poniedziałek, 2 września 2013

Tomasz Rowiński - "Aniołowie i kosmici"

Autor: Rowiński Tomasz
Tytuł: Aniołowie i kosmici
Wydawnictwo: M Wydawnictwo
Data wydania: 2011
Ilość stron: 144
Ocena: 10/10

Opis: 

W naszej kulturze, wiele uwagi poświęca się możliwości spotkania z obcymi cywilizacjami, o fenomenie UFO bardzo często wspominają media na całym święcie.
Aniołowie i kosmici to książka ukazująca katolickie spojrzenie na problem możliwości istnienia cywilizacji pozaziemskich i zjawisk UFO. Pozycja to zbiór wywiadów ze znanymi polskimi teologami (między innymi: ks. prof. Jacek Bolewski SJ, o. prof. Zdzisław Kijas OFM, o. prof. Jacek Sali OP, ks. prof. Andrzej Zwoliński, śp. abp Józef Życiński) na temat nauki Kościoła wobec możliwości istnienia innych cywilizacji pozaziemskich i zjawisk UFO.
Książa ukazuje katolickie spojrzenie na tą bogatą problematykę, przestrzega przed zagrożeniami związanymi z fascynacją zjawiskami UFO, uczy duchowego rozeznania, pokazuje miejsce ludzkości w perspektywie całego wszechświata.

Recenzja:

Książka "Aniołowie i kosmici" jest właściwie zlepkiem wywiadów. Autor przeprowadza rozmowy z siedmioma osobami w jakichś sposób związanymi z Kościołem, bo jak głosi podtytuł są to rozprawy o ustosunkowaniu się naszej wiary do cywilizacji pozaziemskich. Każdy "rozdział" zawiera swój własny główny wątek, na którym skupia się dziennikarz i zadaje stosowne pytania, abyśmy mieli szansę jak najwięcej się dowiedzieć o danym temacie. Po opisie możliwe, że zróciliście uwagę na tę pozycję za wględu na ciekawy temat aniołów i kosmitów. Szczególnie ci drudzy są wszechobecni w dzisiejszych czasach, a my, już sami nie wiemy co jest prawdą, a co zwykłym wymysłem, żeby "wybić się" na interesującym skandalu międzygalaktycznym. Ludzie zarzekają się, że spotkali UFO lub przynajmniej widzieli. W książce możemy przeczytać odpowiedź ks. Andrzeja Zwolińskiego na, który uważa, że mamy trzy główne przypadki takich wyobrażeń. Sensacyjne wyobrażenia, iluzja bądź omamy oraz zjawiska naturalne.


A teraz coś o moich wrażeniach. "Aniołowie i kosmici" są wprost genialną lekturą, jeśli interesujesz się tym tematem, a nie wątpię, że tak jest. Ludzie chcą dowiedzieć się więcej na temat tajemniczych stworzeń, które dla niektórych są przyjazne, inni twierdzą, że dążą do podbicia Ziemi. Dla mnie, przeciętnego człowieka, żadnego uczonego lub jakiegoś fanatyka zjawisk pozaziemskich była to pasjonująca pozycja. Ciekawostki, o których mówili rozmówcy sprawiły, że nie mogłam się odrewać.

Nasz dziennikarz zadaje swoim gościom kilka tych samych pytań, a my możemy porównać odpowiedzi i wysnuć wnioski dla nas ważne. Niektórzy rozmwócy wręcz kategorycznie zaprzeczają istnieniu jakichkolwiek istot pozaziemskich, jednak przeważają osoby, które nie mają swojego zdania. Biblia nie zaprzecza, ani nie potwierdza istnienia kosmitów ani obcych.

Tak więc, ostatecznie mogę Wam polecić. Pierwsza książka, którą miałam okazję przeczytać o zjawiskach pozaziemskich i nie żałuję. No i oczywiście prześliczna okładka, która będzie dumnie prezentować się na półce. ;))

Wasza Ariada :)

Książkę miałam okazję przeczytać dzięki Wydawnictwu M, za co serdecznie dziękuję :)

3 komentarze:

 1. Być moze kiedys poczytam z czystej ciekawosci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałabym. Bardzo ciekawa się wydaje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna - może dzięki niej znalazłabym odpowiedzi na wiele pytań :)
  Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń