czwartek, 11 lipca 2013

Kat Falls - "Podwodny świat. Mroczny dar"

Autor: Kat Falls
Tytuł: Podwodny świat. Mroczny dar
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2012
Ilość stron: 296
Ocena: 8/10

Opis:

W nieodległej przyszłości na skutek globalnego ocieplenia poziom oceanów podnosi się tak bardzo, że większa cześć kuli ziemskiej zostaje zalana. Ci, którzy przeżyli, mieszkają w gigantycznych, ponurych blokach przypominających ule. Jednak dla odważnych, spragnionych wolności jest jeszcze jedno wyjście…
Tay od urodzenia mieszka na dnie oceanu. Kiedy farma jego rodziców staje się obiektem ataku banitów, chłopak rozpoczyna walkę o dom – jedyny, jaki zna. W towarzystwie Gemmy, dziewczyny z lądu, która przybyła pod wodę w poszukiwaniu brata, przekracza granicę brutalnej rzeczywistości i odkrywa sekrety zagrażające podwodnej kolonii.
Kat Falls przedstawia niesamowity świat niebezpiecznej głębi, w której walka o przetrwanie wymaga nadludzkiej siły.

Recenzja:


Pierwsze na co zwróciłam uwagę w tej książce to piękna okładka. Dominują ciemne kolory, które dodają tajemniczości wnętrzu. Nie mogłam się doczekać aż sprawdę, co kryje się pod tą "pokrywką". Nie mogę powiedzieć, że się rozczarowałam. Pomysł na fabułę jest ciekawy i orginalny. Przenosimy się do przyszłości, gdzie świat został spustoszony przez globalne ocieplenie. Ludzie zmuszeni do zmiany stylu życia, zostali stłoczeni na niewielkiej przestrzeni, która nie zostało zajęte przez oceany. Główny bohater powieści - Tay nie należy jednak do osób, które zadowalałoby życie "pszczół". Ludzie pokroju nastolatka - spragnieni wolności i przestrzeni, a także adrenaliny tworzą podwodne kolonie. Są one uzależnione od szaryfa Grimesa. To on dostarcza zapasy ciekłego tlenu, który jest niezbędny do życia mieszkańcom koloni. Jednak, kiedy w okolicy dochodzi do ataku niebezpiecznych banitów, szeryf stawia kolonistom ultimatum. Mają złapać zbrodniarzy lub zostaną skazani na wstrzymanie dostaw. Tay postanawia podnieść rękawicę. Nie wyobraża sobie życia na lądzie, ponieważ to pod wodą się wychował i kocha ocean. Nieoczekiwanie w życiu nastolatka pojawia się nowa interesująca dziewczyna. Gemma prosi o pomoc przy szukaniu swojego brata. Chce się wyrwać spod opieki domu dziecka, a do tego potrzebuje jednego podpisu. Tay zafascynowany nową towarzyszką postanawia się zgodzić.

W podwodnym świecie jako czytelnicy poznajemy wiele ciekawych bohaterów, wykreowanych z dozą humoru i fantazji. Jednak nie byli oni powodem mojego zachwytu powieścią. Były nim wspaniałe opisy głębi oceanu, sceny akcji, trzymające w napięciu wydarzenia. Moim zdaniem książka zdecydowanie zasługuje na tak wysoką ocenę. Wpadła w moje ręcę z racji konkursu literackiego i bardzo się z tego cieszę. Autorka ma lekki styl pisania, nie sposób się pogubić.

Uważam, że jest to pozycja, którą może zachwycić się każdy - miłośnik literatury przygodowej, fantastycznej, a nawet kryminalnej. Wątek miłosny był, wprawdzie niezbyt obszerny, ale w końcu nie można mieć wszystkiego. ;)

Wasza Ariada :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz