie. Bardzo nad tym ubolewam.
Szczególnie, że postacie są naprawdę dobrze wykreowane.

Okładka przypadła do mojego gustu. W dosyć humorystyczny sposób odnosi się do treści tej książki. Uwielbiam tego typu rzeczy - są zdecydowanie pozytywną stroną każdej powieści!

Pozycję polecam każdemu, kto chciałby dowiedzieć się, jakie to historie przydarzyły się zwariowanej Kat oraz marzycielskiej Belli (mam nadzieję, że wy również je polubicie). 
Do przeczytania zachęcam również te osoby, które lubią wątki romantyczne i chcą zapoznać się z czymś naprawdę "fajnym" do czytania w wolnym czasie.


Książkę tę dostałam od Wydawnictwa Harlequin

5 komentarzy:

 1. Mnie okładka nie przyciągnęła ;)
  Tematyka książki wydaje się być ciekawa, jednak nie lubię kiedy ktoś mi daje lizaka, a zaraz potem go zabiera (odnośnie urywania akcji...). Także daruję sobie tym razem. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie nie moja bajka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobała mi się ta książka :) Czekam teraz na następną część :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Może skuszę się na czas wakacji, wydaje się być całkiem dobrym pomysłem na plażowy odpoczynek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. hmm..książka może być miłą odmianą. Chętnie bym przeczytała ;]

  OdpowiedzUsuń