niedziela, 29 grudnia 2013

Zasady współpracy z wydawnictwami.1. Czas recenzowania książek.

~ Czas recenzowania książek zależy od ilość pozycji, które piętrzą się na naszych stosikach i czekają na swoją kolej. Czasem jest dużo ciekawych książek, z którymi chcemy się zapoznać i oczekiwanie na recenzje się wydłuża. Są też miesiące, gdy nie ma praktycznie nic ciekawego i wtedy opinia o książce może pojawić się w kilka dni.
~ Czas recenzowania książek zależy od kilku elementów:
  • Czasu na przeanalizowanie treści
  • Ilość naszego czasu wolnego
  • Ilości egzemplarzy recenzenckich które obecnie mamy. 
~Maksymalny czas recenzowania książek jest ustalony na 2 miesiące, oczywiście recenzja może pojawić się dużo wcześniej (zazwyczaj pojawia się już jeszcze przed upływem miesiąca)

2. Kontakt między blogiem a wydawnictwem.

~ Aby współpraca przebiegała bezproblemowo zależy nam na stałym kontakcie.
~ Poinformujemy o dotarciu do nas książki.
~ Po zrecenzowaniu książki piszemy maila do wydawnictwa o tym, że recenzja się pojawiła na blogu (podając link do recenzji).

3. Wysyłka książek

~ Dane korespondencyjne podajemy, gdy podejmujemy współpracę z wydawnictwem i jest ono zainteresowane wysyłką dla nas egzemplarzy recenzenckich.
~ Książki wysłane bez informacji dla nas mogą nie zostać zrecenzowane, a już na pewno nie znajdą się na pierwszych miejscach w kolejce.

4. Ocenianie


~ Oceniamy, pisząc o wadach jak i zaletach, a nasze recenzje są pisane szczerze i oddają nasze odczucia. My książki recenzujemy, nie polecamy! Jeśli uważamy, że książka nie zasługują na dobrą opinię, nie polecimy jej.
~ Jeśli jakaś książka od wydawnictwa dostanie złą i negatywną opinię, oznacza to, że po prostu nam się nie spodobała. Na pewno nie robimy tego złośliwie, ani nie mamy zamiaru obrażać wydawnictwa, czy autora książki.
~ Wybieramy jedynie książki, które nas zainteresowały i które mogą się nam spodobać. Nie bierzemy książek, które mają dużo większe szanse na to, że nie przypadną nam do gustu.

5. Udostępnianie recenzji

~ Jeśli wydawnictwo wyraża zgodę, recenzja trafia na stronę książki na stronie wydawnictwa/jego sklepu internetowego.
~ Informacja o recenzji pojawia się na naszym profilu na facebook'u, a także fanpage'u.
~ Jeśli ktoś chce wstawić gdzieś naszą recenzję, musi uzyskać od nas zgodę. Nie chodzi tutaj o wstawienie przez wydawnictwo recenzji czy odnośnika na swoją stronę, prosimy jedynie aby nie kopiować recenzji bez podania jej źródła oraz jej autora/bloga.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza