sobota, 15 marca 2014

C.J. Daugherty - "Zagrożeni"

Autor: C.J. Daugherty
Tytuł: Zagrożeni
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data wydania: 2014
Ilość stron: 384
Ocena: 8/10

Opis:

Trzeci tom bestsellerowej sagi "Wybrani".
Akademia Cimmeria stała się dla Allie czymś więcej niż szkołą – była jej schronieniem. Jednak grupa ludzi powiązanych z rodziną dziewczyny próbuje zniszczyć wszystko to, co dla Allie ważne. Co gorsza, ktoś blisko związany z uczniami Cimmerii dopuścił się zdrady i wszystkich opanowuje paranoja. W obawie przed atakiem Nathaniela wybuchają wewnętrzne walki.
Jednak to nie uderzenia z zewnątrz należy się obawiać…

Recenzja:

"Zagrożeni" są trzecim tomem sagi "Wybrani" - jednej z moich ulubionych serii. Kiedy więc wyszła kolejna część... musiałam się z nią zapoznać w jak najszybszym czasie.
I udało mi się to - całkiem niedawno. 
Dziś natomiast będziecie mogli przeczytać o tym, co sądzę o kolejnym tomie tejże sagi.

Chciałabym się na dłużej zatrzymać na postaci Allie - dziewczyny, która od początku całej tej fabuły przeżyła zdecydowanie bardzo wiele zdarzeń - nie tylko tych dobrych. Sprawiło to jednak, że w tej części jest ona zdecydowanie silniejsza, bardziej odważna i skłonna do poświęceń. 
Muszę przyznać, że nie zawsze bohaterka ta należała do postaci, które lubię, ale po tym tomie mogę z całą pewnością stwierdzić, że Allie jest bohaterką, która przypadła do mojego gustu.

„Problem w tym, Isabelle, że Twoja pomoc przynosi śmierć innym ludziom. Tak więc... dzięki, ale nie.”  

Postacią, która natomiast całkowicie przestała należeć do moich ulubieńców jest Carter. Chłopak, który zdecydowanie należał do tych sympatycznych postaci we wcześniejszych częściach, w tej jest po prostu irytujący i zachowuje się jak obrażona nastolatka w fazie buntowniczej, ponieważ szaleją w niej różnego rodzaju hormony.

Sylvain jest za to coraz bardziej uroczy, uprzejmy i wrażliwy. Jednym zdaniem - postać ta po prostu coraz bardziej podobija serca wszystkich czytelników, chociaż jego historia z Allie od początku była dosyć zawiła i skomplikowana.

Gdybym więc miała wybierać, z kim byłaby nasza główna bohaterka, to po tej części w stu procentach wskazałabym na błękitnookiego Francuza. 

"Osuwając się na ziemię, czuła, jak obejmują ją silne i ciepłe ramiona. - Sylvain... - Wciąż nie potrafiła złapać tchu. - Trzymam cię - odparł, unosząc ją nad podłogą."

Fabuła po raz kolejny skupia się na Nocnej Szkole, Akademii Cimmeria i postaci  Nathaniela, który podejmuje kolejne działania, aby zdobyć władzę - jak się okazuje, nie tylko w placówce szkoły. 
Walki toczą się więc o jedną z największych stawek. 
Kto wygra starcie?
Nie dowiemy się tego jednak jeszcze w tej części. 

„Zacznij mnie szukać, a natychmiast się pojawię. Ze mną wreszcie będziesz bezpieczna.”

Język autorki jest lepszy z każdą kolejną napisaną pozycją (przynajmniej ja mam takie wrażenie i uważam to za zdecydowany plus). Dzięki temu przygody bohaterów wciągają nas jeszcze bardziej, a książeczkę czyta się coraz lepiej, szybciej i przyjemniej.

Okładki również z każdym kolejnym tomem stają się coraz lepsze i ładniejsze. Jestem ciekawa, jak będzie wyglądała ta, do kolejnej części...

 „Chciała zapomnieć w jego ramionach o wszystkim, co się wydarzyło, a nawet o tym, gdzie byli w tej chwili i dlaczego. Tak bardzo tego potrzebowała. Chciała, żeby ktoś jej pragnął. Marzyła, by nie myśleć o niczym i być najważniejszą osobą w czyimś życiu, choćby tylko przez kilka minut.” 

Nie pozostaje mi więc nic innego, jak czekać na kolejną porcję niesamowitych wydarzeń, jakie dzieją się w Nocnej Szkole. 

Pozycję tę (zresztą całą serię!) polecam wszystkim tym, którzy chcą wraz z bohaterami przeżyć emocjonującą, pełną napięcia przygodę i zobaczyć, jak wiele ludzie są w stanie zrobić z powodu żądzy władzy i zemsty.

Pozycję tę dostałam od Wydawnictwa Znak.

11 komentarzy:

 1. Hm... Skoro już wyszedł trzeci tom, czas rozpocząć czytanie pierwszego, by nie czekać na kolejne! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jakoś nie mogę się przekonać do tej serii..

  OdpowiedzUsuń
 3. ''Zagrożonych'' mam na półce. Jestem bardzo ciekawa jak wypadła ta część :)
  Pozdrawiam

  weronine-library.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. SPOJLER
  jak można lubić chłopaka, który próbował ją zgwałcić? o.O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SPOJLER
   jej najwidoczniej to nie przeszkadza, skoro uważa, że go kocha : )

   Usuń
 5. Przede mną ciągle tom pierwszy, ale cieszę się, że mam wszystkie na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę wziąć się koniecznie za "Wybranych"! Wtedy dopiero druga część... Jednak na obydwa tomy jestem bardzo pozytywnie nastawiona i mam nadzieję, że się nie zawiodę! :)

  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę zabrać się za pierwszą część ; )

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta seria tak mnie kusi ! ♥
  zapraszam do mnie, zaczytan-a.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze nie przeczytałam nawet 1 części. Ale wydaje mi się, że przypadna mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń