sobota, 16 listopada 2013

30-DAY BOOK CHALLENGE - DZIEŃ TRZECI


Dziś powiemy wam, nad jaką serią najbardziej się rozpływamy. No i oczywiście będzie to oznaczało mniej więcej tyle, że do jakiejś pałamy największym uczuciem. Po raz kolejny mamy nadzieję, że czytacie nasze wypociny, no i oczywiście, że w jakiś sposób pozwala wam to lepiej zrozumieć, dlaczego wybieramy takie, a nie inne książki.

Iwi

Moją ulubioną serią jest niekwestionowanie jest "Akademia Wampirów". Czytałam ją milion razy i dalej mi się nie znudziła. Niesamowita fabuła, cudowny styl autorki, świetnie wykreowane postacie. I dodatkowo ta atmosfera. Chyba nikt się więc nie dziwi, że jestem wielką fanką. Mówiąc szczerze jest to też pierwsza seria fantastyczna, jaką miałam w swoich rękach. AV < 3
Zdecydowanie czekam na ekranizację. Mam nadzieję, że tego nie zepsują.

Ariada

Największym plusem tej trylogii jest absolutnie główna bohaterka. Katniss jest dziewczyną niezależną, odważną, kochającą rodzinę. Świetnie odnajduje się w sytuacji, kiedy jest zmuszona walczyć o życie. Dziewczyna nie jest może wzorem amerykańskich nastolatek z komedii romantycznych, ale właśnie to odróżnia ją od innych i sprawia, że wzbudziła moją sympatię. Poza tym "Igrzyska śmierci" są wręcz przepełnione niezwykłymi zwrotami akcji, co czyni tę trylogię nieprzewidywalną i zaskakującą.

Klaudia

Oczywiście ja, jak to ja, nie była bym sobą gdybym nie umieściła tutaj Trylogii Czarnego Maga. Moja najukochańsza seria. Podoba mi się w niej praktycznie wszystko. Styl autorki, bohaterowie i wydarzenia. Na prawdę polecam wszystkim :)

Iga

Gatunek: urban fantasy + główna bohaterka: Kate, wyszczekana wojowniczka posługująca się mieczem równie sprawnie jak językiem + Jego Futrzasta Wysokość: Curran, arogancki dupek z manią wyższości + świetny styl i poczucie humoru autorów = przepis na najlepszą serię ever.
Jeśli ktoś jeszcze nie przeczytał, polecam nadrobić to jak najszybciej. Nie będziecie żałować!

Ann

Myślę, że moją ulubioną serią są Wybrani autorki C.J Daughtery. Wybór był naprawdę trudny, ponieważ w mojej prywatnej biblioteczce znajduje się masa sag! Mimo, że jak na razie przetłumaczone są dwie na trzy części mogę szczerze powiedzieć, że w "Wybranych" zakochałam się od początku. Jest to zapierająca w dech przygoda Allie i jej dwóch obłędnych "kolegów". Całość pochłonęłam w jedną noc, podobnie z drugą częścią! Naprawdę polecam tą serię. Plusem jest, że w książce nie występują elementy fantastyczne.

5 komentarzy:

 1. O tak. Akademia wampirów <3 Najlepsze co może być :) Lepsza niż 'Kroniki krwi', prawda? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie. Cały potencjał tej autorki idealnie się odzwierciedlił w AV < 3

   Usuń
 2. Zgadzam się co do "Igrzyska śmierci". :D i wyłapałam błąd w uzasadnieniu Ariada. Jest napisane "głóna bohaterka". ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Żadnej serii nie czytałam, chociaż Canavan i Collins mam na półce, więc wszystko przede mną :)

  OdpowiedzUsuń